Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 40 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Geçmiş olsun bir daha olmsın..
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Namık Işık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oncelikle buyuk gecmis olsun. Ben de dun ogleden sonra Sile donusunde BJK Nevzat Demir tesislerinin onunde iki kamyon ve bir aracin karistigi, icimi urperten bir kazanin, tahmini 3-4 dakika sonrasinda olay yerinden gectim. Ortalik tam bir curcuna idi, aracin sadece spor bir otomobil oldugunu anlayabildim, o kadar berbat bir haldeydi ki modeli konusunda fikir yurutemedim. Bir grup insan aracin sag koltugundaki kisiyi cikartmaya ugrasiyordu. Diger bir grup yan yatmis bir kamyonun on camini parcalayarak icindeki kisiye ulasma gayretindeydi. Diger kamyon ise yan yatmisti ve alt kismi gozukuyordu, son anda yakit deposundan yola fiskiran mazotu fark ettim. Kamyonlardan yola sacilanlar ve mazot beni biraz zorladi ama sansliydim durmadan devam edebildim. Aklima gelen ilk sey (ozellikle motosiklet suruculerinin) kaza sonrasi bilincli bir yardim icin ilk yardim egitimi almasi hatta bunun zorunlu hale gelmesi oldu. Bahsettigim elbette gercek bir egitim. Gorus ve onerilerinizi duymak dilegiyle...
    Namik guzel bir noktaya temas etmissin, ilk yardim egitimi konusunda herhalde bir planlamamiz olacak cok yakinda, bugun toplantimiza baskan da gelirse bir paylasimda bulunabiliriz sonrasinda.

3. Arif Oral Unal, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Bora Karayel (07-05-2015)

Eğitim Koordinatörü Berkay İnal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berkay İnal
    Motosiklet
    F700 GS '16
    Marka
    Bmw

https://youtu.be/8g_GKEEnWZs
    Çok geçmiş olsun. Ben de maalesef emniyet şeridi kullanmak zorunda kalıyorum. Daha dün başıma gelen anı yukarda izleyebilirsiniz. Allahtan ben 25-30 km 'nin üzerine çıkmam. Bu nedenle bir sıkıntı olmadı. Fakat orada bile beni sıkıştıran arkadaşlar olabiliyor. Lütfen temkinli ve yavaş kullanalım.

Moderatör Çağın Sarılar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Çağın Sarılar
    Motosiklet
    Africa Twin
    Marka
    Honda

Alıntı Berkay İnal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun. Ben de maalesef emniyet şeridi kullanmak zorunda kalıyorum. Daha dün başıma gelen anı yukarda izleyebilirsiniz. Allahtan ben 25-30 km 'nin üzerine çıkmam. Bu nedenle bir sıkıntı olmadı. Fakat orada bile beni sıkıştıran arkadaşlar olabiliyor. Lütfen temkinli ve yavaş kullanalım.
    abi büyük geçmiş olsun. sebep sonuç çok net ortada. tedbiri elden bırakmamak lazım.

Ordinaryus Enduroist AHMET GÖKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    TRANSALP XL65OV VE ZONGSHEN ZS200CROSS
    Marka
    Honda

Alıntı Berkay İnal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nurtepe otobandan Fsm ye bağlanacağım, trafik var.Tabiki emniyet şeridindeyim.Sağ şeritteki aracın yolcusu tam ben geçerken kapıyı açtı.Otoban yolda kapıyı da neden açtıysa onu da bilmiyorum.Sadece düşük bir hız( 30km civarı) da gittiğim için keskin bir manevra ile kurtuldum .Ama her zaman da yavaş gidilmiyor.Bu sefer de motorlar biçecek beni.Artık diğer motorlu arkadaşlara da emniyet şeridindeyken yol veriyorum.
    Ya ben beceremiyorum hızlı motor kullanmayı emniyet şeridinde yahut kullananlar çok usta ve korkusuz.

Saygılarımla...
    Yol almak varsa kaderde,giderim benzinimin bitmediği sürece

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı AHMET GÖKER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nurtepe otobandan Fsm ye bağlanacağım, trafik var.Tabiki emniyet şeridindeyim.Sağ şeritteki aracın yolcusu tam ben geçerken kapıyı açtı.Otoban yolda kapıyı da neden açtıysa onu da bilmiyorum.Sadece düşük bir hız( 30km civarı) da gittiğim için keskin bir manevra ile kurtuldum .Ama her zaman da yavaş gidilmiyor.Bu sefer de motorlar biçecek beni.Artık diğer motorlu arkadaşlara da emniyet şeridindeyken yol veriyorum.
    Ya ben beceremiyorum hızlı motor kullanmayı emniyet şeridinde yahut kullananlar çok usta ve korkusuz.

Saygılarımla...
    Yine ukalalık edeyim müsaadenizle. Emniyet şeridi kullanımı tamamen bizim sorumluluğumuzdur diye başlayayım söze. Neticede orada olup, diğer araçları geçmeye hakkımız yok.

Olasılık hesabı yapalım. Ahmet Şef'in başına geldiği gibi, öndeki aracın kapısını açması veya birden çocuğun çişi için sağa kırması, hatta hiç bir neden olmaksızın aniden emniyet şeridine girmesi binde bir olasılık mıdır? Eh herhalde olasılığı binde bir alabiliriz. Demek ki, her sağından geçtiğimiz bin araçtan biri bu hareketi yapacaktır. Peki biz kaç bin aracı bu şekilde geçiyoruz? Sıkışık bir trafikte bütün gün kullanırsak herhalde bin aracı geçmiş oluruz. Demek ki günde bir defa bu risk ile karşı karşıyayız. Hadi onbinde bir olsun. O zaman on günde bir risk ile karşı karşıyayız. Oldukça yüksek bir olasılık gibi geldi bana ne dersiniz.

Gördüğünüz gibi hiçte uzak bir durum değil bizlere. Öyleyse emniyet şeridinde bunu düşünmeden gitmek olacak iş değil. Yapanlarda ya cahil ya cesur.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

8. Ersan ÖZYURT güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

AHMET GÖKER (08-05-2015),ahmet gül (11-05-2015),Can Ekin (08-05-2015),Tuğhan Baykut (07-05-2015)

Ordinaryus Enduroist AHMET GÖKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    TRANSALP XL65OV VE ZONGSHEN ZS200CROSS
    Marka
    Honda

Sayın Ersan bey,
    Trafikte herzaman bir deli çıkacak şüphesiyle ilerliyorum ve de ilerlemeliyiz.Düşük hızlarda aksi bi durumda manevra ile kurtarma olasılığı yüksek.E bunu ben düşünüyorum da beni emniyet şeridinde giderken alaycı bakışlarla güya" Acemiye bak" der gibi jilet gibi yanımdan geçenler neden bunu anlamak istemiyor bir türlü çözemiyorum.
    Her halde iş ilk mesajımda belirttiğim gibi öngörü ve analitik düşüncede bitiyor.
    Emniyet şeridi tabi ki bizim değil gayri resmi bir şekilde biraz da göz yumularak kullanıyoruz.
    Motosiklet kullanmak tehlikeli fakat biz bunu niye daha fazla tehlikeli yapalım.
    Hadi anladık araç sürücüleri canımızı önemsemiyor onu anladık.Bari motorlu motorluya saygılı olsun.

Saygılarımla...
    Konu AHMET GÖKER tarafından (07-05-2015 Saat 15:43 ) değiştirilmiştir.
    Yol almak varsa kaderde,giderim benzinimin bitmediği sürece

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

10. AHMET GÖKER, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (07-05-2015)

Enduroist Üye Tuğhan Baykut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tuğhan Baykut
    Motosiklet
    XL650 Transalp 06 - Kuzgun
    Marka
    Honda

Arkincim, cok gecmis olsun kardesim. Daha kotu bir sonuc ortaya cikabilirdi.

Pek cogumuzun yaptigi bir hata emniyet seridinden veya solun solundan devam etmek. Ancak riski cok fazla ve bu tarz konular acilinca unutanlarin birkez daha hatirlamasina sebep oluyor.

Lutfen emniyet seridi ve diger riskli alanlari kullanmayalim. Hayatimiz ve sagligimiz cok cok daha degerli.

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı AHMET GÖKER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Ersan bey,
    Trafikte herzaman bir deli çıkacak şüphesiyle ilerliyorum ve de ilerlemeliyiz.Düşük hızlarda aksi bi durumda manevra ile kurtarma olasılığı yüksek.E bunu ben düşünüyorum da beni emniyet şeridinde giderken alaycı bakışlarla güya" Acemiye bak" der gibi jilet gibi yanımdan geçenler neden bunu anlamak istemiyor bir türlü çözemiyorum.
    Her halde iş ilk mesajımda belirttiğim gibi öngörü ve analitik düşüncede bitiyor.
    Emniyet şeridi tabi ki bizim değil gayri resmi bir şekilde biraz da göz yumularak kullanıyoruz.
    Motosiklet kullanmak tehlikeli fakat biz bunu niye daha fazla tehlikeli yapalım.
    Hadi anladık araç sürücüleri canımızı önemsemiyor onu anladık.Bari motorlu motorluya saygılı olsun.

Saygılarımla...
    Pardon Ersan Bey kim?
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

emniyet şeridinde tam bir karnaval havası oluyor. tamamen kafama göre belirlediğim 50km hız sınırını aşmadığımdan bolca laf işitiyorum, parmak gösteren mi dersin, kornaya abanan mı istersin. 4 tekerlerden daha büyük tehlike diğer 2 teker sürücüleri bence.

Yani hangi akla hizmet kapatıp gidiyor millet.

kaza yapan arkadaşa çok geçmiş olsun, acil şifalar, dikkatli sürelim.

14. ahmet korkmaz, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (08-05-2015)

Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu