Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345
41 den 46´e kadar. Toplam 46 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye UĞUR KOÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur koç
    Motosiklet
    0531 781 03 69
    Marka
    Bmw

olaya servis gözü ile bakılırsa.
    güç denge yakıt vs bunlar ı göz ardı ediyorum.bakım masrafları yağ fren vs aynı sayılır.varadero nun ağır oluşundan dolayı her 20 binde bir zincir veya zincir seti değişme si gerekebilir.grenaj lı oluşu ve bilimum yerlere ulasmak için fazla civatalı olusu extra işçilik olarak dönecektir.arka amortisörünün f 650 amortisörünün neredeyse kopyası olması da zayıf bir durum.varaderonun elektirik gücünü bilmiyorum extra sislerde ne sorun yaratır bilen yazabilir.ve diyelimki şanzımandan tek bir dişli değişmesi lazım bunun için motoru komple açmak gerekiyor moleküllerine kadar ayırmadan şanzıman dişlisi değişilemez.bu varaderonun şanzımanındaki herhangi bir rulman içinde geçerli.bu durum dl dede nc dede triumph dada aynı.

1150 adv her 20 binde bir diferans,el ve şanzıman yağı değişir 30 tl,grenaj sız olması avantaj depoyu sök her şey ortada.zincir dişli masrafı yok.birisi şimdi ooo şhaft koparsa ne olacak diyecektir. ona önceki yorumlara bakmasını önericem bilindik motor dendi.ben 300 bınde ki r 850 ye bakım yaptım hala orjinal shaft la geziyor du motor.elektrik gücü 700 wat x bir otomobille aynı,dilediğin sisi tak sorun olmaz.şanzıman bağımsız sök ne istersen değiş.olmadı çıkma bul sıfır al yenisini tak. sıfır ve çıkma parçası zebil gibi.kronik sorun abs 4 zincir dişli parasına bir abs modülü alınır.

Konu UĞUR KOÇ tarafından (14-07-2015 Saat 01:16 ) değiştirilmiştir.
    Motosenkron İçerenköy
    Özel BMW Motosiklet Servisi
    0531 781 03 69 - 0216 469 28 04
    www.bmwmotosikletservisi.com

Enduroist Kadim Üye UĞUR KOÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur koç
    Motosiklet
    0531 781 03 69
    Marka
    Bmw

BU R 850 gs BOLU DAN geldi senkron ayarını kimse becerememiş gelmişken yağını filtrelerinide değiştik.bayram sonrası sis farı vs için gelecek.
    Motosenkron İçerenköy
    Özel BMW Motosiklet Servisi
    0531 781 03 69 - 0216 469 28 04
    www.bmwmotosikletservisi.com

3. UĞUR KOÇ güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (18-07-2015),Ediz Gürkan (14-07-2015)

Enduroist Kıdemli Üye EmreOzer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Özer
    Motosiklet
    Varadero 2011
    Marka
    Honda

Alıntı necmi er Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok yapıcısın valla tebrik ediyorum seni vara da şase var gs te yok bundan dolayımı acaba viraj farklılığı. Bak bende çok ılımlıyım
    : ) Abi bilmiyorumki ama çok şaşırtıcı bir kıvraklığı var, kısmetse buluşursak biner denersin. Tamam GS' te kıvrak kullanabilene ama bu ondan da kıvrak böyle bir değişik yani : )

Alıntı Arkin topatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emrecim seninki baya bi sansizlik oldu. Ayni sanssizligi 2005 1200 GS te yasamistim ama baska yasayanda duymadim ( bilmeyenler icin sanzuman dagildi)

Simdi biliyorsun, 2001 1150ye biniyorum. 110 binde aldim. 12 bin km yaptim. Cok sukur beni hic uzmedi. Konusmustuk, gecmisini bilmek cok onemli.

Arkadasin sorusuna gelince ben eski kasa vara alacagina kesinlikle 1150 almasini tavsiye ediyorum.
    Evet abi yaa seninde talihsiz bir sürecin olmuş konuşmuştuk. Şu an mutlu olmana çok seviniyorum. GS ile bir kez mutluluğu yakaladın mı eminim çok keyifli oluyordur.

Alıntı ahmet yaramış Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim boyum 180 cm olduğu halde varaderoda ayaklarımın ucu yere değdi,motora biner binmez, allahım rampada inşallah durmak zorunda kalmam demiştim .gerçekten yüksekliğinden tedirgin olmuştum,
    https://www.facebook.com/pages/Ustal...16167655224216
    linkteki arkadaş motosikletli yunus ların motorlarını tamir eden kademenin baş ustası ,motorumu almadan önce varadero alacağımı söyledim verdiği cevap aynen şöyle; (aman varaderoya bulaşmada ne yaparsan yap...........bmw olsun camurdan olsun......................)
    bu arkadaş hem varadero tamir ediyor hemde bmw tamir ediyor,bende bu ustanın fikirleri dinleyip bmw almıştım.
    Yanlış anlama ama motosiklet dünyasında usta konusu da ayrı bir sorun Ahmet Hocam. Birinin ak dediğine diğeri kara diyebiliyor ve piyasa da 2 usta da çok iyi usta diye geçebiliyor. Ondan bunlar biraz hamasi yorumlar oluyor. Mümkün olduğunca burada olduğu gibi forumlarda o motoru kullanan kişilerden yorum almak daha doğru sonuca ulaşmayı sağlayacaktır.

Alıntı ahmet f senel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son söz diyim.
    Ustan varsa gs, yoksa varadero.
    Gs le herkes uğraşamaz. Zor değil ama ne bilim işte uğraşmıyorlar.
    Uğraşanda biraz nazlı tuzlu olur. 😉 yani ha deyince halledemezsin işini.
    Ama varaderodan anlayan birileri her semtte çıkar.
    En iyi servis ağı honda herhalde.
    Yedek parça orj bulunabilir.
    Yani akıl-mantık varadero der ama gel işte gönle sor.
    Uğur usta gibi bir ustaya yakınsan işin kolay yani. Gerisi finansman işi.
    Bütün parçalar bulunur, getirtilir. Biraz zaman ve emekle süper olur.
    İşte o ustaya yakın olmak lazım.
    Yoksa ömrün tükenir. Bıkarsın motordan.
    Hele bi de pimpirikliysen benim gibi daha sıkıntılı. 😄
    Evet Ahmet Hocam konuyu güzel özetlemişsin. GS' le sıkıntıların başladımı hayattan motordan herşeyden soğuyorsun. Ben en son yolda kaldığımda bırakıyorum motoru arabaya geçecem, ne bu eziyet diye çok sinirlenmiştim. Hanım sağolsun sakin ol deyip saçmala diyerek telkin de bulunmuştu : ) Senin ve Arkın' ın söylediği gibi sağlam bir GS' te denk geldi mi çok keyifli ve evradiyelik oluyor gerçekten. Diğer bir ayrıntı da GS' ten sonra başka motora geçmek için insanın kendisini baya bir ikna etmesi gerekiyor. Bu sebeple GS ile mümkün olduğunca geç tanışmakta fayda var : )

Enduroist Katılımcı Üye necmi er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Necmi Er
    Motosiklet
    R 1200 GS ADV
    Marka
    Aprillia

Alıntı EmreOzer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    : ) Abi bilmiyorumki ama çok şaşırtıcı bir kıvraklığı var, kısmetse buluşursak biner denersin. Tamam GS' te kıvrak kullanabilene ama bu ondan da kıvrak böyle bir değişik yani : )

Evet abi yaa seninde talihsiz bir sürecin olmuş konuşmuştuk. Şu an mutlu olmana çok seviniyorum. GS ile bir kez mutluluğu yakaladın mı eminim çok keyifli oluyordur.

Yanlış anlama ama motosiklet dünyasında usta konusu da ayrı bir sorun Ahmet Hocam. Birinin ak dediğine diğeri kara diyebiliyor ve piyasa da 2 usta da çok iyi usta diye geçebiliyor. Ondan bunlar biraz hamasi yorumlar oluyor. Mümkün olduğunca burada olduğu gibi forumlarda o motoru kullanan kişilerden yorum almak daha doğru sonuca ulaşmayı sağlayacaktır.

Evet Ahmet Hocam konuyu güzel özetlemişsin. GS' le sıkıntıların başladımı hayattan motordan herşeyden soğuyorsun. Ben en son yolda kaldığımda bırakıyorum motoru arabaya geçecem, ne bu eziyet diye çok sinirlenmiştim. Hanım sağolsun sakin ol deyip saçmala diyerek telkin de bulunmuştu : ) Senin ve Arkın' ın söylediği gibi sağlam bir GS' te denk geldi mi çok keyifli ve evradiyelik oluyor gerçekten. Diğer bir ayrıntı da GS' ten sonra başka motora geçmek için insanın kendisini baya bir ikna etmesi gerekiyor. Bu sebeple GS ile mümkün olduğunca geç tanışmakta fayda var : )
    Cıx ben motorumu aldatmam ben enduro kullanmayı seviyorum turing kullanmam kullancaksamda k1200 lt kullanırım . Bu arada vara nın buji yerlerini bulabildinmi emre ))

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Cıx ben motorumu aldatmam ben enduro kullanmayı seviyorum turing kullanmam kullancaksamda k1200 lt kullanırım . Bu arada vara nın buji yerlerini bulabildinmi emre ))
    bir 2008 den beri bmw 1100 sahibi olarak bu konuda mıncıklamaya açık tamam ama ne bileyim 2 senedir süper tenere için yağ değişimi dışında bişey yapmadım. belki 1100 de sıfır alabilseydim eminim o da hiç bir bela açmıyacaktı. ya ustayım diye geçinen çok kazma var. yamaha servisinde bile denk geldim. adam 1000 km ilk bakımına sadece yağ değiştirdi. kitapta 1.000 km bakımı için yazılan hiç birşeyi yapmadı. 5000 km sonra bidaha yağ değiştireceğiz dedi. alla alla dedim? nasıl filtre? kaldı bende teşekkür ederek yağ, filtre ve şanzıman yağı alarak çok sevdiğim arkadaşım Şükrü ile değiştirdim.

bunlar yetkili servis ki değerleri ne yapsın? kullananlar ile denk geldim 1100 ilk elimde iken bu şaftlı bunun bakımı yok diye böbürlenen akıl yoksunları. yağın ömrü ne kadar bilmeyen kendinden çok emin insan görünümlü tiplemeler. falan filan

sonuçta bunların elinden çıktığı için Emre haklısın. ama düzgün hale gelmişine de hiç hayır denmez. aklım sat desede kalbim hayııııır diyor. çok mu bağlanıyorum bilmiyorum. bir buluşmaya 1100 ile gelirim kısmet olursa

KILIBIKRAYDIR

7. cemkucuk güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

ahmet f senel (14-07-2015),EmreOzer (14-07-2015)

Enduroist Kıdemli Üye EmreOzer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Özer
    Motosiklet
    Varadero 2011
    Marka
    Honda

Abi bujinin yerini bilip ne yapacam ki 24.000' de kontrol 48.000' de değişim diyor adamlar, 48.000' e kadar muhakkak öğrenirim ama Neyse karşılaşınca denersin abi ondan sonra konuşuruz, tutucu olma bu kadar aldatmak çok zevkli oluyor

Alıntı cemkucuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir 2008 den beri bmw 1100 sahibi olarak bu konuda mıncıklamaya açık tamam ama ne bileyim 2 senedir süper tenere için yağ değişimi dışında bişey yapmadım. belki 1100 de sıfır alabilseydim eminim o da hiç bir bela açmıyacaktı. ya ustayım diye geçinen çok kazma var. yamaha servisinde bile denk geldim. adam 1000 km ilk bakımına sadece yağ değiştirdi. kitapta 1.000 km bakımı için yazılan hiç birşeyi yapmadı. 5000 km sonra bidaha yağ değiştireceğiz dedi. alla alla dedim? nasıl filtre? kaldı bende teşekkür ederek yağ, filtre ve şanzıman yağı alarak çok sevdiğim arkadaşım Şükrü ile değiştirdim.

bunlar yetkili servis ki değerleri ne yapsın? kullananlar ile denk geldim 1100 ilk elimde iken bu şaftlı bunun bakımı yok diye böbürlenen akıl yoksunları. yağın ömrü ne kadar bilmeyen kendinden çok emin insan görünümlü tiplemeler. falan filan

sonuçta bunların elinden çıktığı için Emre haklısın. ama düzgün hale gelmişine de hiç hayır denmez. aklım sat desede kalbim hayııııır diyor. çok mu bağlanıyorum bilmiyorum. bir buluşmaya 1100 ile gelirim kısmet olursa
    Aynen anlattığın gibi Cem, çok kurcalanmış ve bakılmamış makineyi toparlaması zor oluyor. İnsanın birde güveni kırıldı mı artık keyif almamaya başlıyorsun. Yoksa dediğin gibi düzgün bakımlı bir GS tadından yinmez : )

9. EmreOzer, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (14-07-2015)

Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345