Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 36 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Alıntı AHMET GÖKER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Hakan Bey,

Akıl vermek haddime değil ama eğer bir ekipmanınız varsa muhakkak çalışır durumda olmalıdır muayenede.Ya sis farlarınızı sökünüz ya da daha mantıklısı ampülü yenileyiniz.
    Bu bana 2013 den bir muayene deneyimidir.

Saygılarımla...
    Ahmet bey haklısın. Yalnız kafama takılan bir soru şu? Tek sis yanması durumunda hafif kusurla sıyırırmıyım. Olmadı diğer farı da devre dışı bırakıp muayenede süs bunlar desem ne derler acaba Çağın hocam senin far da gidikti sen ne düşünüyorsun konu hakkında. Aslında zamanım olsa (hafta sonu yokum) al ampülü değiş durumu da var belki bakalım.

Ordinaryus Enduroist AHMET GÖKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    TRANSALP XL65OV VE ZONGSHEN ZS200CROSS
    Marka
    Honda

Alıntı Hakan Velioğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahmet bey haklısın. Yalnız kafama takılan bir soru şu? Tek sis yanması durumunda hafif kusurla sıyırırmıyım. Olmadı diğer farı da devre dışı bırakıp muayenede süs bunlar desem ne derler acaba Çağın hocam senin far da gidikti sen ne düşünüyorsun konu hakkında. Aslında zamanım olsa (hafta sonu yokum) al ampülü değiş durumu da var belki bakalım.
    Haha.
    Bu dediğinizi muayene sırasında bir Dacia sahibi demişti.
    "Süs bunlar süs.Çocuklar heveslenmis takmış.Yanmıyorlar."
    Aynen böyle diyordu muayene personeline.
    Haha.

Netice ne oldu bilmiyorum ama farı sökmektense, ampülü yenilemek en kolayı.
    Far doğru noktayı göstersin ya da göstermesin ama muhakkak çalışmalı ya da öyle bir far olmamalı.

İsterseniz diğer ampülü de sökün en azından biri yanıp diğeri yanmamazlık yapmasın.Bu daha makul ama
    dediğim gibi garanti bir yöntem değil.Boş yere kaybedilen vakit israftır.2 kere gidip gelmeniz canınızı sıkabilir.

Yahu sizin ampülü ben mi değişsem
    Haha
    Saygılarımla...
    Yol almak varsa kaderde,giderim benzinimin bitmediği sürece

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

Moderatör Çağın Sarılar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Çağın Sarılar
    Motosiklet
    Africa Twin
    Marka
    Honda

Hocam ben ampulu değiştirdim. şu an ikisi de çalışıyor. bence de ampul değiştirmek ya da diğerini de sökmek mantıklı geldi. ama sık dişini 15-20 güne led e geçince ampul sorunumuz kalmayacak

Isim
    ...

Zaten motoru satma durumum var. Yeni ledleri duruma bağlı belki yeni motora takarım. Dacia sahibi gibi orada dil dökmektense ben hafta içi değişmenin bir yolunu bulurum. Yerim Atatürk sanayi sitesine yakın parçayı alır değişirim .Peki Çağın hocam sen değişimde lehim gerek demiştin cidden gerek mi. Havyam evde onu da yanıma almak babında tek sökmede değişeyim farı.

Enduroist Üye Sertac Sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertac Sen
    Marka
    Honda

Bugun muayene isini hallettim en sonunda cok sukur.. Led gunduz farlari hafif kusur olarak gecti.. Cantalari goturmedim, kask mutlaka gerekli.. Sonrasi kolay, motora binip on fren arka fren, sonrasinda standa geciyorsun, far kontrolu, aci kontrolu, lastiklerin donus yonu, hortumlar, vs...Muayeneye gidecekler mutlaka bi yarim saat falan once gidip sira numarasi alsinlar derim..

Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    Marka
    Honda

Zaten motoru satma durumum var. Yeni ledleri duruma bağlı belki yeni motora takarım. Dacia sahibi gibi orada dil dökmektense ben hafta içi değişmenin bir yolunu bulurum. Yerim Atatürk sanayi sitesine yakın parçayı alır değişirim .Peki Çağın hocam sen değişimde lehim gerek demiştin cidden gerek mi. Havyam evde onu da yanıma almak babında tek sökmede değişeyim farı.
    Ne ne ne lehim mi?

O nasıl bir sis farı ki ampul değişirken lehim istiyor.
    Şimdi anlıyorum neden ampülü değiştirmek istemediğinizi.Gerçekten de haklıymışsınız.

Saygılarımla.

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

Isim
    ...

Yok Ahmet bey Çağın ile toplantıda konuştuk lehim yok var da yok. Ampül orjinalde faz kablosu ile geliyor (muş). Biz lehimi kırıp yeni fara lehim yaparız sandık. Lehim falan yok bilmeme var

Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    Marka
    Honda

Yok Ahmet bey Çağın ile toplantıda konuştuk lehim yok var da yok. Ampül orjinalde faz kablosu ile geliyor (muş). Biz lehimi kırıp yeni fara lehim yaparız sandık. Lehim falan yok bilmeme var
    Siz lehim deyince gerçekten şok oldum.
    Haha.

Saygılarımla...

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

Moderatör Çağın Sarılar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Çağın Sarılar
    Motosiklet
    Africa Twin
    Marka
    Honda

Merhaba,

Bu sabah Maslak Oto Sanayi Motosiklet Muayene İstasyonu' nde (2. kısım 27. sokak) muayeneye girdim. referans olması açısından sırasıyla tecrübelerimi paylaşmak istiyorum.

* İlk olarak şasi no kontrolü,
    * kısa far, uzun far, park farı, sis farı, sağ, sol ve dörtlü sinyal kontrolü,
    * Lastik diş kalınlığı, gidon açısı kontrolü
    * gözle muayene
    * ön arka fren testi
    (TOPLAM 15 DK KADAR SÜRÜYOR SÜRMÜYOR)

Benim şasi numaramın ilk iki rakamı biraz silinmiş o yüzden okumak için normalden biraz fazla uğraştı, bendeki gibi bir sorun yoksa işlem 10 dk da bitiyor.

tüm kontrollerden geçtim ama, park far ampulüm yanmıyormuş (farkında değildim) bunun için ağır kusur verdi ve muayeneyi onaylamadı. sanayi içinde 5 dk da bir yerde hallettim ve 30 dk sonrası için muayene tekrarı randevusu alarak evrakları güncellettim. (bu işlem için ekstra bir ücret ödenmiyor. ilk muayeneden sonra 1 ay vakit var)

hafif kusurlu bulgular:
    * kısa far yönü hatalı
    * uzun far yönü hatalı
    * sis farı ayarı

yukarıdaki yazı trafiğinde geçtiği için ilgilere sorduğum soruların cevaplarını iletmek istiyorum:

1. S: Topcase muayenede herhangi bir sıkıntı yaratır mı? (Ben söküp gitmiştim)
    C: bizim için bir sorun teşkil etmiyor. ama polisler zaman zaman ceza yazabiliyor

2. S: Çanta bağlama demirleri muayenede herhangi bir sıkıntı yaratır mı?
    C: hiç bir sıkıntı yaratmaz

3. S: Sis farlarım yanmıyor deseydim ne olurdu? (far muayenesinde sis farların yanıyor mu yoksa sadece görüntü için mi taktın diye sormuştu. Ben de yanıyor diye cevaplamıştım)
    C: Birşey olmazdı. onları kontrol etmeden geçerdim.

4. S: Hafif kusur adetinin bir üst sınırı var mı? Atıyorum 3 tane daha hafif kusur çıksaydı yine de muayeneden geçer miydim?
    C: Herhangi bir üst sınırı yok. Ağır kusur olmadıktan sonra muayenede geçersin.

Not: Eğer gecikme cezası yoksa ödenecek tutar: 93,22 TL. Sadece nakit alınıyor. Enduroist üyeleri için söylemiyorum genel bir bilgi olması açısından paylaşıyorum: kask yoksa hiç gitmeyin. kapıdan bile almıyorlar..

Umarım faydası olur...

10. Çağın Sarılar güzel mesajın için 6 üye sana teşekkür etti :

alper ozbas (09-05-2015),Arif Oral Unal (09-05-2015),Emir ÇELTEK (10-05-2015),Ersan ÖZYURT (11-05-2015),HakanVelioglu (11-05-2015),Tuğhan Baykut (11-05-2015)

Isim
    ...

Çağın hocam gerekli ve tartışılan tüm soruları sormuşsun. Teşekkürler.

Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu