Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 65 Sayfa bulundu
    Moderatör Çağın Sarılar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Çağın Sarılar
    Motosiklet
    Africa Twin
    Marka
    Honda

Alıntı GUNESKARASU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi günler çok fazla bu tarz motosiklet sürmediğim için çok kıyaslama yapamıyorum fakat 3 silindirli olması üst devirlerini de kesilmez hale getiriyor. Ağırlık çok önde olduğu için arka teker çok fazla kayıyor. michelin pilot road 4 lastiklerim var gayet beğenilen lastikler olmasına ragmen yine de çok kayıyor. Leo vince sbk egzozla sanırım 100 bg lere gelmiştir. Bu kadar büyük olup böyle gitmesini beklemediğim bir alet açıkçası. Ktm Duke 200 den buna geçmiş olmama rağmen trafikte çokta zorluk yaşamıyorum. Dengesi konusunda olumlu yorumlarda bulunabilirim. Özel sorunuz varsa benim açıklamayı unuttuğum, iletirseniz cevaplamaya çalışırım.
    Bilgiler için teşekkürler hocam. Arka tekerin kayma eğilimi biraz beni şaşırttı açıkçası. 1200 XC' de de aynı durum var mı? Tecrübe edenler paylaşabilir mi?

Moderatör Çağın Sarılar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Çağın Sarılar
    Motosiklet
    Africa Twin
    Marka
    Honda

Alıntı Atilla Düzel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler. Ben BMW 650 GS twin kullanıcısıyım ve benzer bütçelerle F800 GS, Africa Twin yada Triumph 1200 XC alma şansım var. Forumdaki bilgilerle biraz karşılaştırma yapmaya çalışıyorum. İçlerinde fiyat özellik olarak en dikkat çekicilerden biri Triumph fakat neden piyasada fazla tutulmadığını yada ikinci elinin zor satıldığını anlamaya çalışıyorum. Afrika ise henüz ikinci elde fazla olmadığı için sıfırından daha pahalı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bence fiyat aralığına göre en iyi performans alınacak motorlardan biri explorer 1200 xc diye düşünüyorum. Bu motorun TR' deki en büyük dezavantajı vergi, servis ve yedek parça diyebilirim. Bu nedenle de 2. elde tercih edilmiyor. Tabi bu sadece bir tahmin. Ama diğer taraftan elbette ki heveslileri ve hayranları vardır. Mesela ben motorumu satar satmaz bir 1200 XC alacağım

Enduroist Katılımcı Üye İsmail Çiçek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ismail çiçek
    Motosiklet
    Dominar 400
    Marka
    Diger

Alıntı Çağın Sarılar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence fiyat aralığına göre en iyi performans alınacak motorlardan biri explorer 1200 xc diye düşünüyorum. Bu motorun TR' deki en büyük dezavantajı vergi, servis ve yedek parça diyebilirim. Bu nedenle de 2. elde tercih edilmiyor. Tabi bu sadece bir tahmin. Ama diğer taraftan elbette ki heveslileri ve hayranları vardır. Mesela ben motorumu satar satmaz bir 1200 XC alacağım
    Çağın servis/parça sıkıntısı distribütör'lük Korlasa geçtikten sonra eski halinden daha iyi görünüyor. Yurt genelinde 15 tane yetkili servisi var. MTV'de 15 cc farkın yarattığı üst dilim sınıftan ödenmesi can sıksada 1200 cc sekmentindeki fiyat performansı, malzeme kalitesi ve sıralı 3 silindirin keyfini hesablarsak çok göze gelmiyor...
    İsmail Çiçek
    A rh +
    0532 640 38 45
    Beylikdüzü / istanbul

Hayat; Aldığım nefesten ibaret değil, Hayat; Nefesinizin kesildiği anların toplamıdır.

4. İsmail Çiçek, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Çağın Sarılar (02-12-2016)

Enduroist Katılımcı Üye AtaEvren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ata Evren Okar
    Motosiklet
    Tiger 800 XR
    Marka
    Triumph

Bende neden en iyi demedim, sizin için iyi yönleri nedir diye sordum. Servisi nasıldır, vitesler esnek midir, düşük devirde torkundan memnunmusunuz, yakıt tüketimi, yol tutuşu viraj da nasıl, malzeme kalitesi vb.
    Bu platformda Triumph almayı düşünen insanlara anlatabileceğiniz, karar vermelerine yardımcı olacak birkaç CİDDİ şey söyleyebilirsiniz. Geyik muhabbetleri için zaten ayrı bir konu başlığımız var.

Öncelikle konu başlığını "www.enduroist.com DA KAÇ TANE TRİUMPH ENDURO KULLANAN VAR MERAK ETTİM" dikkate alarak “tiger iyidir” ifademle katılımda bulundum, sizin sorunuza cevap vermedim. “Bütün motorlar iyidir, iki teker üzerinde gider” derseniz, size katılmakla beraber benim motorumdur, kendisini sevdiğim için iyidir derim. Ders vermeye başlamadan önce birbirimizi anlamaya çalışırsak ortaya daha faydalı paylaşımlar çıkar diye düşünüyorum. Aynı zamanda geyik muhabbetini pek sevmem ama bir gün fikrim değişirse tavsiyenizi dikkate alırım.

Paylaşım konusunda dönersek Triumph Tiger 1200XC kullanıcısı değilim ama Tiger 800XR hakkında tecrübelerimi aktarmaya çalışayim; 3 silindir olmasından dolayı şehiriçi ve virajlı yollarda 2 silindir, şehirler arası yolda 4 silindir rahatlığını yaşabiliyorsunuz. Şehir içinde kullanımı rahat, dengeli bir motor. Düşük devirlerde bile güçlü bir torka sahip; şehiriçinde 3. Viteste gittiğinizi unutup 1. Viteste gibi gidebiliyorsunuz. Titreşim 3 silindir olmasında dolayı neredeyse 4 silindirli motosikletler kadar az. Gaz tepkisi çok hızlı (elektronik gaz kolu), düşük devirlerde bile hızlı toparlanıyor 6000 devirin üzerinde gücü görmeye başlıyorsunuz.Yakıt tüketimi şehir içinde 6000 deviri geçmezseniz 5 - 5,5 – 6 Lt civarında diyebilirim. Şehirler arası yolda yakıt tüketiminin çok değiştiğini söyleyemem, 6000 deviri geçmemek pek mümkün olmuyor. Süspansiyon (showa monoshock) yumuşak ama virajlarda rahatsızlık hissi vermiyor. Yüksek hızlarda dengeli; titreşim, hafifleme gibi olumsuzluklar yaşamadım. (kullandığım lastikler Metzeler Tourance Next) Vites geçişleri kemikli değil yumaşak, büyük vitesten küşük vitese de aynı rahatlıkla geçebiliyorsunuz. Malzeme kalitesi diğer markaların aynı segmentteki motosikletlere göre bence daha iyi. (örnek: çelik fren hortumu) Orjinal camı ile 120 km üzeri hızlarda rüzgar rahatsız etmeye başlıyor (uzun tur camı var). 2015 sonrası modellerde hararet artması kaynaklı sıcaklık sorunu çözüldüğü söyleniyordu ama yaz aylarında trafikte sıkışıp kalırsanız sıcaklığı bacaklarınızda hissediyorsunuz. Orjinal top-case yaylı ve kaliteli ancak küçük hacimli. Servis ile ilgili olumsuz bir tecrübe yaşamadım (bakım haricinde servis ile bir işimde olmadı) ama çok olumsuz deneyimler duydum.

6. AtaEvren güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

ahmet korkmaz (02-12-2016),Atilla Düzel (01-12-2016),Çağın Sarılar (02-12-2016),Emir ÇELTEK (02-12-2016),SONAY YÜKSEL (01-12-2016)

Enduroist Kıdemli Üye Atilla Düzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atilla Düzel
    Motosiklet
    F 700GS
    Marka
    Bmw

Bilgilendirme için teşekkürler Ata Bey. İlk yanıtınızı benim mesajımın altında görünce bana cevap verdiğinizi sanıp üzerime alındım. Forum tecrübesizliği... Kusura bakmayın.

8. Atilla Düzel güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

ahmet korkmaz (02-12-2016),Arif Oral Unal (02-12-2016),AtaEvren (02-12-2016),Çağın Sarılar (02-12-2016),Emir ÇELTEK (02-12-2016)

Enduroist Üye GUNESKARASU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    GUNESKARASU
    Motosiklet
    Tiger 800
    Marka
    Triumph

Teşekkürler. Ben BMW 650 GS twin kullanıcısıyım ve makul bir ilave ile benzer bütçelerle F800 GS, Africa Twin yada Triumph 1200 XC alma şansım var. Forumdaki bilgilerle biraz karşılaştırma yapmaya çalışıyorum. İçlerinde fiyat özellik olarak en dikkat çekicilerden biri Triumph fakat neden piyasada fazla tutulmadığını yada ikinci elinin zor satıldığını anlamaya çalışıyorum. Afrika ise henüz ikinci elde fazla olmadığı için sıfırından daha pahalı.

parça fiyatları ve servis olaylarından dolayı olduğu söyleniyor . evet bence de parça fiyatları biraz fazla. örneğin orjinal tank pad 52euro ve aldığım kişi her bakımda bi' 700 lira verirsin dedi. bilemiyorum daha bakım zamanı gelmedi onu da paylaşırım burda. kıyaslama yapamıyorum fiyatları verebilirim benim içinde kıyaslama yaparsanız güzel olabilir

Enduroist Üye GUNESKARASU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    GUNESKARASU
    Motosiklet
    Tiger 800
    Marka
    Triumph

Alıntı Çağın Sarılar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgiler için teşekkürler hocam. Arka tekerin kayma eğilimi biraz beni şaşırttı açıkçası. 1200 XC' de de aynı durum var mı? Tecrübe edenler paylaşabilir mi?
    kaymasından kastım gaz açtığımda çok patinaj çekmesi. yoksa virajdaki durumunu başarılı buluyorum. yanlış ifade etmişim kusura bakmayın.

11. GUNESKARASU, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Çağın Sarılar (02-12-2016)

Enduroist Kadim Üye berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Şu motor (tiger800xca) 180 de kafa sallamasa aslında benim çok beğendiğim motorlardan birisi. ( 3 çantalıyken , çantasız denemedim )

1200 ü ben gerçekten ciddi anlamda beğeniyorum.

korlası seviyormuyum ? kesinlikle hayır... insanı triumphdan soğuturlar , milleti ducatiden soğuttukları gibi...

Enduroist Katılımcı Üye AtaEvren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ata Evren Okar
    Motosiklet
    Tiger 800 XR
    Marka
    Triumph

Alıntı berkcigdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu motor (tiger800xca) 180 de kafa sallamasa aslında benim çok beğendiğim motorlardan birisi. ( 3 çantalıyken , çantasız denemedim )

1200 ü ben gerçekten ciddi anlamda beğeniyorum.

korlası seviyormuyum ? kesinlikle hayır... insanı triumphdan soğuturlar , milleti ducatiden soğuttukları gibi...
    Berk, 800XR ile topcase ile 190 ve sonrası evet kafa sallıyor, çantayı çıkartıp denedim 210 da (redline) bıraktım sallama falan olmadı. ön lastik XR'da 19 inç XC'ler de 21 inç bunun etkisi olur mu bilemiyorum?

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Valla arkadaşlar benim ortak 1200 kullanıyor. İlk aldığı zaman Mototal Sina distribütördü gayet mutluydu. Sonra o motor pert oldu Korlas dan 2015 model aldı sonra 2016 1200 en dolu makineyle takas etti aldı.

Dün konuşuyorduk alır mısın bir daha dedim Korlas'dan dolayı almayabilirim dedi.

Korlas özellikle pert sonrası ve üzerine 2016 model de çıldırttı.

Sayfa 3 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 SonuncuSonuncu