Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 54 Sayfa bulundu
    Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Alıntı Eser Kara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilmiyorum Halil, bilmek de istemiyorum. Denemek için de gitmeyeceğim
    Hahahaa en son benim deveyi denedikten sonra BMW ye
    binmeye başladı...)))
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

2. GürbüzOKATAN, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Eser Kara (01-06-2015)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Marangozlar hep şunu der "Bizim içimize talaş kaçmış, istesek de biz bu mesleği bırakamayız" . Sanırım bu big boys motorlar nikotine benziyor bir defa içine çekmen yeterli, aradan yıllar da geçse bıraksan da hep içinde bir istek var. Ben henüz nikotini çekmedim ama f650gs le nikotin sakızı çiğniyorum. Şaka bir yana da gönlünden geçenlere inşallah Allah izin verirse birgün bir adv almak nasip olur.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

4. Ali KORKMAZ güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (01-06-2015),GürbüzOKATAN (01-06-2015),sinan karagöz (01-06-2015),tolunay şentürk (01-06-2015),UĞUR KOÇ (01-06-2015)

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

Bir gün ben size 1100 gs imi vereyim.
    Esas o zaman siz boxer neymiş görün.
    😄😄😄😄😄😄

6. ahmet f senel güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (01-06-2015),Arif Oral Unal (01-06-2015),UĞUR KOÇ (02-06-2015)

Moderatör Emir ÇELTEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emir Çeltek
    Motosiklet
    R 1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Çağın Sarılar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ama güzeldi beeeaa
    Cagin bizim motorlara gore F800 nasildi?

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı UĞUR KOÇ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    R 1200 gs yada adv nin garajda duruyor olduğunu bilmek bile yeterli keyifi veriyor.bence
    Alınca epey bir zaman sadece garajda durabiliyor zaten.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Moderatör Çağın Sarılar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Çağın Sarılar
    Motosiklet
    Africa Twin
    Marka
    Honda

Alıntı Emir ÇELTEK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cagin bizim motorlara gore F800 nasildi?
    valla dostum f800 yüksek bir motor. sanırım ağırlık merkezinde sıkıntı var çünkü asfaltta bana çok güven vermedi ve rüzgardan çok etkilendi. ama ufak tefek toprak ve taşlı yollarda da bir o kadar konforluydu.

selesi 650 den çok daha rahattı. ayna görüş açısı daha kısıtlıydı diyebilirim.

netice itibariyle hepsini alt alta koyup toplarsak, dengesi dezavantaj ama konforu avantaj. (650 ye göre konuşuyorum tabi). o kadar para verilip geçiş yapılır mı dersen, ben şahsen şartları biraz daha zorlayıp 1200 GS alırdım. ki an itibariyle arıyorum

bir de sesi çok hoşuma gitti

Not: road modunda denemedim. belki bu nedenle denge konusunda biraz negatif olabilirim ama genel kanı denge problemi olduğu yönündeydi.

aslında Melih Abi' nin de yorumları referans olabilir diye düşünüyorum, uzun zamandı 800 GS kullanıyor sanırım.

10. Çağın Sarılar, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Emir ÇELTEK (02-06-2015)

Isim
    Emir Çeltek
    Motosiklet
    R 1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Çağın Sarılar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla dostum f800 yüksek bir motor. sanırım ağırlık merkezinde sıkıntı var çünkü asfaltta bana çok güven vermedi ve rüzgardan çok etkilendi. ama ufak tefek toprak ve taşlı yollarda da bir o kadar konforluydu.

selesi 650 den çok daha rahattı. ayna görüş açısı daha kısıtlıydı diyebilirim.

netice itibariyle hepsini alt alta koyup toplarsak, dengesi dezavantaj ama konforu avantaj. (650 ye göre konuşuyorum tabi). o kadar para verilip geçiş yapılır mı dersen, ben şahsen şartları biraz daha zorlayıp 1200 GS alırdım. ki an itibariyle arıyorum

bir de sesi çok hoşuma gitti

Not: road modunda denemedim. belki bu nedenle denge konusunda biraz negatif olabilirim ama genel kanı denge problemi olduğu yönündeydi.

aslında Melih Abi' nin de yorumları referans olabilir diye düşünüyorum, uzun zamandı 800 GS kullanıyor sanırım.
    Tesekkurler. Elbette kullanan yorumlari da onemli ama ayni motoru kullandigimizdan 650gs'e gore nasil buldugunu merak ettim. Bir de F800 Adv var o daha da yuksektir muhtemelen.

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

F 800 GS ile bir yaz ve yaklaşık 11.000 km uzun yol yaptım.
    üzerinde alçak sele vardı 86 cm. Boyum 177. Ayak ucu ile yere temas ettiğimden artçı biniş inişte sorun yaşıyordum onun dışında normal sürüşte sorun yaşamadım.

F 800 GS kullananın kabiliyeti çerçevesinde gidemeyeceği yol olmayan gerçek bir enduro/touring motosiklet. Özellikle arazide ikinci vitese alırsınız haldır huldur kendi kendine gider .. Sağlam basit yapısı, bakım maliyetleri, yakıt tüketimi gerçekten mükemmel. Yüklü ve yüksüz yolda yormayan çift silindir rotax motor üzerin. Güç ağırlık dengesi çok güzel. ve orjinal eksozu ile harika bir sesi vardır.

Motorun rüzgar alma sorunu var .. Ancak yerli üretim 80-100 TL makul fiyatlı tur camları ile sorun çözülüyor. Motor yüksek ve dalma eğiliminde... touratech yay kullananlar çok memnun satmasam bende değiştirecektim. 1.500 TL gibi takım fiyatı var. yakıt deposu koltuk altında olduğundan yüksek olmasına rağmen dengeli bir motosiklettir. Uygun lastiklerle yata yata dönersiniz . Aşırı hızı sevmez 140 üstü güven vermez ama amacıda bu değil zaten. 1190 ı satarsam yol ve arazi kabiliyeti sebebi ile alacağım tek motosiklet diyebirim. Aşağıda kısa bir video ekliyorum . Bu yolları tek başıma ve tam yüklü 3 çantalı olarak yaptım. 1200 GS yada 1190 ile buna cesaret edemem sanırım.

https://www.youtube.com/watch?v=HQ8zI6qySTw

13. omercem güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (02-06-2015),Çağın Sarılar (01-07-2015),Emir ÇELTEK (02-06-2015)

Isim
    Emir Çeltek
    Motosiklet
    R 1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    F 800 GS ile bir yaz ve yaklaşık 11.000 km uzun yol yaptım.
    üzerinde alçak sele vardı 86 cm. Boyum 177. Ayak ucu ile yere temas ettiğimden artçı biniş inişte sorun yaşıyordum onun dışında normal sürüşte sorun yaşamadım.

F 800 GS kullananın kabiliyeti çerçevesinde gidemeyeceği yol olmayan gerçek bir enduro/touring motosiklet. Özellikle arazide ikinci vitese alırsınız haldır huldur kendi kendine gider .. Sağlam basit yapısı, bakım maliyetleri, yakıt tüketimi gerçekten mükemmel. Yüklü ve yüksüz yolda yormayan çift silindir rotax motor üzerin. Güç ağırlık dengesi çok güzel. ve orjinal eksozu ile harika bir sesi vardır.

Motorun rüzgar alma sorunu var .. Ancak yerli üretim 80-100 TL makul fiyatlı tur camları ile sorun çözülüyor. Motor yüksek ve dalma eğiliminde... touratech yay kullananlar çok memnun satmasam bende değiştirecektim. 1.500 TL gibi takım fiyatı var. yakıt deposu koltuk altında olduğundan yüksek olmasına rağmen dengeli bir motosiklettir. Uygun lastiklerle yata yata dönersiniz . Aşırı hızı sevmez 140 üstü güven vermez ama amacıda bu değil zaten. 1190 ı satarsam yol ve arazi kabiliyeti sebebi ile alacağım tek motosiklet diyebirim. Aşağıda kısa bir video ekliyorum . Bu yolları tek başıma ve tam yüklü 3 çantalı olarak yaptım. 1200 GS yada 1190 ile buna cesaret edemem sanırım.

https://www.youtube.com/watch?v=HQ8zI6qySTw
    Çok güzel video. Güzel yerler gezmişsiniz. Forumda bir rapor var mı? Rotayı merak ettim.
    F800 mantıklı geliyor bana da. 85hp az bir güçte değil. teşekkürler yorum için

Moderatör alper ozbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    alper özbaş
    Motosiklet
    1200 ADV Rally
    Marka
    Bmw

F800 e kötü motor diyen çarpılır burda sorun 1200 gs adv çok çok güzel motor onla karsılaştirinca kucumsuyoz

16. alper ozbas güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Emir ÇELTEK (02-06-2015),UĞUR KOÇ (02-06-2015)

Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu