Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 33 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye gökhan özoğul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gökhan özoğul
    Motosiklet
    F650GS 2003
    Marka
    Bmw

Standart Dünya da motorcuya gösterildiğini sandığımız saygı ve bizdeki durum

Herkese selamlar youtube' da gezinirken amerika da avrupa da ve dünyanın birçok yerindeki videoları izledim, aynı bizdeki gibi onlarda da, bu tarz olaylar var bi kolaj olan şu video yu da paylaşmak istedim, Sadece bu olayları bize has sanıp kendi milletimizi yermeyi engellemek için, heralde temel olarak dünyanın her tarafında egoistlik ve kendini haklı görmek var. https://www.youtube.com/watch?v=60xfkjBgIpY
    -------------------------------------------- ÖYLE BİR AN GELİR Kİ UZUN UZUN CÜMLELERİN ANLATAMAYACAĞI DUYGULARI SADECE BİR ------------------------------------------
    I
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------I '' N E Y S E '' I------------------------------------------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------------------------------------I KELİMESİ I--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------------------------------------I ANLATIR !! I--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Enduroist Üye Mustafa Tüter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mustafa Tüter
    Motosiklet
    VARADERO (2008)
    Marka
    Honda

Video da o kadar şiddet vardı hiç bir şey çözülmedi ki .. Bu konuda bazı arkadaşlar tepki gösterebilir bana ama milletin bu kadar ego yapmasının da süper sport Cu arkadaşlarımızın payının olduğunu düşünüyorum .. Istanbulu bilmiyorum ama memleketimde zıvanadan çıkmak üzere Oluşan Eğitimsiz bilinçsiz viraja daha keyifli girmek Uğruna yol Arkadaşının viraj izdüşüm çizgisine bile önem vermeyen Araçların sağından solundan tehlikeli hareketler yapan Arkadaşlarım ve arkadaşlarımıZ çoğalıyor.. Ve bu hareketler de ister istemez araba kullananlar da motora ve motorcuya karşı ireti oluşturuyor.. İşte biz de o ireti olan araba Sürücülerine denk geldik mi bizde kavga çıkarıyoruz böyle uzayıp gidiyor.. Süper sportcu da diyor mesela pist mi var Napayım diyor ..Buna da bir şey diyemiyorsun .. Insanlara da hal ve tavır ve efendilikle motoru sevdirmek gerek.. Ayrım olarak değil ama hakikaten endurocular a çok büyük saygı var Dünya'da ve ülkemizde.. Insanlar Motoru ve motorcuyu da seviyorlarsa biz endurocuların katkısıyla..
    Konu Mustafa Tüter tarafından (15-07-2015 Saat 09:14 ) değiştirilmiştir.

3. Mustafa Tüter güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

HakanVelioglu (15-07-2015),ozgurcakici (13-08-2015)

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Dunyanin her yerinde motorcuyu sikistirmak bir gelenek degil. Bence burada yanli dusunuyorsunuz. Biraz genele bakin lutfen. Tem de 10km boyunca sagdan 100km hizla gitmek isteseniz kac kisi sizi sikistirir? Peki ya italyada?

Yerip elestirecegiz ki yanlisin farkina varalim. Evet her yerde oluyor ama bizdeki bir kultur gibi her yerde karsimiza cikiyor...

Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

istisnalar kaideyi bozmaz, kainatın en berbat sürücüleriyle aynı yollardayız burada. buna motor, otobüs, kamyon, taksi, minibüs, otomobil, traktör, bisiklet vs herşey dahil.

virajlı bir dağ yolunda, 20 tane arabanın arkamda tık demeden,yağmur altında yarım saat peşimden güvenli bir mesafede beni takip ettiklerini bilirim. buranın hangi ülke olmadığını hepimiz tahmin edebiliriz sanırım.

ersan başkanın da böyle bir anlatımı olmuştu iftar yemeğimizde.

netekim, böyleyken böyle.

6. ahmet korkmaz güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

Can Ekin (18-07-2015),cemkucuk (15-07-2015),Ediz Gürkan (16-07-2015),Ersan ÖZYURT (15-07-2015),HakanVelioglu (15-07-2015)

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Vallaha Mustafa Beye kısmen katılıyorum. İğneyi de kendimize batırmadan olmaz. Apaçiler çıksın ortaya
    İstanbul trafiğinde sık motor kullanmam ama arada bir çıkıyorum. Açıkçası bir motosiklet sürücüsü olarak ilk benim altıma alıp pataklayasım gelen motor sürücüleri var. Keşke sayıları da az olsa...

En basitinden gidelim. Eminim sizlerden de anlatacağım şeyi yapanlarınız vardır. Emniyet şeridinde sürüş. Ne zaman çıkılır emniyet şeridine? Trafik kurallarına göre normal durumda "asla" değil mi? Ama çıkıyoruz ve Evet bende çıkıyorum, ama ne zaman? Kurallara göre biz motorcuların hız sınırları araçlardan bile düşük ve hepimiz biliyoruz ki trafik kurallarımız büyük hacımlı motorlara uygun ve trafik güvenliğini bu anlamda sağlayacak olgunluktan maalesef uzak. Dolayısı ile trafik durduğunda (ya da dur kalk haline geldiğinde) bende dahil tüm motorcular emniyet şeridine çıkıyoruz çünkü bir motorcu için dur kalk manevrası ve 25km/s hızın altı en dengesiz ve riskli halleri. Eminyet yerine şerit arası da olur ama eminyete çıkma sebebimiz başka bir başlık altında tartışılan "lane filtering" konusunun Türk otoyollarına çok da uygun olmamasından ötürü. Peki emniyet şeridine çıkınca ne görüyorsunuz? Eğer öküz bir araba çıkmadıysa önünüz boş arkanız boş. Peki ne yaparsınız?
    A) Ver gazı verebildiğin kadar mis gibi boş yol. Haha mal arabalar almadınız tabi motor bekleyin trafikte. O kadar diyoruz trafik problemini 2 teke çözer.... zihniyeti.
    B) 50 km/s hızı geçmeden efendi efendi refüje yakın bir konumda tüm alıcı antenlerin hassas ayarda seyrine devam et... zihniyeti
    C) Az A şıkkından az da B şıkkından ortada bir zihniyet.

Gerçeği söyleyin dostlar B şıkkına uyanınız hangileriniz. Hepimiz demeyin trafikte gördüm sizi Allahtan gördüm ki; bir iki göremediğim de o dar emniyet şeridinde ödümü patlatarak ne geçtiniz yanımdan beni. Bir durdursam ne biçim madalya takacaktım videodaki gibi sizlere ....

Lütfen kimse gerekmeyen kısımları üstüne alınmasın. Bu 2 teker magandalığını gençliğimde bende yaptım. Küçücük 125cc motorumla kafamda kask bile yokken (bildiğin apaçi işte) trafiğin içinde kuryeden beterdim. Allah korudu da ne bu videodaki gibi biri denk geldi de dersimi verdi ne de kendi belamı kendim buldum.

Kısaca Mustafa Beye katılıyorum ama olay enduro ya da race sahibi olmakta değil. Hala eğitim sahibi olamamakta bence.

8. HakanVelioglu güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

ahmet korkmaz (15-07-2015),Arif Oral Unal (16-07-2015),Can Ekin (18-07-2015),cemkucuk (15-07-2015),Mustafa Tüter (19-07-2015)

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı ahmet korkmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    istisnalar kaideyi bozmaz, kainatın en berbat sürücüleriyle aynı yollardayız burada. buna motor, otobüs, kamyon, taksi, minibüs, otomobil, traktör, bisiklet vs herşey dahil.

virajlı bir dağ yolunda, 20 tane arabanın arkamda tık demeden,yağmur altında yarım saat peşimden güvenli bir mesafede beni takip ettiklerini bilirim. buranın hangi ülke olmadığını hepimiz tahmin edebiliriz sanırım.

ersan başkanın da böyle bir anlatımı olmuştu iftar yemeğimizde.

netekim, böyleyken böyle.
    Var var olmaz mı? İnsan insanlığından utanıyor. Ne derseniz deyin, ben son zamanda ülkemde hızla artan trafik saygısızlığını her ortamda kınarım, kınıyorum. Önündeki aracı sağdan emniyet şeridinden geçip önüne kırmak, yol katılımında, çizgiyi ihlal edip aradan en öne geçmenin artık normal sayılır olduğu bu memlekette. Hatta o kadar normal oldu ki, yapmayana salak gözüyle bakılıyor. Kendinize bakın, biz de etkilendik bundan. Eminim ki, üç sene önce yapmayacağınız bir hareketi bugün normal sayıyorsunuz. Ben kendimi böyle durumlarda yakaladım. Bu konuda çok mutsuz ve ümitsizim.

İnsan hakları veya memleketimin son zamandaki daha güncel ve kabul gören söylenişi ile kul hakkı ki, ben aralarında fark görmüyorum, nerede kaldı. Ekmek sırası beklerken yandan en öne geçiyor musunuz, ya da öndekini itekliyor musunuz? Ne farkı var trafikte birinin önüne kırmaktan.

Bizim mahalle de belediye gereksiz bir modernlik yapmış, kaldırımları yollara aynı kotta yapmış (aslında şehircilik klitaratüründe bir gelişmişlik göstergesidir). Tabi bütün kaldırım otopark. "Be deve, bari geçecek yer bırak" Küçük kızım 4 yaşındayken sordu. "Baba, kaldırımdan git diyorsunuz ama kaldırımlar da araba var, yollarda tehlikeli, biz nereden gideceğiz?"

Bu aralar bir kitap okuyorum. Halkların Dünya Tarihi adı. Sanırdım ki modern toplumlarda insanlar başkalarının hakkına saygı gösterir, güçlü zayıfı korur. Meğer tarım öncesi toplumlarda da bu böyleymiş. Ne zaman tahılı biriktirmek ve ben olmak ortaya çıkmış o zaman başlamış bu karmaşa. Bencil olmaktan vazgeçmedikçe bir gıdım ilerleyemeyiz. İlkel insandan bile daha ilkeliz bu konuda.

Zaman zaman gördüğüm ve beni çok üzen bir manzara var. Karşıdan karşıya geçen çoluk, çocuk, yaşlı...Arabaların önünden canını kurtarmak için can havliyle kaçıyor. Bu nasıl bir acı senaryo, kendi canını arabalardan korumak zorunda. Alt tarafı karşıdan karşıya geçiyor. Oysa konforlu ve güçlü olan arabanın şöförü. Diğerlerini kollaması gereken de o. Üstelik şehir insanın yaşaması için, insanın hayatını kolaylaştırmak için. Kendi kendimize şehirleri insan düşmanı yapıyoruz. Daha dün sahil yolundaki haber okudunuz hepiniz. Her konuda sebatla motosikletliyi suçlu bulan ben, hiç bir şey diyemedim ve yüzlerce defa o ışıkta durduğumu bildiğim için dizlerim titredi.

Off ya daralttınız beni. Birazdan yola çıkacağım bayram için zaten. Al bana trafik.

Adam olur muyuz bilmiyorum ama bir yerlerden başlamak lazım.

Nereden mi?

KENDİMİZDEN...
    Konu Ersan ÖZYURT tarafından (15-07-2015 Saat 14:37 ) değiştirilmiştir.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

10. Ersan ÖZYURT güzel mesajın için 10 üye sana teşekkür etti :

ahmet gül (15-07-2015),ahmet korkmaz (15-07-2015),Ali KORKMAZ (15-07-2015),Arif Oral Unal (16-07-2015),Berkay İnal (15-07-2015),Can Ekin (18-07-2015),cemkucuk (15-07-2015),HakanVelioglu (16-07-2015),MelihUlubilgen (16-07-2015),Tolga Büyüktürkel (12-08-2015)

Enduroist Üye Mustafa Tüter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mustafa Tüter
    Motosiklet
    VARADERO (2008)
    Marka
    Honda

Hepinizi seviyorum iyi ki varsınız be rahatlıyorum sizlerin yazdıklarını okuyunca ✌️✌

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Bu arada simdi okudum kentucky de motosikletlere tepki vermeyen isiklarda motosikletliler yol guvenli ise isik kirmizi olsa bile yasal olarak gecebiliyorlar... Sanirim bu sensorler agirlik ile calisiyor. Bir kac eyalette de benzer kanunlar varmis. Biz de fi tarihinden kalma mevzuatla hayatta kalmaya calisalim...

Gectigimiz hafta servis aracini karadeniz sahil yolunda gecmeye calisirken hayvan herif hizlandi. Ben de gazi acip ilerde gordugum sagdaki bosluga girmeye calisirken radarla goz goze geldim. Hizlanmak bi secenekti ama sol seritte yavas kalmaktan daha guvenli gelmisti. 120 ile 397 lira ceza yedim herifi durdurmadilar bile. Bilerek yaptigindan, tam ben onu gecmeye calisirken gaza abandigindan eminim. Yedigim cezayi da nazarlik sakladim nasil olsa hgs den cikaricam... Benden ve esimden onemli degil cunku devlet ya da diger vatandaslarin(!) zerre umurunda olmadigimi biliyorum. Plaka kapatmiyorum onu da soyliyim

Enduroist Katılımcı Üye Recep Alışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Recep Alışkan
    Motosiklet
    xl 650 TransAlp
    Marka
    Honda

Dünyanın her yerinde kaos,şiddet ,suç artışı varken,Cezalar yıldırmazken,Rüşvet ve rezillik almış başını götürmüşken adaletsizlik ve cahillik hüküm sürmüşken bu videodakilerden içim burkulmadı...Sorun motosiklet olayı değil bugün iki otomobil sürücüsü arasında da kanlı biten olaylar oldukça fazla iki yaya arasında ne bakıyorsunun davası da kanlı bitiyor ve bu yalnızca bizim ülkemize de has DEĞİL Önce kendimizi daha sonra başkalarını düzeltemeye çalışalım biz ferdi olarak sorumluluklarımızı yerine getirip ardından toplumsal olarak binçlenmekten geri durmayalım Allah sonumuzu hayıretsin
    https://yoldabirivar.wordpress.com/

Özgürlüğün Yolu MESCİD İ AKSA'dan Geçer...

14. Recep Alışkan güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (16-07-2015),Ersan ÖZYURT (16-07-2015)

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Bu videoda Avrupa'dan hiçbir görüntü yok. Rusya,Çin,Bangladeş vb yerler. Ayrıca hiçbir ülkede bizdeki gibi bi kişiye 5 kişi dalan görüntü yok.

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu