Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 14 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Behçet KARAKIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Behçet KARAKIZ
    Motosiklet
    tiger explorer 1200 xc
    Marka
    Triumph

Standart İkitekerin Range Rover unu kullananlara tiyo (Tabiki TRİMPH TİGER EXPLORER 1200 XC )

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Güzel çalışma olmuş aslında. Bu arada ilk kez adını duyrduğum Tiger da güzel motormuş. Beğendim.

Isim
    Behçet KARAKIZ
    Motosiklet
    tiger explorer 1200 xc
    Marka
    Triumph

Şiddetle tavsiye ederim. Bende 1 haftadır kullanıyorum usa da iken bir dostumda vardı test etme şansım olmuştu ondan sonra benim motorum bu dedim 137 bg i hissetmeniz lazım bmw 1200 gs den sonra daha sağlam bir motor alim dedim. Triumph aslında motosikleti yaratan adamlar ama türkiyede malum pazarı olan motorlar iyi motor oluyor tek kötü tarafı selesi poponuzu ağrıtıyor onuda verdim sipariş jel sele bekliyorum ithalatcısı http://www.korlas.com.tr/ bir inceleyin derim

Enduroist Kadim Üye UĞUR KOÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur koç
    Motosiklet
    0531 781 03 69
    Marka
    Bmw

Explorer in sıkıntısı.özellikle arkada top case var ken 170 km civarında çok acayip kafa sallaması.1200 gs de bu duruma 3 çanta bile bağli olsa düşülmüyor.korlasa sorarsanız neden bunu yapıyor motor 137 beygiri kullanamıyacaksak neden aldik diye.
    cevap top caseyi acip icinde yazan 140 km hiza kadar kullanilabilir yazisi olur.
    bu durumda mademki ben ful canta bagaj yük 170_190 km ye cikamiyacagim neden 137 beygir bir makina alayim sorusunu sormak getekiyor.diger yandan her bakimda göstergedeki servis yazisini sildirmek icin garantisi bitmis dahi olsa yetkili servise bakim ve silme icin enn az 400 tl ödeme zorunluluğuda cabası diyorum. Bence servis noktalarının yada ustaları çoğaldıktan sonra bmw ye alternatif olabilir fiyat bakımından.sağlamlık olarak asla.bmw nin rakibi olamaz.
    Motosenkron İçerenköy
    Özel BMW Motosiklet Servisi
    0531 781 03 69 - 0216 469 28 04
    www.bmwmotosikletservisi.com

5. UĞUR KOÇ güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (17-05-2015),Ersan ÖZYURT (17-05-2015)

Enduroist Katılımcı Üye Recep Alışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Recep Alışkan
    Motosiklet
    xl 650 TransAlp
    Marka
    Honda

Alıntı UĞUR KOÇ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Explorer in sıkıntısı.özellikle arkada top case var ken 170 km civarında çok acayip kafa sallaması.1200 gs de bu duruma 3 çanta bile bağli olsa düşülmüyor.korlasa sorarsanız neden bunu yapıyor motor 137 beygiri kullanamıyacaksak neden aldik diye.
    cevap top caseyi acip icinde yazan 140 km hiza kadar kullanilabilir yazisi olur.
    bu durumda mademki ben ful canta bagaj yük 170_190 km ye cikamiyacagim neden 137 beygir bir makina alayim sorusunu sormak getekiyor.diger yandan her bakimda göstergedeki servis yazisini sildirmek icin garantisi bitmis dahi olsa yetkili servise bakim ve silme icin enn az 400 tl ödeme zorunluluğuda cabası diyorum. Bence servis noktalarının yada ustaları çoğaldıktan sonra bmw ye alternatif olabilir fiyat bakımından.sağlamlık olarak asla.bmw nin rakibi olamaz.
    Yalnızca sorunuza istinaden 137 beygirlik makinayı almanın manası 170-190 km hızlarla sürmek değildir gerekdiği hallerde ki bu haller bir endurocu için çok istisnaidir o hızlara çıkabilmektir ki çıkamaz diye de kaide yok yalnızca çıktığında vibrasyon oluyor
    Sağlamlık Dayanıklılık Konfor için birşey demiyorum ama Güvenli sürüşte BMW bir numaradır diyebilirim Müthiş dengeli ve Frenleri cidden çok iyi
    https://yoldabirivar.wordpress.com/

Özgürlüğün Yolu MESCİD İ AKSA'dan Geçer...

Enduroist Kadim Üye Coşkun SARP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Coşkun SARP
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200 ZE
    Marka
    Yamaha

Sanki bu ara KTM, BMW nin bi tık önüne geçti gibi Muhabbet olsun diye yazdım kızmayın...

Isim
    Behçet KARAKIZ
    Motosiklet
    tiger explorer 1200 xc
    Marka
    Triumph

Benim explorer 2015 model önüne bir çıkartma yapıştırmışlar motorun rodajı için KM si ve DEVİR programı var dolayısıyla ben daha 3000 deviri geçemiyordum ama 200 KM geçtiğim için artık 5000 devirde o hızlara çıkabiliyor ve sizin bu yazınıza okuduktan sonra bir denim dedim ama bir titreşim hissetmedim ama gazı verirken acele ederseniz oluyor ben bunu ön tekerin yerden kesilmesine bağladım yani yavaş yavaş kalkarsanız bir problem yok birde explorerlarda gaz kolu elektronik yani telli diil belkide ondandır zaten çok devirli kullanırsanız viteş değiştirirken de yapıyor biraz kontrollü kullanmak gerekiyor belkide yanlış yaptım almakla bu yaştan sonra (46) böle deli bir makina almakla

NOT. Türk medeni kanununun 46. maddesi akıl saglığı yerinde olmayan psikolojik delilere deniyor benimde yaş ta tamda uyuyor

fiyatıda yurtdışında aralarında 100$-150$ farkediyor burada dediğiniz gibi servisi azdır heralde ama ustası çokta olsa ben yinede servisine verirdim sonuçta sizinde dediğiniz gibi biraz kontrolsüz bir makina dahada kontrolden cıkarmıyayım benimkini yatırım olarak düşününelim o zaman kendimi öle avutim saygılar

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Allah kaza bela vermesin. Keyifle binin.

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Bende ugur hocama katılamayacağım... Kullandığım motosiklet 148 BG ... Hatta yeni program ve akrapoviç ile üzerine biraz daha ilave oldu. Ama bunu tabi ki üç çanta ile 170-190 ile gitmek için kullanmayacağım.

Bu hızlara gerektiğinde çıkılmalı anlık kullanım hızları kesinlikle seyir hızı haline getirilmemeli kanaatindeyim.

Isim
    Behçet KARAKIZ
    Motosiklet
    tiger explorer 1200 xc
    Marka
    Triumph

Ben biraz fazla dikkatli bir sürücüyüm yani önümdeki aracın önüdekinide ve arkamdaki aracıda onun arkasındakinide kontrol ediyorum gecen bir olay geldi başıma arkama baktığımda iki araç hızla geliyordu zaten araçların şeklinden belli nasıl tip sürücüler olduğu far yerine florasan takıyorlar mavi mavi (güzelim arabaları ziyan ediyorlar bence ) ve öyle bir pozisyonda kaldımki kaçamadım bende gazladım hanımın ayakları neredeyse omzuma geliyordu ve kurtardım yani demek istediğim biraz güç bazanda hayat kurtarıyor

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu