Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 15 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Cem oruç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cem oruç
    Motosiklet
    tiger 800
    Marka
    Triumph

Standart Antalya dan Tekirdağa gitmek istiyorum güzergah hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

Merhaba arkadaşlar. işim gereği 7-8 ay boyunca çalışacağım Tekirdağ'a, ikamet ettiğim Antalya dan motosikletimi de alarak gelmeyi düşünüyorum. amacım İstanbul trafiğine köprü prosedürlerine girmeden pazar günü oy kullanır kullanmaz yola çıkmak. mesafe olarak çok fark olmadığı için aşağıda belirttiğim güzergahlardaki diğer vasıtaların saatleri ve ulaşım kolaylığı önem kazanıyor. yardımcı olursanız sevinirim.

1. alternatif: Antalya dan Çanakkale feribot iskelesine, hangisi olduğu çok fark etmeyen bir kaç alternatif güzergahtan geçerek ulaşıp oradan da Eceabat tan Tekirdağ'a ulaşmak.

2. alternatif: Antalya dan Balıkesir Bandırma vapur iskelesi üzerinden Marmara ereğlisi ne geçip oradan Tekirdağ'a ulaşmak.

3. alternatif: direk Kocaeli üzerinden kenardan kenardan bilemiyorum Maltepe mi olur Kadıköy mü olur oralardaki bir feribot iskelesinden Yeni kapı yada daha ilerisi (hangisi? ne nereye çıkar? bilmiyorum) yönünden Silivri istikametinden Tekirdağ' ulaşmak. Yada bu güzergah Yalova yada Bursa üzerinden de Avrupa yakasına kendimi atmakla çözülebilir bilmiyorum. Sonuçta bu 3. alternatifte bir şekilde İstanbul trafiğine girmiş olacağım.

Not: Zaman konusunda çok ta vaktim olmadığı için şuraya da uğra, buradan da geç şeklinde bir güzergah maalesef belirleyemeyeceğim. Ayrıca Deniz ulaşımında karşı kıyıya ulaşma süreleri de seçimimde etkili olacak.

Şimdiden ilginize teşekkürler.
    The Albatros pır pır high. TAaa far saw.

Isim
    Cem oruç
    Motosiklet
    tiger 800
    Marka
    Triumph

Güncel ve Acil !!

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Cem selamlar... Gectiğimiz hafta aynı güzergahı geldim... Ben Antalya-Burdur-Kütahya-Bozuyük- İnegöl-Mudanya yaptım ordan İDO feribotla direk Yenikapıya geçtim.... Ordanda direk sahilden beylikdüzüne geldim... Sende burdan direk e5ten silivri yönünde tekirdağa devam edebilirsin... Yada Direk yenikapıdan Teme bağlanıp dimdik tekirdağada gidebilirsin...

Hem trafiğe girmezsin hemde feribot bi dinlence olur sana

Gene direk gideyim ama biraz eğlenceli olsun dersen Burdur-Dinar-Uşak-Gediz-Tavşanlı-Domaniş-inegölden mudanya yapıp biraz daha kıvrımlı yollardan gidebilirsin Dümdüz Gitmek yerine...

Tabiki bu benim şahsi fikrim ve tercihim karar yinede senin...
    Good Things Come To Those Who Wait

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

geçici göreviniz hayırlı olsun.
    1 ve 3 hemen hemen aynı km gibi gözüküyor ama istanbul trafiği cidden yorar adamı.
    2. alternatifinize karabigadan direk tekirdağa arabalı vapur var http://www.karabiga.bel.tr/indexx.ph...25682&id=33258 bir bakın istersiniz akşam 8 de gemi hareket saati 3,5 saat sürüyormuş. 700 km civarı yol tutuyor bilginize.

KILIBIKRAYDIR

Isim
    Cem oruç
    Motosiklet
    tiger 800
    Marka
    Triumph

Balıkesir bursa Çanakkale vs. marmaraya ulaşana kadar sıkıntı yok ondan sonraki geçişte takıldım zaten. teşekkür ederim ilgine . pazar günü ido feribot saatlerinde bir sıkıntı olmaz değilmi geç saatler falan. çünkü 11 gbi çıksam yola engeç güney Marmara daki herangi bir iskeleye 7 saat gibi bir sürede ulaşabilirim sanırım bu da saat 18:00 demek oluyor. bu arada yeni kapı sonrası ücretli geçişler yokmu hgs falan uğraşmayayım pazar pazar.

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

İdonun sitesine bak ama mudanyada 18:00 ve 20.30 feribotları vardı

Eger mudanya olmazsa yalovadan - yeni kapı alternatifinide deniyebilirsin 0rada daha çok sefer var...

yenikapıya inersen ve hgs almıycam dersen rota bu

https://www.google.com/maps/dir/Teki...d41.002001!3e0

Ama şöyle bir durum var... Hgs almadan Teme girersen kaçak geçiş yapmış oluyorsun 1 hafta içinde pttden geçiş yaptığın plakaya hgs alırsan ordan en uzak yol ücreti otomatikman düşüyor...
    O zaman rota bu zaman olarak biraz daha kısa olur

https://www.google.com/maps/dir/Teki...44!2d41.002001

Şimdiden iyi yolculuklar...
    Good Things Come To Those Who Wait

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

adaş ist trafiği pek çekilmez sen benim dediğimede bak en azından yolun üzeri 3,5 saat dinlence direk tekirdağdasın! bu daha makul geldi bana bir incele

KILIBIKRAYDIR

Isim
    Cem oruç
    Motosiklet
    tiger 800
    Marka
    Triumph

Haklısın cem ancak karabigaya kadar gitmek gereksiz sanırım bandırmadan direk ro ro ya binmek en akıllıcası.
    bora bey açıkçası haritadan bakınca bile insanın gözü korkuyor yenikapı konusunu hiç düşünmemek lazım. dediğiniz gibi Mudanya yada bandırma çıkışlarını düşünmek gerekiyor.

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Eceabat üzerinden çok keyifli ve daha ucuz olmazmı istanbulla bi işiniz yok sizin hiç girmeyin buralara bence hem sinirleriniz de bozulmasın boşuna!

Isim
    Cem oruç
    Motosiklet
    tiger 800
    Marka
    Triumph

şimdi şöyle açıklayayım. sabah en erken 11 gibi Antalya dan yola çıkabiliyorum bandırma ya yada erdek e kadar olan en kısa yol 650 km. bu da demek oluyorki saat 18-19 sularında orada olacağım oradan feribot ise 3,5 - 4 saatte Tekirdağ a ulaşıyor. saat 23 gibi finish çizgisini geçmiş oluyorum. bu güzergahın avantajı 7 saatlik bir yolculuk sonrasında feribotta dinlenme imkanı olması ücrete gelirsek ro-ro fiyatı 70 TL. Çanakkale üzerinden düşünürsek güzergah ve manzaraya paha biçmeye gerek yok. ancak o güzergahta 900 km yi biraz geçiyor. boğaz geçişi ile birlikte toplamda 11 saatlik bir yolculukla saat 22 de Tekirdağ da olabiliyorum. varış saatlerinde afaki bir fark olmasada bir tarafta 7 bir tarafta 10 saatlik bir sürüş yapmak gerekiyor. aradaki km farkıda feribot ücretini karşılıyor zaten.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu