Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 22 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye ziya karamuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ziya karamuk
    Motosiklet
    Africa Twin CRF1000
    Marka
    Honda

Standart TRANSALP XL 650 DEN VERSYS E GEÇİŞ

Merhaba arkadaşlar,
    Uzun yıllar önce racing kullanıcısıyken ara verdikten sonra enduro satın alarak motor hayatına tekrar başladım.Geçen yıl çok temiz bir 2007 model 2008 trafik çıkışlı Transalp xl650 v6 aldım.Yıllar önce kısa bir süre bindiğim ve tanıdığım için bu motoru tercih ettim.Kararımda yanılmadığımı anlşadım,gerçekten bu gruptaki bence en iyi tercih..Fakat seleyle irtibat başladığından kaşıntılarda başlamış durumda.Her nekadar mükemmel bir motor olsa da teknoloji geliştiği için yeni nesil bir enduro araştırmaya başladım.650-800cc arasında.
    2015 motosiklet fuarına giderek bu kategorideki tüm modelleri inceledim.Yeni crosrunner(vfr800) en ilgimi çeken model oldu.Honda aşinalığı ve bildiğim kalitesi beni bu şekilde yönlendirdi.Fakat hala Türkiyede motosiklet kültürü gelişmediğinden henüz kararımı vermiş değilim.Tüm distribütör firmaların tutumu aynı.30-40 bin tl verecek motor alacaksın fakat motoru sadece resimlerine bakıp alacaksın.İzmirde yaşıyorum ve Yükseliş firmasına hala inceleyebileceğim bir vfr 800 gelmedi.Sıra var gelenler hemen teslim ediliyor diyorlar.Bende diğer modelleri araştırmaya başladım.Versys 650,v-storm 650 araştırırken karşıma Yamahanın yeni modeli Tracer çıktı.900 cc ye çıkmayı düşünmezken bu motorda çok ilgimi çekti.Daha sonra araştırmalarımda Tracer in 700 lük modelininde önümüzdeki yıl piyasaya çıkacağı bilgisini öğrendim.Tam böyleyken şimdi de Africa Twin 1000cc ile satışa sunulmaya hazır.Boyum uzun olduğundan özellikle selesi yüksek ve daha hacimli motor araştırmak zorundayım.Ve tabiki şu anda bu katagorideki bütçemi de 30.000 tl olarak belirledim.
    XT 660 yüksek kullanım için en uygunu gibi dursa da dar yapısı ve koltuğunun ince yapısı rahatsızlık sağlayacak gibi görünmekte.
    En son versys 650 fiyat olarak da özellik olarak da karar verebileceğim bir model gibi duruyor.Bu konuda sizlerde yardım talebinde bulunuyorum.Özellikle versys 650 kullanıcılarının önerilerini bekliyorum.Çok yakışıklı bir motor olmasına rağmen,jant ebatlarının küçük olması ve eksoz aşağıda olduğundan orta sehpa uygulanamaması beni düşündüren konulardan bazıları.Şimdiden öneri ve görüşleriniz için teşekkür ederim.

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Enduro düşünüyorsan ön jant 21" olmalı birde whelltravel denilen süspansiyon uzun olmalı bu da bizi (bütçe varsa) F800GS BMW'ye doğru iter benim yorumum budur.
    Konu MelihUlubilgen tarafından (02-08-2015 Saat 17:03 ) değiştirilmiştir.
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

Isim
    ziya karamuk
    Motosiklet
    Africa Twin CRF1000
    Marka
    Honda

Melih bey merhaba,
    Evet ben de size katılıyorum.21'' ve tel jant olmalı.F800 GS i de başta incelemiştim.Şu anda 30.000 tl bütçe ayırdığım için vazgeçmiştim.Aslında tüm istediğim özellikleri taşıyan bir motor.Yorumunuza teşekkür eder devamını beklerim.

Isim
    ziya karamuk
    Motosiklet
    Africa Twin CRF1000
    Marka
    Honda

Melih bey bu arada 2 ay kadar önce Borusan İzmirde f700 inceleme şansım oldu.Sanıyorum f800gs e göre biraz daha alçak ve ufak bir yapıya sahip.

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Benim bildiğim kadarıyla şasi aynı makina farklı ancak 3 sele versiyonu 2 veya daha fazla süspansîyon versiyonu var touratech'e bakmanızı tavsiye ederim.
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

Enduroist Katılımcı Üye Recep Alışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Recep Alışkan
    Motosiklet
    xl 650 TransAlp
    Marka
    Honda

Benim enduroda 3 koşulum vardır 1 Mekaniklik (mümkün olduğunda az elektronik basit işçilik )2 Sağlamlık 3 21 lik Tel Jant

Ben tercihimi BMW den kullanırdım ama şuan kullandığım motoru kafa kafaya herangi bir GS ile değiştirmem
    https://yoldabirivar.wordpress.com/

Özgürlüğün Yolu MESCİD İ AKSA'dan Geçer...

7. Recep Alışkan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

HakanVelioglu (03-08-2015)

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

asfalt dışında gidişi biraz sıkıntışı bu hafta sonu bir arkadaş grubumuz ile bolu kandamış köyünde kamp yaptık. otoyolda süpertenere gibi hızlı gidiyor virajları mükemmel. ama lastik konusunda toprak yollarda biraz sıkıntılı gibi gözüktü. ama şehir içi asfalt geziyorsanız tavsiye ederim. gaz tepkimesi süper

KILIBIKRAYDIR

Isim
    ziya karamuk
    Motosiklet
    Africa Twin CRF1000
    Marka
    Honda

Durmuş bey yorum için teşekkürler.Bende Transalp den geçişte fazla karmaşa yaşamamak için iyice araştırma içindeyim.Ön jant ın büyük ve tel olması toprak ve arazi için evet büyük avantaj sağlıyor.Transalp xl 650 aslında tam olarak iki sürüşe de uygun bir motor.Keşke aynı kasa da yeni nesil olarak çıksa da başka tercih yapmasam.
    Versys de bir de eksoz altta ve yere daha yakın gibi gördüm.Tabiiki bu nedenlede orta sehpa uygulanamaması da dezavantaj gibi görünüyor.
    Aslına bakarsanız bende daha çok asfalt ta kullanacağım için Versys in şehirci kullanış yapısı ve bu maksatla üretilmesi bana avantaj sağlıyor.
    Artçının ayak yanma derdi de kalmamıştır heralde!!!

Isim
    ziya karamuk
    Motosiklet
    Africa Twin CRF1000
    Marka
    Honda

Evet Recep bey bende bu nedenle değiştirmek için çok zorlanıyorum.Transalp XL 650 bence de şu ana kadar üretilen en iyi makinaların başında geliyor.
    Sanırım 2016 modelleri de bekleyerek,Yamaha tracer 09 yerine eğer 07 yi çıkarırlarsa yeni Africa Twin i de gördükten sonra karar vermek sanki daha mantıklı.
    Belki bu arada TA 650 yeni versiyonda çıkarabilirler!!!.Neden olmasın??

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Alıntı Recep Alışkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim enduroda 3 koşulum vardır 1 Mekaniklik (mümkün olduğunda az elektronik basit işçilik )2 Sağlamlık 3 21 lik Tel Jant

Ben tercihimi BMW den kullanırdım ama şuan kullandığım motoru kafa kafaya herangi bir GS ile değiştirmem
    Recep Bey size katılıyorum bu sebeple Xl 650 TA satıp Africa Twin aldım çünkü yeni nesil enduro motorlarda bence bir kahve makinesi eksik. Ha belki de böyle olmalı ben eski kafalıyım ama mekaniği kafa karıştırmayacak kadar sade ve sağlam olması tercihim.

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu