Belki bir gün gelir bir arkadaş bu konuyu okurda faydalanmak isterse diye nihayete erdirmek istedim konuyu.

Evet, 07 haziran 2015 tarihinde sabah saat 8 de oyumu Isparta da kullandıktan sonra doğru Antalya ya geçip Saat 13:00 de Tekirdağ a doğru yola çıktım. Burdurdan Afyona kadar kuvvetli bir dolu ve şiddetli bir yağmur eşliğinde ilerledim. üzerimde yağmurluk yoktu. Kütahya yolunda kurudum. çıkışında bir yemek molası verdim. Bursa ya 50 -60 km kala başlayan yağmurla Mudanya çıkışına kadar devam ettim. saat 20:00 olmuştu. feribot kalkış saatine yetişmem imkansızdı ve feribot Yenikapı ya gidiyordu. devam ettim bandırmaya doğru. Saat 22:00 civarında Erdek yol ayrımında Bandırma dan Tekirdağ a yol olmadığını öğrenince sürdüm Erdek e. Saat 24:00 de kalkan ro-ro dan 70 TL ye motosiklet bileti alıp çktım yola. yolculuk ro-ro nun kafe bölümündeki koltuklarda uyuklayarak geçti 4 saatin sonunda Tekirdağ da idim.

Aynı yolculuğu Tersine Kasım ayının 15 de de yaptım. sanırım Kış aylarında Tekirdağ dan kalkan ro-ro lar yokmuş 10-15 km mesafedeki Barbaros tan saat 23:00 gibi bindim Erdek ro-rosuna. Yine kafede uyuyuyarak geçen 4 saatlik yolculuktan sonra, saat 3:00 sularında Erdek ten yola çıktım. Bu sefer güzergahımı daha yakın olsun diye Balıkesir - Uşak - Çivril (Denizli) üzerinde gitmek üzere planladım. Yolculuğun Uşağa kadar olan bölümü Hem gün doğmadığından hem yol boyu yoğun sisten hem de Simav civarlarındaki don hadisesinden dolayı oldukça meşakkatli geçti. hiç durmadan ilerledim. Uşak tan sonra eklem yerlerimin buzu çözülmeye başladı. ve saat 11:00 gibi Isparta da idim. bir gün istirahatten sonra Antalya ya devam ettim.

Şimdi Aynı yolculuğu 1 kaç hafta sonra tekrar yapma planım var. Ama sanırım bu seferki hava koşulları daha çetin olacak bilemiyorum bir gün molalı yada ege kıyısından ilerleyerek yapabilirim.

Umarım birilerine faydası olur.