Bir adet tam yılına emin olmadığım (iş çok ciddiye binmesin diye sormadığım) ama 2000 sonrası olduğunu bildiğim 9000km de bir Africa Twin var. Satanı da yakından tanırım ilk sahibini de az boz biliyorum. Motor temiz mi temiz bir garaj motoru. 1 Mayıs gezimizde kahvaltı molasında ve ıslama köfte yerken de konusu konuşulmuştu. Satan bu gün motoru ciddi ciddi satmak istediğini belirtti ve uzağa gitsin istemiyorum diyerek gel al dedi.

Dedi demesine de dostlar benim kafa karıştı kaldı. Elimde 2006 model 50000 km'nin üstünde Transalp var. Africa Twin sevdiğim (çocukken hayran hayran baktığım) bir motor ama rakamı benim motordan bayağı yüksek. Şimdi AT sevdiğim ve yapabilirsem bana evladiyelik motor olabilir ama son gezilerde bana anlatılanlar ile elimdeki TA da olabilir gibi geldi. Kafam iyice karışık.

Yakıt tüketiminde sanırım AT daha iyi.
Performans anlamında AT daha iyi.
Güç ve sağlamlıkta sanırım AT daha iyi.
AT'nin fiyatı yüksek ve oldu ki satayım desem satması zor.
Elimdeki TA da rüzgar asansörü, ve top case + yan çantalarım var. Çok işe yarıyorlar. AT de sadece top case var. Yan çanta ve ön camı da almam lazım. Ek masraf demek.
Son gezide biri tamam AT sağlam da "bekleme kaynaklı metal yorgunluğu ne olacak" demişti. Son gezide Celal hocam da (yılların endurocusu) bundan sonra bineceğim 3 motor var diyip AT'nin bunlardan biri olduğunu belirtmişti.

Yani dostlar lafı uzatmayayım sizlerden gelecek yorumlara açım. Korkmayın ne siz övdünüz diye alıp size kızarım ne de siz kötülediniz diye cayarım. Siz düşüncelerinizi yazın...