Merhaba arkadaşlar,
Uzun yıllar önce racing kullanıcısıyken ara verdikten sonra enduro satın alarak motor hayatına tekrar başladım.Geçen yıl çok temiz bir 2007 model 2008 trafik çıkışlı Transalp xl650 v6 aldım.Yıllar önce kısa bir süre bindiğim ve tanıdığım için bu motoru tercih ettim.Kararımda yanılmadığımı anlşadım,gerçekten bu gruptaki bence en iyi tercih..Fakat seleyle irtibat başladığından kaşıntılarda başlamış durumda.Her nekadar mükemmel bir motor olsa da teknoloji geliştiği için yeni nesil bir enduro araştırmaya başladım.650-800cc arasında.
2015 motosiklet fuarına giderek bu kategorideki tüm modelleri inceledim.Yeni crosrunner(vfr800) en ilgimi çeken model oldu.Honda aşinalığı ve bildiğim kalitesi beni bu şekilde yönlendirdi.Fakat hala Türkiyede motosiklet kültürü gelişmediğinden henüz kararımı vermiş değilim.Tüm distribütör firmaların tutumu aynı.30-40 bin tl verecek motor alacaksın fakat motoru sadece resimlerine bakıp alacaksın.İzmirde yaşıyorum ve Yükseliş firmasına hala inceleyebileceğim bir vfr 800 gelmedi.Sıra var gelenler hemen teslim ediliyor diyorlar.Bende diğer modelleri araştırmaya başladım.Versys 650,v-storm 650 araştırırken karşıma Yamahanın yeni modeli Tracer çıktı.900 cc ye çıkmayı düşünmezken bu motorda çok ilgimi çekti.Daha sonra araştırmalarımda Tracer in 700 lük modelininde önümüzdeki yıl piyasaya çıkacağı bilgisini öğrendim.Tam böyleyken şimdi de Africa Twin 1000cc ile satışa sunulmaya hazır.Boyum uzun olduğundan özellikle selesi yüksek ve daha hacimli motor araştırmak zorundayım.Ve tabiki şu anda bu katagorideki bütçemi de 30.000 tl olarak belirledim.
XT 660 yüksek kullanım için en uygunu gibi dursa da dar yapısı ve koltuğunun ince yapısı rahatsızlık sağlayacak gibi görünmekte.
En son versys 650 fiyat olarak da özellik olarak da karar verebileceğim bir model gibi duruyor.Bu konuda sizlerde yardım talebinde bulunuyorum.Özellikle versys 650 kullanıcılarının önerilerini bekliyorum.Çok yakışıklı bir motor olmasına rağmen,jant ebatlarının küçük olması ve eksoz aşağıda olduğundan orta sehpa uygulanamaması beni düşündüren konulardan bazıları.Şimdiden öneri ve görüşleriniz için teşekkür ederim.