Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 27 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist Öner BAKIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ÖNER BAKIR
    Motosiklet
    KLE 500
    Marka
    Kawasaki

KLE 500 kullanıcısı olarak tavsiye edebilirim.temizini bulduktan sonra kaçırma derim.az sorun çıkaran seni kolay kolay üzmeyecek, 100km de ortalama 4,5-5lt yakacak bir canavar.facebook grubumuzada beklerim orada aklına takılan tüm soruların cevabını bulabilirsin. KLE 500 TÜRKİYE diye aratabilirsin.
    devir internet devri,gereken parçayı burada bulamazsan yurtdışından getirtebilirsin.bu bmw ve tüm modeller için de geçerli.yeni motorlarda bile 1-2 ay parça bekleyenler biliyorum.
    BMW nin temizini bulmak kle'ye göre daha uğraşlı,kronik sıkıntıları var diye biliyorum onları çözersen keyifle binersin.
    Öner BAKIR - A Rh(+)
    iletişim = 0555 425 05 58

Her türlü etiket,sticker,damla sticker,tankpad,depopad vb... işler için irtibata geçin...

2. Öner BAKIR, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (27-07-2015)

Enduroist Üye Gökhan AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökhan AYDIN
    Motosiklet
    17 Tracer 700
    Marka
    Yamaha

Vaktinizi ayırıp yorumladığınız için çok teşekkür ediyorum hepinize.

Sürekli olarak bu iki makine için araştırmaya devam ediyorum. Gönül ister ki ikisinden de birer tane alabileyim Lakin sonucunda bir tanesini seçmem gerekecek ve şu anda F650 daha ağır basıyor.

Son ufak bir gelişme olarak da bütçemi bir miktar daha arttırabileceğim sanırım, diğer harcamalar hariç makine için 10,000 civarı bir rakama çıkabilme durumum var, bu nedenle GS'lere de bakmaya başladım aslında.

Sanıyorum GS lerin yakıt performansı eski seriye göre biraz daha iyi gibi ( 2007 öncesi ), zaten bütçeme göre de ancak 2000 model bir makine alabileceğim.

Şu anda aklıma takılan bir konu da F650 nin sele yüksekliği, maalesef hiç deneme şansım olmadığından dolayı acaba istediğim kadar yüksek midir diye soru işareti kalıyor.

Tabii en önemli konu da, temiz, fazla hırpalanmamış, geçmişi bilinen bir makine bulabilmek, ve tabi onu da benim bütçeme uygun aralıklarda bulabilmek

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Standart Kawa KLE500 - BMW F650 arasında tercih için yardımlarınıza ihtiyacım var

BMW f650gs nin bazı modelleri isteğe bağlı selesi fabrikasyon olarak low suspantion çıkıyor. Normalden 3 cm daha kısa. Yan ayaklık + orta sehpa + ön anortisörler + arka amortisör. Bunların hepsi de fabrikasyon düşük sele. Bunlardan alırsanız çok kısa kalır size ama normal süspansiyon olursa biraz daha iyi olur. Ya da size dakar öneriyorum. 2000-2003 olanlar fiyat olarak söylediğiniz bütçeye ufak miktarlar ekleyerek temin edilebilir. Dakarın da normalden sanırım 3 cm. Daha yüksek süspansiyonları var. Ön teker de 19 değil 21 jant. Bence size en uygunu bu motosiklet yerinizde olsam bu sezonun yüksek ve şişirilmiş fiyatlarını bekler kışın dakarını satmak isteyenleri bulurdum. En az piyasanın 2-3 bin tl altına bulursunuz. Umarım gönlünüze göre bir motosiklet bulursunuz.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

5. Ali KORKMAZ güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (28-07-2015),Ersan ÖZYURT (28-07-2015)

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BMW f650gs nin bazı modelleri isteğe bağlı selesi fabrikasyon olarak low suspantion çıkıyor. Normalden 3 cm daha kısa. Yan ayaklık + orta sehpa + ön anortisörler + arka amortisör. Bunların hepsi de fabrikasyon düşük sele. Bunlardan alırsanız çok kısa kalır size ama normal süspansiyon olursa biraz daha iyi olur. Ya da size dakar öneriyorum. 2000-2003 olanlar fiyat olarak söylediğiniz bütçeye ufak miktarlar ekleyerek temin edilebilir. Dakarın da normalden sanırım 3 cm. Daha yüksek süspansiyonları var. Ön teker de 19 değil 21 jant. Bence size en uygunu bu motosiklet yerinizde olsam bu sezonun yüksek ve şişirilmiş fiyatlarını bekler kışın dakarını satmak isteyenleri bulurdum. En az piyasanın 2-3 bin tl altına bulursunuz. Umarım gönlünüze göre bir motosiklet bulursunuz.
    Ali güzel yazmış Dakar tercih edin bekle bulursun
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

7. MelihUlubilgen güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (28-07-2015),Ersan ÖZYURT (28-07-2015)

Isim
    Gökhan AYDIN
    Motosiklet
    17 Tracer 700
    Marka
    Yamaha

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevaplar için çok teşekkür ederim herkese.

Ali bey tavsiyenizi ciddi olarak düşünmeye başladım. Sanıyorum kış aylarına kadar kız arkadaşımdaki CBF150 ile devam edeceğim, zamanı geldiğinde de bir DAKAR arayışı içerisine gireceğim.
    Bütçe düşük olunca bu seçenek çok daha mantıklı geliyor tabii ki, belki o zamana kadar bir miktar daha arttırabilirsem eğer, daha genç yaşta makineler bulabilirim belki

Son olarak bir sorum daha olacak, GS ile GS DAKAR arasında yakıt tüketimi açısından nasıl bir fark var acaba ? Ben bir karşılaştırma bulamadım da ayrıntılı olarak.

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Dakar Güzel Makinedir.... F650 gs e göre farklılıkları Ön jant 21 '' tir ve Arka Süspansiyon Hareket mesafesi Daha fazladır... Motorlar birebir aynı bir tek Dakarın yazılımının biraz daha agresif olduğunu biliyorum...

Yakıt olarak benim kullanımım da Yola,yüke, o günkü psikolojime ve beraber sürdüğüm insanlara göre 3,5 lt ile 4,5 litre arasında değişiyor... Sanırım f650 lerde bunun ile aynı paraleldedir...
    Good Things Come To Those Who Wait

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Evet. Yakıt Bora'nın dediği miktardır kullanıma ve yüke göre küçük değiişiklikler gösterebilir.
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

Isim
    Gökhan AYDIN
    Motosiklet
    17 Tracer 700
    Marka
    Yamaha

Tekrar teşekkür ediyorum hepinize.

Kesin kararımı verdim, DAKAR alacağım kış sezonuna doğru

Kazasız, güvenli ve eğlenceli yolculuklar diliyorum herkese

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Standart Kawa KLE500 - BMW F650 arasında tercih için yardımlarınıza ihtiyacım var

Tek fark ön 21 jant ark süspansiyon için ilave bir hazne daha var dolayısıyla arka amortisör özel, grenajlarda dakar deseni ve yazısı var, yanyana bakıldığında dakar çok daha heybetli ve yüksek. Yani tam sizlik.

Motor kısımları aynı olduğundan yakıt durumunun da aynı olduğunu düşünüyorum, yazılımsal bir durum varsa da o konuda bilgim yok. 3,5 lt zaten normal 650 gs lerin minimum yakıtıdır. Dakar da 3,5 lt ye düşebiliyorsa demek ki aynı yakıyor.
    Konu Ali KORKMAZ tarafından (29-07-2015 Saat 23:18 ) değiştirilmiştir.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Enduroist Kadim Üye ozgurcakici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Özgür ÇAKICI
    Motosiklet
    R1200GS / 2012
    Marka
    Bmw

Bir de şöyle bir durum var, o yaşlardaki BMW ler çok çok el değiştirmiş oluyor. Sonuçta herkezin kullanımı farklı. Çokda oynanmış oluyor, temizini bulmak zor. KLE ler ise daha az oynanmış, daha az el değiştirmiş oluyor.

14. ozgurcakici, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (30-07-2015)

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu