Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 54 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

haydi hayırlı olsun güzel günlerde inşallah

KILIBIKRAYDIR

2. cemkucuk, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Bora Karayel (28-07-2015)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Standart Lastik Mevzu Derin Mevzu 2 ( Arazi asfalt Karışık :)

Hayırlı olsun ben de çok merak ettim seneye benim motosiklet de lastik ister o zamana kadar yorumlayacak kadar kullanmış olursunuz sanırım.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

4. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Bora Karayel (29-07-2015)

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Soyle bi kac bin gezmek lazim o zaman ben scoutun asfalt performansini merak ediyorum.

6. ahmet gül, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Enduroist Üye Gokhan Unverdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gokhan Unverdi
    Motosiklet
    650GS Dakar
    Marka
    Bmw

Alıntı Bora Karayel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Heidanau k 60 Scout larım geliyor... Ctesi Taktırır daha sonra izlenimlerimi paylaşırım

Bu arada Tkc70 leride yeni Aldığımız Gökhanın Motoruna Takıyoruz... Bi taşla iki kuş
    İncelediğim kadarıyla 2015 Q2 çıkışlı bu TKC 70 ile ilgili şöyle yorumlar var ki henüz yollarda bir fiil tecrübe etme şansım olmadı ama yazılanları paylaşmakla başlayayım;
    Yazıda, lastiğin sessiz olduğundan bahsedilmekle beraber, kuru asfaltta yeterince yapışkan, yağmurlu/ıslak asfaltta ise güvenli sürüş vad ettiğinden bahsedilmiş. Dişli aralıklarının büyüklüğü ve genişliği sayesinde, bir çok "sadece off-road lastiği" ile karşılaştırıldığında ise; çamur, mucur ve toz/topraktaki inatçı karakteri ön plana çıkıyormuş. Arka lastiğin tam orta kısmındaki o dar tırnaksız bandın ise, lastik ömrünü uzattığına ilişkin bir kaç yorum yapılmış.
    Özelliklerinin toplamı itibariyle, lastiğin hitap ettiği kitle için; Zamanının çoğunu asfaltta geçiren ve fakat kire/çamura girmekten de korkmayan sürücüler için iyi bir seçim olabileceği belirtilmiş. Kaynak da belirteyim--> http://www.ridermagazine.com/gear/co...es-review.htm/

GS'lerle yapılan ve yarısından fazlası asfalt dışı olduğu belirtilen, 1.800 millik Patagonya seyahati sonrası Heidenau K60 Scout'na ilişkin yapılan yorumlara da buradan ulaşılabilir. Kısaca "tek geçerim" denmiş .

Her iki lastik için internetteki bu yorumlar gayet tabi, işin pazarlamasına yönelik de olabilir, en iyisi Bora'nın dediği gibi kullanıp yol üstünde tecrübe edip paylaşmak olacaktır sanırım

8. Gokhan Unverdi, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Doğru lastikleri aldik gibime geliyor Gökhan ya bakalim göreceğiz... Sen motora bir aliş dakar dakarligini direk asfalt disinda gosteriyor da daha hakkini veremiyoruz asfaltta gezmekten helak oldu garibim... Biraz daha yoldan çikacagiz umarim...
    Good Things Come To Those Who Wait

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Yahu benim metzeler sıcak asfaltta azıcık su görsün anında kayıyor sanki sanayağı var. Ama kışın o kadar değil asfaltı tutuyor. Arazide de memnunum. Eskisi de Bora Beyin lastiği gibi yaz tatilindeyken tırnak attı. Denizde 2 gün çadır kurdum. Tatil yaparken motor yattı bu arada lastik de geldi 2013 ortasında üretilmiş ancak radial değil sanırım sıcak asfalt üzerindeki suda ondan kayma yaptığını düşünüyorum. Üstünden 7-8 bin km geçti şuan inceden çatlamalar var. Ancak yarık değil insan derisinin kırışması gibi tırnağın ana karkas yapıya bağlı olduğu yerlerden kırışmalar var. Ancak elastikiyetini koruyor. Sonuç olarak normal kullanımda sırt yapmayan çok uzun giden parasına göre hem arazi hem de asfaltta on numara iş çıkaran bir lastik olduğunu düşünüyorum. Bu lastiğim de bitince Bora beyin yorumlarına göre tercihimi değiştirebilirim. ona göre lastiği ezberleyin yani

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Valla Yorum bekliyenler çoğaldı elimden geldiğince, tecrübem yettiğince fikirlerimi mutlaka paylaşacağım...

Ama Şu anda Bir çok gezgin bu lastiği kullanıyor her koşula uyduğu için tercih edilmiş Rusyaya Moğolistan gidiyor... Nordkappı bu lastikle yapanlar var kimisi 3. yü 4. takmış vaziyette

Ömür konusunda bir kuşkum yok... Arazide de kesin metzellerden iyi olacak benim merakım asfalt ve ıslakta metzeller kadar iyi olduğu anda lastiğimi buldum demek ( Bu arada benim tecrübeme göre diyeyim gene sonuçta metzeleri limitte kullandığımı düşünmüyorum )
    Good Things Come To Those Who Wait

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Bora Karayel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla Yorum bekliyenler çoğaldı elimden geldiğince, tecrübem yettiğince fikirlerimi mutlaka paylaşacağım...

Ama Şu anda Bir çok gezgin bu lastiği kullanıyor her koşula uyduğu için tercih edilmiş Rusyaya Moğolistan gidiyor... Nordkappı bu lastikle yapanlar var kimisi 3. yü 4. takmış vaziyette

Ömür konusunda bir kuşkum yok... Arazide de kesin metzellerden iyi olacak benim merakım asfalt ve ıslakta metzeller kadar iyi olduğu anda lastiğimi buldum demek ( Bu arada benim tecrübeme göre diyeyim gene sonuçta metzeleri limitte kullandığımı düşünmüyorum )
    Vallaha bütün gözler üzerinizdeyken şimdi motosiklet de süremezsiniz. Allah nazarlardan saklasın.

13. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Bora Karayel (31-07-2015)

Enduroist Üye hakancelebi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    hakan celebi
    Motosiklet
    r1150gs
    Marka
    Bmw

Alıntı Gokhan Unverdi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İncelediğim kadarıyla 2015 Q2 çıkışlı bu TKC 70 ile ilgili şöyle yorumlar var ki henüz yollarda bir fiil tecrübe etme şansım olmadı ama yazılanları paylaşmakla başlayayım;
    Yazıda, lastiğin sessiz olduğundan bahsedilmekle beraber, kuru asfaltta yeterince yapışkan, yağmurlu/ıslak asfaltta ise güvenli sürüş vad ettiğinden bahsedilmiş. Dişli aralıklarının büyüklüğü ve genişliği sayesinde, bir çok "sadece off-road lastiği" ile karşılaştırıldığında ise; çamur, mucur ve toz/topraktaki inatçı karakteri ön plana çıkıyormuş. Arka lastiğin tam orta kısmındaki o dar tırnaksız bandın ise, lastik ömrünü uzattığına ilişkin bir kaç yorum yapılmış.
    Özelliklerinin toplamı itibariyle, lastiğin hitap ettiği kitle için; Zamanının çoğunu asfaltta geçiren ve fakat kire/çamura girmekten de korkmayan sürücüler için iyi bir seçim olabileceği belirtilmiş. Kaynak da belirteyim--> http://www.ridermagazine.com/gear/co...es-review.htm/

GS'lerle yapılan ve yarısından fazlası asfalt dışı olduğu belirtilen, 1.800 millik Patagonya seyahati sonrası Heidenau K60 Scout'na ilişkin yapılan yorumlara da buradan ulaşılabilir. Kısaca "tek geçerim" denmiş .

Her iki lastik için internetteki bu yorumlar gayet tabi, işin pazarlamasına yönelik de olabilir, en iyisi Bora'nın dediği gibi kullanıp yol üstünde tecrübe edip paylaşmak olacaktır sanırım
    konuyu hortlatıyotum kusura bakmayın

tkc 70lerden memnun kaldınız mı acaba?

tesekkurler

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı hakancelebi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuyu hortlatıyotum kusura bakmayın

tkc 70lerden memnun kaldınız mı acaba?

tesekkurler
    Tkc 70’den çok memnunum yaklaşık 7000 km filan kullandım her koşulda deneme fırsatım oldu. Çok iyi iş çıkarttı. Etrafımda kullanan arkadaşlarım da memnunlar zaten yazarlar buraya da.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

16. Ediz Gürkan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

hakancelebi (26-12-2017)

Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu