Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 27 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye omer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    OMER TASKIN
    Motosiklet
    V STROM DL 650
    Marka
    Suzuki

Rölanti motorunun temizlenmesi gerekir.Touratech e götürün benden yanlış hatırlamıyosam 60 lira gibi bişey almışlardı 2 yıl önce.Kendim temizlediğimde aynı sorun devam etmişti.Bu parçayı temizledikten sonra cihaza bağlayıp bi iki ayar yapmışlardı sanırım

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

rölanti sensörü bu temizleyip tekrar deneyin, eğer yine stop etme yaparsa en iyisi bilgisayara bağlayıp oradan değerlere bakmak. Başka sıkıntılar büyümeden erken müdahale edilsin
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Enduroist Üye gökhan özoğul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gökhan özoğul
    Motosiklet
    F650GS 2003
    Marka
    Bmw

ali arkadaşım parcayı nereden söktün biraz daha üstten bir resim çekersen daha faydası olucak bana
    -------------------------------------------- ÖYLE BİR AN GELİR Kİ UZUN UZUN CÜMLELERİN ANLATAMAYACAĞI DUYGULARI SADECE BİR ------------------------------------------
    I
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------I '' N E Y S E '' I------------------------------------------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------------------------------------I KELİMESİ I--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------------------------------------I ANLATIR !! I--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Enduroist Kadim Üye UĞUR KOÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur koç
    Motosiklet
    0531 781 03 69
    Marka
    Bmw

arkadaşlar bakın yanlış şeyler yapıyorsunuz.elektronik parçaları kafanıza göre söküp takarsanız aklınıza gelmeyecek masraflar çıkartırsınız.hadi ali dağ başında mecbur kalıyor.ali sen ne olur bu tür paylaşımlar yapma mekanik bir yere kadar olur ama elektronik parçalarda özellikle rolanti motoru sökülüp temizlendikten sonra pc bağlantısıyla sıfırlanması lazım.onu dene olmadı bunu dene olayını aramızdan bir arkadaş yaptı ve sonunda 2.500 tl durduk yerde kendine masraf açtı.
    forumdaki bilgiler çok güzel ama bunların ince detaylarını uygulamayı bilmiyor ve ya tutarsa mantığı ile hreket ediyorsanız ,sonra altınızdaki motor ayar tutmuyor sizden önceki sahibide aynı şekilde hareket ettiyse motosiklet en son birinin elinde kalıyor sonra ? burda yada başka forumlarda ben yandım siz yanmayın bmw şöyle kötü yamaha böyle berbat neredeyse benzin döküp yakıcaktım tarzı yorumlar la karşılaşıyoruz.
    o resimdeki rolanti motorunun öyle hasasbir mekanizması ve ayarı varki küçücük bir yanlış hareket o parçayı çöpe atmanız la sonuçlanır.tamam civarda pc desteği sunacak bir servis yoktur eyvallah ama her kullanıcıyada şunu sök olmadı bunu sök ben yaptım oldu sende yap belki olur olmadı bunu yap şeklinde açıklamalar yapmayın lütfen.
    tamam anlıyorum aslında hepiniz iyi niyetlisiniz ama bu durum aslında kaza yapmış bir sürücüye yarım yamalak ilk yardım bilgisi ile yardım edeyim insanlık öldümü mantığı ile iyi niyetle yapılan ama eksik bilgi sonucu sağlam kazazedeyi sakatlamayla hatta öldürmeyle sonuçlanacak hareketler dizisinin bir örneğini sergiliyorsunuz.

beni yakınen tanıyanlar çok iyi bilir bilmediğim anlamadığım motora ben bundan anlamam derim.eğer istenirse bir göz atar mantığını mekaniğini gözden geçirir,nette araştırır becerebileceğim bir tamiratsa tamam yaparım derim altından kalkamıyacağım işler için,asla yaparım demedim demem.lütfen sizde ince işleri bilene bırakın bırakmasını salık verin.
    Motosenkron İçerenköy
    Özel BMW Motosiklet Servisi
    0531 781 03 69 - 0216 469 28 04
    www.bmwmotosikletservisi.com

5. UĞUR KOÇ güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

ahmet f senel (15-07-2015),Ersan ÖZYURT (15-07-2015),İBRAHİM BECAN (13-06-2019)

Enduroist Katılımcı Üye ahmet yaramış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet yaramış
    Motosiklet
    1200 rt
    Marka
    Bmw

Uğur ustama katılıyorum ,söktüğünüz parçanın içinde step motor vardır,beyin o step motorun konumunu hafızasında tutuyor ,eğer sökerken ve temizlerken konumu değişirse ,rolantide çalışma daha çok sapıtabilir,elinizde gs 911 var ise tekrar kalibre edebilirsiniz ama yoksa bu işlere hiç kalkışmayın,bu arada lamda sensörünü de söküp, temizleyip yerine takayim gibi işlere sakın kalkışmayın ,süreceğiniz kimyasal % 80 ihtimalle sensörü kullanılmaz hale getirir,

Moderatör Emir ÇELTEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emir Çeltek
    Motosiklet
    R 1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Çağın Sarılar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hahahahah. Serkan abi unuttum gitti valla ne yalan söyleyeyim
    vay arkadaş adam sattı iki dakkada

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı UĞUR KOÇ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bakın yanlış şeyler yapıyorsunuz.elektronik parçaları kafanıza göre söküp takarsanız aklınıza gelmeyecek masraflar çıkartırsınız.hadi ali dağ başında mecbur kalıyor.ali sen ne olur bu tür paylaşımlar yapma mekanik bir yere kadar olur ama elektronik parçalarda özellikle rolanti motoru sökülüp temizlendikten sonra pc bağlantısıyla sıfırlanması lazım.onu dene olmadı bunu dene olayını aramızdan bir arkadaş yaptı ve sonunda 2.500 tl durduk yerde kendine masraf açtı.
    forumdaki bilgiler çok güzel ama bunların ince detaylarını uygulamayı bilmiyor ve ya tutarsa mantığı ile hreket ediyorsanız ,sonra altınızdaki motor ayar tutmuyor sizden önceki sahibide aynı şekilde hareket ettiyse motosiklet en son birinin elinde kalıyor sonra ? burda yada başka forumlarda ben yandım siz yanmayın bmw şöyle kötü yamaha böyle berbat neredeyse benzin döküp yakıcaktım tarzı yorumlar la karşılaşıyoruz.
    o resimdeki rolanti motorunun öyle hasasbir mekanizması ve ayarı varki küçücük bir yanlış hareket o parçayı çöpe atmanız la sonuçlanır.tamam civarda pc desteği sunacak bir servis yoktur eyvallah ama her kullanıcıyada şunu sök olmadı bunu sök ben yaptım oldu sende yap belki olur olmadı bunu yap şeklinde açıklamalar yapmayın lütfen.
    tamam anlıyorum aslında hepiniz iyi niyetlisiniz ama bu durum aslında kaza yapmış bir sürücüye yarım yamalak ilk yardım bilgisi ile yardım edeyim insanlık öldümü mantığı ile iyi niyetle yapılan ama eksik bilgi sonucu sağlam kazazedeyi sakatlamayla hatta öldürmeyle sonuçlanacak hareketler dizisinin bir örneğini sergiliyorsunuz.

beni yakınen tanıyanlar çok iyi bilir bilmediğim anlamadığım motora ben bundan anlamam derim.eğer istenirse bir göz atar mantığını mekaniğini gözden geçirir,nette araştırır becerebileceğim bir tamiratsa tamam yaparım derim altından kalkamıyacağım işler için,asla yaparım demedim demem.lütfen sizde ince işleri bilene bırakın bırakmasını salık verin.
    Uğur Ustam senle bu konuyu daha önce özelden de konuştuk. Ben fikrimi söylerken en başta sana zararımın dokunmaması için (müşteri anlamında) kelime seçiyorum. Senin için sitede sabit başlık açılmasını istiyorum(ticari amaçlı düşündüğümden) ancak bir sensör için bu kadar yazı yazman fazla. Bu sensörü bir çok kişi kendisi temizliyor zaten. Burda da var, mesela geçtiğimiz yıllarda aynı temizliği sen de fotoyla anlatmışsın. Linki burda: http://www.enduroist.com/forum/showt...ight=R%F6lanti
    Maden temizlemeyle yetmiyor bir de üstüne ayar gerekiyor bunu o zamanki açıklamanda neden yazmadın abi. Bir de beni günah keçisi yapıyorsun burda. Madem buralar hassas yerler neden açıklamanda " kurcalamayı sevenler içi..." şeklinde yazıyorsun. Hani söküp takmayla bozulacak kadar hassastı. Başka sitelerde de görüyoruz bu temizliği. Melih Abi içinin rölanti ayarına varana kadar burda anlattı ben sadece bu sensörün temizlenmesi gerektiğini ve nasıl temizlendiğini söylüyorum. Madem öyle Melih Abiye de kızsaydın. Zaten gerisinde de diagnostiğe bağlanması gerektiğinden bahsediyorum. Çünkü bu cihazın ayarlarının da olduğunu biliyorum. Pislikten değilse ayardandır. Diagnostik herkeste yok zaten ayar için de mecbur bir bmw tamircisine gidecek. Biz de sana yönlendireceğiz.
    Ben bu sitede senden bahsederken ailemizin yegane ustası diyorum, aralarda Uğur ustaya gösterin halleder diyorum, dahiyane fikirlerinden sıkça bahsediyorum, pratik zekanla benim birçok sıkıntımı çözdün(Allah razı olsun) az da olsa birkaç alışveriş hukukumuz oldu, ben senden memnun kaldım abi. Ancak bu sensör madem bu kadar sıkıntılıydı bunu biriki cümleyle kırıcı olmadan dile getirebilirdin.
    Benim burdaki hiçbir kimseyle derdim sıkıntım yok. Benle derdi sıkıntısı olan da sanırım yoktur, varsa da yüzümüze söyler. Yazdıklarından buradaki insanlara beni yanlış aksettirmene üzülüyorum. Şu yukarıda bana yazdıkların "Sanki ben sana gelecek bir müşteri varmış da onu engellemişim" gibi hissettiriyorsun. Senin telefonunu verdiğim insan sayısı rahat 10-15 olmuştur. Birçok sitede adını överek vermişimdir. Ercan Çelen Bey benim dahil olduğum bir gruba o da üyedir. Gruptaki yardımlarımı yakınen takip etmektedir. Kimseyi kırmamak adına yardımcı olmaya çalışıyorum ve her seferinde üstüne basarak söylüyorum. Ben tamirci değilim, kendi motosikletimde bunu yaptım ancak siz bir ustaya götürün diyorum. Enduroistte 17 yaşından tut 60 yaşına kadar herkese "beyefendi, hanımefendi" diyorum bu yüzden Arif Beyden de mesafe koyduğum sebebi ile tepki aldım. Sitede birkaç kişiye abi hocam ve ustam diyorum. Bunlardan biri de sensin.
    Sonuç olarak burası sanayi sitesi değil, Motosiklet sürücülerinin oluşturduğu bir aile ben burada rahatça fikrimi beyan edemeyeceksem insanlara yardımcı olamayacaksam, fikir alışverişinde bulunamayacaksam, nerde kaldı bilgi paylaşımı. Ustam hiç kusura bakma da senin burada kırıcı konuşmalarınla 35 yaşındaki birinin üslubunu değiştiremezsin. Yine insanlara olabildiğimce yardımcı olmaya çalışacağım. Ölçü saygı ve sevgi çerçevesinde. Kimseye zarar vermeden kimseye kötülük düşünmeden. Sen yine bizim ailemizin ustasısın senin daha çayını da içmeye gelecem. Benim de yanlışlarım olmuştur eşekliğime say, yanlış yaptığım yer kadar da özür dilerim. Burası bir aile ise ben de bir ailenin ferdiysem aile ferdine kırıcı olma tek isteğim bu. Sürçü lisan ettiysem affola.

9. Ali KORKMAZ güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Furkan Çelebi (15-07-2015),MelihUlubilgen (15-07-2015)

Enduroist Kadim Üye UĞUR KOÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur koç
    Motosiklet
    0531 781 03 69
    Marka
    Bmw

Niyetim seni kirmak değildi ali onun icin özur dilerim.verdigin linkteki daha önceki yazimda bende bilgisayar desteginden bi haberdim tarih 2012 denem oki bir seyler öğrendik çe eski alıskanliklari birakmak gerek.amacim firca atmak rencide etmek degildi haddimede degil zaten.
    Bu sebeptende yeni bir karar alarak.forum sayfalarinda sadece tamirat onarim icin bir paylasimda bulunmiycam.
    hepinizden özür dilerim.
    yakinlarda bir gezi varmi gezeyim artk bende.
    Motosenkron İçerenköy
    Özel BMW Motosiklet Servisi
    0531 781 03 69 - 0216 469 28 04
    www.bmwmotosikletservisi.com

11. UĞUR KOÇ güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (15-07-2015),Emir ÇELTEK (17-07-2015),MelihUlubilgen (15-07-2015)

Moderatör Çağın Sarılar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Çağın Sarılar
    Motosiklet
    Africa Twin
    Marka
    Honda

Niyetim seni kirmak değildi ali onun icin özur dilerim.verdigin linkteki daha önceki yazimda bende bilgisayar desteginden bi haberdim tarih 2012 denem oki bir seyler öğrendik çe eski alıskanliklari birakmak gerek.amacim firca atmak rencide etmek degildi haddimede degil zaten.
    Bu sebeptende yeni bir karar alarak.forum sayfalarinda sadece tamirat onarim icin bir paylasimda bulunmiycam.
    hepinizden özür dilerim.
    Bayramdan sonraki hafta 2. Kapıdağ turu düşünülüyor olabilir Uğur Abi.

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

hepinizden özür dilerim.
    Abi seni seviyoruz bunu unutma. Senin tecrübelerinden her daim faydalanmak isterim. Bu yazışmalarımız paylaşımda bulunmamana sebep olmamalı. 6 Ağustos 2015 Balıkesir uluslararası motosiklet festivali var orda görüşürüz inşallah.

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu