Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 5´e kadar. Toplam 5 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Kıdemli Üye BarışÇELİK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Barış Çelik
    Motosiklet
    R 1100 GS
    Marka
    Bmw

Standart BMW VIN Decoder

Merhabalar,

Daha önce duyduğum, merak edip bulduğum sistemi sizinle de paylaşmak istiyorum. Tüm BMW marka araçların şase numaralarının son 7 hanesini girerek aracın banttan çıkış tarihi, rengi, üretim yeri, üzerindeki aksesuarlar, renk, motor gücü (1100 lerdeki 90/80 beygir muhabbeti) gibi temel bilgileri öğrenebilirsiniz.

İlk bakışta gereksiz bir bilgiymiş gibi görünse de orijinal rengi ve üretim tarihi önemli bir bilgi. Örneğin kullandığımız motorlarda BMW'nin belirli tarihten itibaren değişikliğe gitmesi sebebiyle aynı parçadan iki farklı tip olması ve yanlış parçayı alıp kullanma riskini ortadan kaldırmış oluruz.

internette arattığınızda birden fazla site çıkıyor. Aşağıdaki linkte verdiğim site biraz daha anlaşılır ve de çıkan bilgileri PDF olarak verebiliyor.

http://www.bmwarchive.org/vin/bmw-vin-decoder.html

kendi motorumun şase numarasını girdiğimde çıkan bilgiler de aşağıdaki gibidir;

Belki de ben hariç herkes bunu biliyor ve boşa tırmalıyorum ama olsun yazmasaydım vicdan azabı çekerdim .

Sağlıcakla.

2. BarışÇELİK güzel mesajın için 10 üye sana teşekkür etti :

Abdullah BATIK (28-05-2015),ahmet korkmaz (28-05-2015),AHMET OZKAY (28-05-2015),Arif Oral Unal (28-05-2015),Çağın Sarılar (28-05-2015),Cengiz KÖKTEN (30-05-2015),Emir ÇELTEK (29-05-2015),İBRAHİM BECAN (13-06-2019),Namık Işık (28-05-2015),sinansari (28-05-2015)