Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 6 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 234567 SonuncuSonuncu
51 den 60´e kadar. Toplam 65 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

210 çok iyi bir hız. Bu hızda ön teker iyice hafiflediğinden bir de rüzgar esiyorsa olabilir bu konuda tecrübeli dostlarımızdan yorum bekliyoruz.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

2. Ediz Gürkan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

GUNESKARASU (04-12-2016)

Enduroist Kadim Üye berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Alıntı Ediz Gürkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    210 çok iyi bir hız. Bu hızda ön teker iyice hafiflediğinden bir de rüzgar esiyorsa olabilir bu konuda tecrübeli dostlarımızdan yorum bekliyoruz.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    teknik olarak çok doğru bir şey dedin abi. Rüzgar konusundada ben tenere ile önden aldığım rüzgar yüzünden 140 ı geçemediğimi ve kafayı sarhoş gibi oynattığını çok iyi hatırlıyorum. Baya gitmiyordu motor , yokuş aşağı falan ancak 160 lara çıkıyordu.

Fakat bunların haricinde tiger800 grubunda böyle bir sorun rüzgar olsada olmasada var. hee kaç kere 210 a çıkıp öyle deli gibi gidiyoruz o ayrı bir olay tabi. ama benim şahsi fikrim çıktığımdada rahatsız etmesin...

yakıt tüketimi içinde maşallah diyim bari ama orada bi gariplik var gibime geliyor. nerdeyse 10 litreye yakın orandan bahsediyorsunuz.

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Ön tarafı yüksek enduro motosikletler de bu kafa sallaması oluyor. F 800 de de fanadır mesela...180 + hızlara hele de çantalı olarak kesinlikle çıkılmaması lazım. Sallarsa fren yaparız ne olacak yahu diye düşünmeyin tank pad durumu oluşması halinde korkunç sonuçlar olacaktır... Kafa sallamasın diyorsanız gidon amortisörü taktıracaksınız. Ya da gidon amortisörü üzerinde gelen KTM 1190 alıp 275 e kadar ip gibi çıkacaksınız

5. omercem güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

berkcigdem (06-12-2016),Ediz Gürkan (06-12-2016)

Enduroist Üye GUNESKARASU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    GUNESKARASU
    Motosiklet
    Tiger 800
    Marka
    Triumph

Alıntı berkcigdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teknik olarak çok doğru bir şey dedin abi. Rüzgar konusundada ben tenere ile önden aldığım rüzgar yüzünden 140 ı geçemediğimi ve kafayı sarhoş gibi oynattığını çok iyi hatırlıyorum. Baya gitmiyordu motor , yokuş aşağı falan ancak 160 lara çıkıyordu.

Fakat bunların haricinde tiger800 grubunda böyle bir sorun rüzgar olsada olmasada var. hee kaç kere 210 a çıkıp öyle deli gibi gidiyoruz o ayrı bir olay tabi. ama benim şahsi fikrim çıktığımdada rahatsız etmesin...

yakıt tüketimi içinde maşallah diyim bari ama orada bi gariplik var gibime geliyor. nerdeyse 10 litreye yakın orandan bahsediyorsunuz.
    O zaman kafa sallama problemi yok diyebiliriz çünkü çantasız 210 dan sonra rüzgarlı yoğun havada sallaması bu tarz motorlar için sorun değil sanırsam. Dediğiniz gibi 200 üzeri hızlarda çok gezmiyoruz ama yine de kafa salladığında ne yapmak gerekir ? Gidonu iki taraftan da itmek refleks olarak yaptığım hareket sizce doğru mu ?

9.2 yi geçmedi aslında 10 litreye yaklaşmıyor genellikle 7.5-8 civarlarında diyebiliriz. Bakım zamanı geldiğinde kontrol ettiririm bahsederim bu durumdan servise. Bakalım ne diyecekler. Umarım sorun yoktur.

7. GUNESKARASU, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Arif Oral Unal (06-12-2016)

Isim
    GUNESKARASU
    Motosiklet
    Tiger 800
    Marka
    Triumph

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ön tarafı yüksek enduro motosikletler de bu kafa sallaması oluyor. F 800 de de fanadır mesela...180 + hızlara hele de çantalı olarak kesinlikle çıkılmaması lazım. Sallarsa fren yaparız ne olacak yahu diye düşünmeyin tank pad durumu oluşması halinde korkunç sonuçlar olacaktır... Kafa sallamasın diyorsanız gidon amortisörü taktıracaksınız. Ya da gidon amortisörü üzerinde gelen KTM 1190 alıp 275 e kadar ip gibi çıkacaksınız
    F800 kıyaslaması güzel oldu teşekkür ederim. Gidon amortisörüne ihtiyac duyulmuyor aslında çokta o hızlarda gezilmediği için. 1190 kullanmışlığım var gidon amortisörünü test edecek hızlara ulaşmadım fakat çok beğendiğim bir motor. Keyifli sürüşler diliyorum.

Enduroist Kadim Üye berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Alıntı GUNESKARASU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman kafa sallama problemi yok diyebiliriz çünkü çantasız 210 dan sonra rüzgarlı yoğun havada sallaması bu tarz motorlar için sorun değil sanırsam. Dediğiniz gibi 200 üzeri hızlarda çok gezmiyoruz ama yine de kafa salladığında ne yapmak gerekir ? Gidonu iki taraftan da itmek refleks olarak yaptığım hareket sizce doğru mu ?

9.2 yi geçmedi aslında 10 litreye yaklaşmıyor genellikle 7.5-8 civarlarında diyebiliriz. Bakım zamanı geldiğinde kontrol ettiririm bahsederim bu durumdan servise. Bakalım ne diyecekler. Umarım sorun yoktur.
    Kafa sallama problemi yok diyemezsiniz çünkü var.

Rüzgarı ekstra durumlarda etken olarak söyledim orad.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Isim
    GUNESKARASU
    Motosiklet
    Tiger 800
    Marka
    Triumph

Alıntı berkcigdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kafa sallama problemi yok diyemezsiniz çünkü var.

Rüzgarı ekstra durumlarda etken olarak söyledim orad.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O zaman motordan hiç kafa sallamamasını beklememiz lazım bir şekilde çözmeliyim bu sorunu. Gidon amortisörü düşünebilirim. Belkide ön takımda sıkıntı olabilir onu da servis zamanı gittiğimde danışacağım.
    Konu GUNESKARASU tarafından (07-12-2016 Saat 02:23 ) değiştirilmiştir.

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı GUNESKARASU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman motordan hiç kafa sallamamasını beklememiz lazım bir şekilde çözmeliyim bu sorunu. Gidon amortisörü düşünebilirim. Belkide ön takımda sıkıntı olabilir onu da servis zamanı gittiğimde danışacağım.
    Yahu yapmayın. 200 km.'nin üzerinde hızlarda ne işiniz var. Bu hızlarda kafa sallasa ne olur sallamasa ne olur. O hıza uygun yol nerede? Sizleri piste davet ediyoruz.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

12. Ersan ÖZYURT güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (07-12-2016),berkcigdem (08-12-2016),Çağın Sarılar (08-12-2016),Cem oruç (20-06-2018),GUNESKARASU (08-12-2016)

Isim
    GUNESKARASU
    Motosiklet
    Tiger 800
    Marka
    Triumph

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yahu yapmayın. 200 km.'nin üzerinde hızlarda ne işiniz var. Bu hızlarda kafa sallasa ne olur sallamasa ne olur. O hıza uygun yol nerede? Sizleri piste davet ediyoruz.
    haklısınız çok tercih ettiğim birşey değil genellikle motoru sınamak için oluşan sonuçlar.

Enduroist Katılımcı Üye Volkan Zafer Çoban - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Volkan Zafer Çoban
    Motosiklet
    Tiger 800
    Marka
    Triumph

Triumph için ayrı bir başlık açılmamış. Gerçekten kaç kişi aktif olarak Triumph kullanan var?

Sayfa 6 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 234567 SonuncuSonuncu