Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 36 Sayfa bulundu

Hybrid View

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Standart Transalpi bırakıp Africa Twin alsam mı?

Bir adet tam yılına emin olmadığım (iş çok ciddiye binmesin diye sormadığım) ama 2000 sonrası olduğunu bildiğim 9000km de bir Africa Twin var. Satanı da yakından tanırım ilk sahibini de az boz biliyorum. Motor temiz mi temiz bir garaj motoru. 1 Mayıs gezimizde kahvaltı molasında ve ıslama köfte yerken de konusu konuşulmuştu. Satan bu gün motoru ciddi ciddi satmak istediğini belirtti ve uzağa gitsin istemiyorum diyerek gel al dedi.

Dedi demesine de dostlar benim kafa karıştı kaldı. Elimde 2006 model 50000 km'nin üstünde Transalp var. Africa Twin sevdiğim (çocukken hayran hayran baktığım) bir motor ama rakamı benim motordan bayağı yüksek. Şimdi AT sevdiğim ve yapabilirsem bana evladiyelik motor olabilir ama son gezilerde bana anlatılanlar ile elimdeki TA da olabilir gibi geldi. Kafam iyice karışık.

Yakıt tüketiminde sanırım AT daha iyi.
    Performans anlamında AT daha iyi.
    Güç ve sağlamlıkta sanırım AT daha iyi.
    AT'nin fiyatı yüksek ve oldu ki satayım desem satması zor.
    Elimdeki TA da rüzgar asansörü, ve top case + yan çantalarım var. Çok işe yarıyorlar. AT de sadece top case var. Yan çanta ve ön camı da almam lazım. Ek masraf demek.
    Son gezide biri tamam AT sağlam da "bekleme kaynaklı metal yorgunluğu ne olacak" demişti. Son gezide Celal hocam da (yılların endurocusu) bundan sonra bineceğim 3 motor var diyip AT'nin bunlardan biri olduğunu belirtmişti.

Yani dostlar lafı uzatmayayım sizlerden gelecek yorumlara açım. Korkmayın ne siz övdünüz diye alıp size kızarım ne de siz kötülediniz diye cayarım. Siz düşüncelerinizi yazın...

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Hakan,

yüreğin ne istiyorsa onu yapman en öncelikli tavsiyem. AT ile TA arasında fanatiklik dışında çok büyük fark yok bilgine. AT sapasağlam, sanki TA çürük; yakıt en fazla 1 lt oynar. Bu arada TA dan memnun değilsen ayrı. Hayallerinin peşinden git Africa Twin istiyorsan ve maddi durum yetiyorsa al. Çünkü senin hayalinden önemlisi yok bence.

bu arada ikisinide kullanmadım sadece AT nin arkasına binmiştim az bir süre çook dar gelmişti.

KILIBIKRAYDIR

3. cemkucuk, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

HakanVelioglu (05-05-2015)

Moderatör Emir ÇELTEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emir Çeltek
    Motosiklet
    R 1250 GS
    Marka
    Bmw

Hakan'ım bana göre 2 tip araç seven insan modeli vardır. Biri gider parasıyla sıfır veya 1-2 yaşında normal bir araç alır. Diğeri aynı parayla efsane olmuş, karakteri olan eski model bir araç alır. Çünkü 2.insan normal bir araç aldığında zevk almayacak insandır. O yüzden alman yönünde fikrimi beyan ediyorum. Ama her ne kadar düşük km motor olsa da, masraf açma ihtimali vardır. Bu masraflar seni motosikletten soğutmasın dikkat et.

5. Emir ÇELTEK güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

HakanVelioglu (06-05-2015),Tolga Büyüktürkel (16-06-2015)

Enduroist Kadim Üye gamsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    mustafa demir
    Motosiklet
    Africa Twin NX 250 XL 200
    Marka
    Honda

tabiii AT modeli fiyatı nedir acaba merek ettm km 9 bindemi 90 bindemi

AFRİKA TWİN
    0535 7612526

7. gamsız, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

HakanVelioglu (06-05-2015)

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Hakan gezide bu konuda hic gorus paylasmadim ama diyeceklerim var

1. Sen zaten TA na km kazigindan dolayi taktin, sogudun.
    2. AT senin harbi enduro kullanimina sanki daha uygun.
    3. TA kalsada AT alsanda sen masraf yaparsin.

9. Arif Oral Unal, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

HakanVelioglu (06-05-2015)

Isim
    ...

Cevap yazan herkese teşekkürler. İlk yazımda dediğim gibi görüşlerinizi dikkate alıyorum ama final karar hayırlısı ne ise o olacak.

Mustafa abi AT malum 100 bin km yazamıyor diye biiliyorum göstergede Ama motorun seceresi biliniyor makine garajda kalmış 9 bin km si gerçek. Bu arada abi sende de AT var. Esas sen bu konuda ne dersin yorumların altın değerinde aslında. Hiç forumda AT hakkında okkalı bir başlık göremedim. Zaten bu gidişle ben açacağım gibi

Ordinaryus Enduroist AHMET GÖKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    TRANSALP XL65OV VE ZONGSHEN ZS200CROSS
    Marka
    Honda

Sayın Hakan bey,
    Yahu şu AT tipi dehşet.
    Heybetli motorlara ezelden bayılmışımdır.AT sözü geçti mi acaba ben de mi diyorum daha sonra yok yok iyisi mi bildiğim motoruma geri döneyim dertsiz başıma dert almayayim diyorum.Ama sizin büyük avantajınız var.Çünkü bilindik motor diyorsunuz.Bu fırsat vakti zamanımda benim elime geçse 3'e 5'e bakmaz hemen alırdım.Benim için kritik nokta referanslı motor.Zira 2.el motor almaktan korkar hale geldim.Yıllarca bu korkudan alamadım.Yetti be dedim gözü kapadım ve TA ile birlikteliliğimiz uzun zaman önce başladı ama her zaman AT nin tipini TA daha çok sevmişimdir ama model eskiliğinden bir türlü AT nin yanına yanaşamadım.
    Benim ki tamamen tipine hayranlık

Ahhh sizde ki fırsat zamanda bana gelecekti ahhhhhhh.

Saygılarımla.
    Yol almak varsa kaderde,giderim benzinimin bitmediği sürece

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

12. AHMET GÖKER güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (06-05-2015),HakanVelioglu (07-05-2015)

Isim
    ...

Alıntı AHMET GÖKER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Hakan bey,
    Yahu şu AT tipi dehşet.
    Heybetli motorlara ezelden bayılmışımdır.AT sözü geçti mi acaba ben de mi diyorum daha sonra yok yok iyisi mi bildiğim motoruma geri döneyim dertsiz başıma dert almayayim diyorum.Ama sizin büyük avantajınız var.Çünkü bilindik motor diyorsunuz.Bu fırsat vakti zamanımda benim elime geçse 3'e 5'e bakmaz hemen alırdım.Benim için kritik nokta referanslı motor.Zira 2.el motor almaktan korkar hale geldim.Yıllarca bu korkudan alamadım.Yetti be dedim gözü kapadım ve TA ile birlikteliliğimiz uzun zaman önce başladı ama her zaman AT nin tipini TA daha çok sevmişimdir ama model eskiliğinden bir türlü AT nin yanına yanaşamadım.
    Benim ki tamamen tipine hayranlık

Ahhh sizde ki fırsat zamanda bana gelecekti ahhhhhhh.

Saygılarımla.
    Ahmet beycim bence Allah benim düştüğüm duruma sizi düşürmesin. Yani kararsızlık durumuma. TA'mın ben aldıktan sonra anladım ki km si ile oynanmış ama TA beni hiç yolda bırakmadı. Aralıkta Antalya'dan aldım motoru ve direk İstanbula geldim. Kışın bile tek marşla çalıştı. Yani benzin yamyamı TA ya laf yok AT yi bende sizin gibi şeklen olmak üzere eskiden beri seviyorum. AT'ler biraz pahalı neden bilemiyorum bunu. Ama TA ile çıktığım tüm gezilerde konforuna hastayım. Ne bana ne de bacaklarıma rüzgar çarpıyor ya da yola basışına hastayım. Otobanda son hızı 160 ilie giderken bile yere bastığını belli ediyor uçak kullanır gibi olmuyor. AT'yi bu konularda hiç tanımıyorum. İşte AT binicilerinden bu konularda bir bilgi bekliyorum aslında.

Ordinaryus Enduroist AHMET GÖKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    TRANSALP XL65OV VE ZONGSHEN ZS200CROSS
    Marka
    Honda

Alıntı Hakan Velioğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahmet beycim bence Allah benim düştüğüm duruma sizi düşürmesin. Yani kararsızlık durumuma. TA'mın ben aldıktan sonra anladım ki km si ile oynanmış ama TA beni hiç yolda bırakmadı. Aralıkta Antalya'dan aldım motoru ve direk İstanbula geldim. Kışın bile tek marşla çalıştı. Yani benzin yamyamı TA ya laf yok AT yi bende sizin gibi şeklen olmak üzere eskiden beri seviyorum. AT'ler biraz pahalı neden bilemiyorum bunu. Ama TA ile çıktığım tüm gezilerde konforuna hastayım. Ne bana ne de bacaklarıma rüzgar çarpıyor ya da yola basışına hastayım. Otobanda son hızı 160 ilie giderken bile yere bastığını belli ediyor uçak kullanır gibi olmuyor. AT'yi bu konularda hiç tanımıyorum. İşte AT binicilerinden bu konularda bir bilgi bekliyorum aslında.
    Sayın Hakan Bey,
    Buyrun bir ahlaksızlık örneği olan km düşürme.Ben bunu hangi vicdana sığıp yapıyorlar anlayamıyorum.Bu ne satamama korkusu ya da bu ne para kazanma hırsı.
    Peki ya haram olsun verdiğim para dedikten sonra acaba satanın iç huzuru kalacak mı?
    Zannıma kalacak çünkü vicdan ve ahlak kavramı ancak sizin bizim gibileri kapsar.
    Para uğruna öbür dünyaları yıkanları değil.Onlar hala enayiyi nasıl kandırdım diye böbürlenip dursunlar.Bakalım siz mahşer günü ondan hakkınızı alırken hala o şekilde böbürlenecekler mi? Terbiyesiz ahlaksızlar.Aynı sahtekarlık bana yapılmış kadar sinirlendim.

İşte bu yüzden gene söylüyorum, bildiğim motoru 3 e 5 e bakmam alırım.Bu demek değil ki değişin. Sadece dediğim gibi tipi TA dan daha güzel ama bence fonksiyonel olarak aynı.
    Netice de o da gidiyor öbürü de.

Ama kesinlikle şu da var dertsiz başa dert almak.Bu da hiç unutulmamalıdır.

Hiç motorum olmasa ve sizin yerinizde olsam hiç düşünmez alırdım ama neticede TA nız var ve sorunum yok diyorsunuz mantıklı olan dertsiz başa dert almamaktır.
    Sonuçta AT iyi de TA kötü mü?
    Ama aşk insan gözünü kör ediyor.

Bu arada benim TA da Antalya' lı.

Saygılarımla...
    Yol almak varsa kaderde,giderim benzinimin bitmediği sürece

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

15. AHMET GÖKER, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

HakanVelioglu (07-05-2015)

Enduroist Üye Mehmet Tolga AKALIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mehmet Tolga AKALIN
    Motosiklet
    Africa Twin, Ramzey 200 cross
    Marka
    Honda

6 aylık bir araştırma safhasından sonra 2000 model bir AT aldım . Genellikle hanımla birlikte kısa ve orta mesafe turlarda kullanıyorum. Performans göreceli bir kavram ve diğer motorlar ile performans kıyaslaması yapabilmek için gerekli farklı motor kullanım tecrübesine sahip değilim. (Sanırım bu hafta sonu çanakkale'de kıyasyapabileceğim bir süre kadar 2006 bir TA kullanacağım) Yakıt bahsedildiği gibi Transalpe göre 1 litre civarı daha az yakıyor. Motorun geleneksel yüksekliğinin oldukça iyi bir yol hakimiyeti sağladığını düşünüyorum . Ayrıca çok dengeli bir makina olduğunu ifade edebilirim. Mekanik ve sade bir makina . Tahminimce TA ya göre farkı arazi koşullarında daha fazla hissedilecektir. Gamsız nickli Mustafa abi ve Dinazorus nickli Tekin abi çok daha ayrıntılı bilgi verebilirler sana ... Ben de oluşturduğu final duygu her daim garajda bir africa olması gerektiği...

17. Mehmet Tolga AKALIN, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

HakanVelioglu (08-05-2015)

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu