Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 12345 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 46 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Tolga Büyüktürkel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tolga Büyüktürkel
    Motosiklet
    Explorer 1200 XCX
    Marka
    Triumph

Standart Varadero mu 1150 GS mi?

20.000 TL bütçeyle motor almayı düşünüyorum ve Honda ile Bmw arasında kaldım. Şimdi herkes kendi motorunu övmeden tarafsızca tavsiyede bulunabilirse karar vermem kolay olacak. Varadero 2006 model mi yoksa 2003 model 1150 gs mi? İkiside aynı km lerde 80.000 civarı, hangisi daha çok km yapar. Honda ların masrafı olmaz, kronik arızaları yoktur ama Bmw yi pek tanımıyorum. Masrafı ağır olur gibi geliyor. Ya da başka dublex lastikli olan büyük enduro bilen var mı?

Enduroist Kadim Üye UĞUR KOÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur koç
    Motosiklet
    0531 781 03 69
    Marka
    Bmw

2003 1150 gs adv.çift silindir 4 buji,integral abs,tubeles 150x70x17 arka,100x90x19 ön lastik,85 hp 96 nm tork.ön telelever üçlüa amortisör manuel sertlik ayarlanabilir,arkaparalever manuel sertlik ayarlı amortisör,kuru debriyaj,shaft sistemli, ön çift disk çift piston brembo fren,arka tek disk brembo fren kaliperli,orjinal uzun tur camlı,orjinal 2 ayarlı elcik ısıtması,sağ ve sol elle sinyal düğmeleri, 33 litre benzin deposu.enjeksiyonlu,çift boğaz benzin girişi,jikle telli,700 kw kayışlı kuru alternatör.(ilk termik santrallerden )standart orta sehpa,kontak açılınca kısa far yanar.düğmesi yoktur kapanmaz,4 lt 20/50 motor yağ,800 ml şanzıman,250 ml diferansiel yağ kapasitesi.çift çakamk soketi orjinal.biri kalın girişle değişebilir,orjinal dörtlü ikaz lambası,ve önde bmw gagası,kartel,silindir,elcik koruma olmayanını görmedim.

hızlıca aklıma gelenleri yazdım.vara yı pek tanımam tanıyan anlatır

Motosenkron İçerenköy
    Özel BMW Motosiklet Servisi
    0531 781 03 69 - 0216 469 28 04
    www.bmwmotosikletservisi.com

3. UĞUR KOÇ güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (11-07-2015),Emir ÇELTEK (11-07-2015),Tolga Büyüktürkel (11-07-2015)

Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

tolga profil resminde bir 1150adv görüyorum

1150gs mi yoksa 1150adv mi merak ettiğin? öyle ise aralarındaki farka da bakmak lazım, ufak tefek olsa da.

1150'den vara'ya geçen biri vardı, onun başlığı bardı buralarda.
    Konu ahmet korkmaz tarafından (11-07-2015 Saat 07:07 ) değiştirilmiştir.

Ordinaryus Enduroist HALİDUN KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    h.kaya
    Motosiklet
    gv 650
    Marka
    Hyosung

emre bmw den sonra varedora aldı tercübesine göre yazar sanırım.
    GARAJ KURUCUSU GARAJ MOTOR BAKIM YERİDİR 5322124353

Enduroist Üye Tolga Büyüktürkel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tolga Büyüktürkel
    Motosiklet
    Explorer 1200 XCX
    Marka
    Triumph

Alıntı ahmet korkmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tolga profil resminde bir 1150adv görüyorum

1150gs mi yoksa 1150adv mi merak ettiğin? öyle ise aralarındaki farka da bakmak lazım, ufak tefek olsa da.

1150'den vara'ya geçen biri vardı, onun başlığı bardı buralarda.

1150adv olmasını tercih ederim aslında.

Enduroist Katılımcı Üye necmi er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Necmi Er
    Motosiklet
    R 1200 GS ADV
    Marka
    Aprillia

1150 adv candır )

Enduroist Kıdemli Üye EmreOzer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Özer
    Motosiklet
    Varadero 2011
    Marka
    Honda

Başlığı görünce biri olta mı atıyor dedim Tolga : )

2003 model 1150 GS' den 2011 model Varadero' ya geçtim. Ben BMW' de çok çektim 2 kez yolda kaldım, 5.000 TL para harcadım ama içime sinmedi vs.. Bu sebeplerden taraflı bir yazı olacağından dolayı uzun uzun o marka iyi bu marka kötü diye yazmayacağım. Zaten hayatım boyunca hiç bir şeyin holiganı olmadım, ne sporda ne bir markada. Bu konuda da tutumum bu. İnsanlar bence binebildikleri kadar farklı motosikleti denemeliler, çünkü her birinin keyfi ayrı. Fanlık sadece bu zevki elimizden alır, başka da bir işe yaramaz.

Kendi yaşadığım olaylardan çıkardığım dersler;
    1. Önceki sahibi / sahipleri bilinmeyen motosikleti asla almam. Hatta öyle ki ben geçmişini bilmesem BMW fabrikasında çalışan bir mühendis gelip al bu motoru ne olur dese dahi almam : )

2. Bütçeme göre model yılı ne kadar yeni bir makine bulabilirsem o makineyi almaya çalışırım. Metal yorgunluğu vs.. bunlar sonuç itibariyle fiziksel olarak gerçek olan şeyler.

3. İstanbul dışında bir arıza anında ustaların dokunmaktan korkmayacağı bir makinem olmasını isterim.

Bunların dışında araştırdığım kadarıyla 2 modelde çok sağlam makineler. Temizini bulursan gönül rahatlığıyla uzun yıllar kullanabilirsin. Ama işte yıl eski oldukça temizini bulma ihtimalin 0' a yaklaşıyor. Onun için daha yeni üretimlere bakmak faydalı olacaktır.

Karakteristik olarak GS daha oturaklı, amortisörleri falan daha iyi daha konforlu bir makine ama Vara' ya göre biraz hantal olduğunu düşünüyorum. GS' in viraj kabiliyeti kıvraklığını herkes bilir ama Vara için internette hiç böyle şeyler okumamıştım. Vara' nın GS' ten çok daha kıvrak bir makine olduğunu söyleyebilirim. Şehir içinde sürerken böyle sürekli aralara derelere dalıp geçmeye çalışırken buluyorum kendimi ve çok zevk alıyorum bu kıvraklığından : )

Son hızları yaklaşık olarak aynı, incelediğim kadarıyla Vara 10 beygir daha güçlü. Beygirden midir yoksa şaft ve zincir farkından mı dır bilmiyorum ama Vara çok atik bir makine. Sürekli insan gazlamak istiyor. GS' teyken hiç böyle değildim ve GS' ten çok daha keyifli olduğunu kesinlikle söyleyebilirim. GS' in frenleri ve arazi konforu Vara' dan iyiydi. Vara yakıt olarak 100 km' de 1 lt. fazla yakıyor.

Aşağıda linkte ilk aldıktan sonraki yorumlarımı okuyabilirsin.
    http://www.enduroist.com/forum/showt...varam+zeytinim

9. EmreOzer, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Tolga Büyüktürkel (13-07-2015)

Enduroist Katılımcı Üye ahmet yaramış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet yaramış
    Motosiklet
    1200 rt
    Marka
    Bmw

Alıntı Tolga Büyüktürkel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    20.000 TL bütçeyle motor almayı düşünüyorum ve Honda ile Bmw arasında kaldım. Şimdi herkes kendi motorunu övmeden tarafsızca tavsiyede bulunabilirse karar vermem kolay olacak. Varadero 2006 model mi yoksa 2003 model 1150 gs mi? İkiside aynı km lerde 80.000 civarı, hangisi daha çok km yapar. Honda ların masrafı olmaz, kronik arızaları yoktur ama Bmw yi pek tanımıyorum. Masrafı ağır olur gibi geliyor. Ya da başka dublex lastikli olan büyük enduro bilen var mı?
    bmw 1100 ve 1150 gs in yolda bırakabileceği iki sorun vardır, biri yaşlanmış krank sensörü ,diğeride eskimiş benzin pompasıdır.ben böyle bir motor alsam , değişip değişmediğine bakmadan ,önce bütün sıvıları ve filtreleri, daha sonra sırayla, krank sensörü,debriyaj balatası ,krank ve şanzıman keçelerini,benzin bompasını ve filtresini değiştirip, garajıma öyle çekerim ,bu bakımlar yapıldıktan hem yolda kalma riski 0 yakın olur ,hemde en kral japona taş çıkartır.bu bakımın kaça maal olacağını uğur ustam hesaplar

11. ahmet yaramış güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (11-07-2015),UĞUR KOÇ (12-07-2015)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı UĞUR KOÇ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2003 1150 gs adv.çift silindir 4 buji,integral abs,tubeles 150x70x17 arka,100x90x19 ön lastik,85 hp 96 nm tork.ön telelever üçlüa amortisör manuel sertlik ayarlanabilir,arkaparalever manuel sertlik ayarlı amortisör,kuru debriyaj,shaft sistemli, ön çift disk çift piston brembo fren,arka tek disk brembo fren kaliperli,orjinal uzun tur camlı,orjinal 2 ayarlı elcik ısıtması,sağ ve sol elle sinyal düğmeleri, 33 litre benzin deposu.enjeksiyonlu,çift boğaz benzin girişi,jikle telli,700 kw kayışlı kuru alternatör.(ilk termik santrallerden )standart orta sehpa,kontak açılınca kısa far yanar.düğmesi yoktur kapanmaz,4 lt 20/50 motor yağ,800 ml şanzıman,250 ml diferansiel yağ kapasitesi.çift çakamk soketi orjinal.biri kalın girişle değişebilir,orjinal dörtlü ikaz lambası,ve önde bmw gagası,kartel,silindir,elcik koruma olmayanını görmedim.

hızlıca aklıma gelenleri yazdım.vara yı pek tanımam tanıyan anlatır

şiir gibi anlatmışsın, satılık mı Uğur Ustam?
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

13. Ali KORKMAZ güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Tolga Büyüktürkel (12-07-2015),UĞUR KOÇ (12-07-2015)

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

Bildik motor en iyisidir.
    Vara ya da gs. Farketmez.
    1.75 den kısa isen vara orj sele zorlar.
    Onu da seleyi inceltmekle çözebilirsin.
    Adam gibi gs bulmak çok zor.
    Sürüş konforu gs bana daha iyi gelmişti ama kimisi vara sever.
    Mantıklı olan o bütçeye vara alıp mesut mutlu sürmek.

15. ahmet f senel güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Ersan ÖZYURT (12-07-2015),Tolga Büyüktürkel (12-07-2015),UĞUR KOÇ (12-07-2015)

Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 12345 SonuncuSonuncu