Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 10 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Kıdemli Üye EnginATASOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    engin atasoy
    Motosiklet
    dl 650
    Marka
    Suzuki

Standart michelin anakee 3 alacakların dikkatine

19 ay içinde 28.000 km yol yaptığım anakee 3 lastikleri geçen gün değiştirdim. Yorumlarım
    kesinlikle sert lastik. 28.000 üzerine bir o kadar daha yapacak diş derinliği vardı. Ancak sertleştiği için artık kaydırma yapıyordu. Zaten daha uzun yol iddiası var bunu da sert ve zor biten hamurla çözmüşler. Virajı son derece kötü. Bunu ilk taktığım zamanda fark edip acaba bir sorun mu var diye bile düşünmüştüm. Sonra alıştım, ancak söküp yerine metzeler tourance takınca arada ki fark anında gerçekten anında yani ilk 100 metrede bile fark edilecek kadar belirgin. Tourance kesinlikle çok daha iyi. Zaten 2 lastiği yan yana koyunca anakee 3 otomobil lastiği gibi kalıyor. Taban eğimi çok daha az. Yani lastik metzeler kadar yatmaya uygun bir yapıda değil. Yağmurda güvensiz hele yağmur ve viraj bir araya gelince tedirginlik yaratıyor. Su tahliye kanalları yetersiz ancak bu sessiz bir sürüş sağlıyor ve gidonda 28.000 km sonra bile vibrasyon yok. Çünkü diş yapısının asimetrik olarak aşınma ihtimali yok. Oldukça düz yapıda ki lastiğin yola temas ettiği yüzey alanı geniş. Bu durumda düz sürüş ve frenajda avantaj. Sarsıntısız yolculuk sağlıyor. Ama motor kullanma zevkini de tam olarak şöyle yata yata yaşamak zor. Hatta şunu fark etmiştim. Ön lastik yatmaya daha fazla meyilli ancak arka daha düz ve siz bir süre sonra mecburen arkaya uymak zorunda kalıyorsunuz. Almayı düşünen kişilerin seçenekleri yan yana koyarak dediklerimi görsel olarak incelemelerini tavsiye ederim.

Sonuç: Ben bir daha almam. Hem pahalı, hem de bazı iyi özellikleri olmasına rağmen, son derece kötü viraj kabiliyeti tüm artılarını götürüyor.
    Konu EnginATASOY tarafından (07-05-2015 Saat 15:40 ) değiştirilmiştir.