Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12
11 den 15´e kadar. Toplam 15 Sayfa bulundu
    Eğitim Koordinatörü Berkay İnal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berkay İnal
    Motosiklet
    F700 GS '16
    Marka
    Bmw

Ben perşembe günü Antalya'dan Yalova'ya (620 km) geldim. Sabah 5' te çıktım. Isparta üzerinden Afyon'a kadar tempolu daha sonra daha sakin (90-100 km/s) kullandım. Yolculuk tam 8 saat sürdü. Benzin alımları haricinde sadece 1 saatlik bir kahvaltı molası verdim. Oldukça yorulmuşum yalnız. 900 km lik bir sürüşü tek seferde yapamam sanırım. Onun için deniz yolunu öneririm. Ancak 11 de çıkarsanız yasal hız sınırları ile tahminen Bandırma'ya akşam 8 gibi varırsınız. Bunu da dikkate alın derim. Daha erken çıkabilirseniz iyi olurdu.

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Kazasiz belasiz iyi yolculuklar...
    Good Things Come To Those Who Wait

Enduroist Kıdemli Üye Cem oruç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cem oruç
    Motosiklet
    tiger 800
    Marka
    Triumph

çok yerinde bir bilgi verdiniz çok teşekkürler. dikkate alacağım
    The Albatros pır pır high. TAaa far saw.

Isim
    Cem oruç
    Motosiklet
    tiger 800
    Marka
    Triumph

teşekkürler

Isim
    Cem oruç
    Motosiklet
    tiger 800
    Marka
    Triumph

Belki bir gün gelir bir arkadaş bu konuyu okurda faydalanmak isterse diye nihayete erdirmek istedim konuyu.

Evet, 07 haziran 2015 tarihinde sabah saat 8 de oyumu Isparta da kullandıktan sonra doğru Antalya ya geçip Saat 13:00 de Tekirdağ a doğru yola çıktım. Burdurdan Afyona kadar kuvvetli bir dolu ve şiddetli bir yağmur eşliğinde ilerledim. üzerimde yağmurluk yoktu. Kütahya yolunda kurudum. çıkışında bir yemek molası verdim. Bursa ya 50 -60 km kala başlayan yağmurla Mudanya çıkışına kadar devam ettim. saat 20:00 olmuştu. feribot kalkış saatine yetişmem imkansızdı ve feribot Yenikapı ya gidiyordu. devam ettim bandırmaya doğru. Saat 22:00 civarında Erdek yol ayrımında Bandırma dan Tekirdağ a yol olmadığını öğrenince sürdüm Erdek e. Saat 24:00 de kalkan ro-ro dan 70 TL ye motosiklet bileti alıp çktım yola. yolculuk ro-ro nun kafe bölümündeki koltuklarda uyuklayarak geçti 4 saatin sonunda Tekirdağ da idim.

Aynı yolculuğu Tersine Kasım ayının 15 de de yaptım. sanırım Kış aylarında Tekirdağ dan kalkan ro-ro lar yokmuş 10-15 km mesafedeki Barbaros tan saat 23:00 gibi bindim Erdek ro-rosuna. Yine kafede uyuyuyarak geçen 4 saatlik yolculuktan sonra, saat 3:00 sularında Erdek ten yola çıktım. Bu sefer güzergahımı daha yakın olsun diye Balıkesir - Uşak - Çivril (Denizli) üzerinde gitmek üzere planladım. Yolculuğun Uşağa kadar olan bölümü Hem gün doğmadığından hem yol boyu yoğun sisten hem de Simav civarlarındaki don hadisesinden dolayı oldukça meşakkatli geçti. hiç durmadan ilerledim. Uşak tan sonra eklem yerlerimin buzu çözülmeye başladı. ve saat 11:00 gibi Isparta da idim. bir gün istirahatten sonra Antalya ya devam ettim.

Şimdi Aynı yolculuğu 1 kaç hafta sonra tekrar yapma planım var. Ama sanırım bu seferki hava koşulları daha çetin olacak bilemiyorum bir gün molalı yada ege kıyısından ilerleyerek yapabilirim.

Umarım birilerine faydası olur.

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12