Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 27 Sayfa bulundu

Hybrid View

Enduroist Üye Kahraman İnal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kahraman İnal
    Motosiklet
    Multistrada V4 S Full
    Marka
    Ducati

Soruyu yanlış forumda sormuşsunuz. Buradan ya Honda NC çıkar, ya da BMW GS

Orta siklet asfalt odaklı enduro touring sınıfında bence Triumph Tiger 800 (XC) diğerlerini sıraya dizip teker teker döver. Eğlenceli bir video koyayım da şenlenelim.

Konu Kahraman İnal tarafından (10-08-2015 Saat 11:05 ) değiştirilmiştir.

2. Kahraman İnal güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (10-08-2015),Ersan ÖZYURT (10-08-2015),sinansari (10-08-2015)

Ordinaryus Enduroist AHMET GÖKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    TRANSALP XL65OV VE ZONGSHEN ZS200CROSS
    Marka
    Honda

Bence cbf 600 bir nebze düşünülebilir.Herşeyi sil baştan yapsaydım, otoban kabiliyeti ve uzun yol için cbf 600 alırdım.Tabi yangın yollarını unutmak lazım.Buarada itiraf edeyim arazi kabiliyetine hiç ihtiyacım olmadığı halde bende yüksek enduro manyaklığı olduğu için ibre hep Tenere yi gösteriyor.
    ihtiyaca göre motor seçimi çok önemli ama bu seçim işi biraz da motorun görüntüsüyle alakalı.E tabi bütçeyle de alakalı.
    Tenere
    Tenere
    Tenere

Saygılarımla.
    Konu AHMET GÖKER tarafından (10-08-2015 Saat 21:52 ) değiştirilmiştir.
    Yol almak varsa kaderde,giderim benzinimin bitmediği sürece

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

İşin içine Toprak giriyorsa Bmw f800 yada Yamaha 660 tenere... Gerçi bu bütçeye 1-2 binde f800 bulunmaz o yüzden Tenere

Toprak Minimalse Maksat Asfaltta Rahat Rahat uzun yol yapayım sa Suzuki V storm ( ELimizde hazır bi tane var 4000 km de hemen verebiliriz) yada Kawasaki Verys ( Bu arada ikisiyle de hoşlaşmıyor um grenajlı süslü alçak tabalı çelik jantlı 17 '' ön lastikli enduro mu olur yahu )

Bence Şehir içinde Kullanmayacaksınız Ncyi direk eleyin size görüntü olarak hem ufak gelir hemde Kaba yerleriniz pek bir Ağrır

Şimdiden Hayırlısı olsun
    Good Things Come To Those Who Wait

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Hafta sonu festivaldeydim. Her çeşit motosiklet gördüm. Kimine baktım, bindim, kimini kıyasladım sahibine soru sordum. Her motosikletin illaki bir avantajı ve dezavantajı oluyor. Herkes motosikletinin bir yerlerinden memnun, bir o kadar da şikayetçi. Ben memnunum ve motosikletime aşığım. Festivalde mst tech Mesut Korkmaz abimle görüştük ve çakarlı yeni nesil ön sisler ile arka stop taktırdım. Sanki motosikletim anasından yeniden doğmuş gibi his veriyor. Her taktığım vida her temizlik ve bakımın sonunda kendine yeniden aşık oluyorum. Diğer motosikletlere de imrenmiyor muyum, illaki ama kendi motosikletimle de barışığım. Çünkü hiç üzmedi belki en büyük etken bu.
    Sonuç; bu dava bitmez. Kahraman Beyin de videosunu izledim videoda herşey çok güzel de işin içine girince illaki bir dezavantajı olacaktır. Ya sele yüksekliği ya yakıt veya bütçe vs. İnsanoğlunu mutlu etmek çok zordur. Bununla da alakalı olduğunu düşünüyorum. Yıl olmuş 2015 artık kötü motosiklet yok. İsteğine göre motosiklet var. Öncelikle kendi kabiliyetine ve bütçene göre sonra zevkine göre her çeşit motosiklet var artık. Birinde karar kılmak yeterli.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

6. Ali KORKMAZ güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (11-08-2015),cemkucuk (10-08-2015),Ersan ÖZYURT (10-08-2015)

Enduroist Katılımcı Üye Nihat Tekdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Nihat Tekdemir
    Motosiklet
    1200 GS Adv.
    Marka
    Bmw

Arkadaş motoru kullanım maksadını gayet güzel açıklamış ancak marka ve model önerisinde bulunan arkadaşlar da neden NC ya da neden Tenere önerdiğini yazarlarsa daha anlaşılır olur bence. O zaman ben de Kahraman İnal' gibi neden Triump 800 değil de NC ya da Tenere diye sorarım. Bu bütçeye pekala 2. el Triump 800 alınabiliyor. Ayrıca adı geçen motorların çoğundan bir iki tık üstün, üstelik 3 silindir vs. NC ya da diğer motorları öneren arkadaşlar bagaj avantajı, yakıt tüketimi, yol tutuşu, abs, combine abs, vs. nedeniyle mi öneriyorlar yoksa marka fanatikliği mi? Tenere önerirken tek silindir ve vibrasyon konusunu, vstrom önerirken frenaj problemini de göz önünde bulundurmak gerekli bence.
    Benim önerim 2008 üstü BMW f650 GS. Hem yakıt tüketimi, hem 800 cc motor hacmi, hem çift silindir konforu hem de BMW nin en muhteşemi olan frenleme ve abs si nedeniyle gerek 130-140 larda güvenle yolculuk edip gerektiğinde ara yollara girebileceğin bir motor.

8. Nihat Tekdemir güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (10-08-2015),çağın bayrak (17-01-2016),Ersan ÖZYURT (10-08-2015)

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Nihat Tekdemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaş motoru kullanım maksadını gayet güzel açıklamış. Benim önerim 2008 üstü BMW f650 GS. Hem yakıt tüketimi, hem 800 cc motor hacmi, hem çift silindir konforu hem de BMW nin en muhteşemi olan frenleme ve abs si nedeniyle gerek 130-140 larda güvenle yolculuk edip gerektiğinde ara yollara girebileceğin bir motor.
    Birisi daha BMW den dolayı zehirlendi, hayırlı işler. Nihat hocam bizimkisi şaka tabiki de. Sanırım NC daha doğrusu honda gerekse ürün gamında gerekse yedek parçada piyasaya hakim durumda desek çok da abartmış olmayız. Eskiden nokia 3310 cep telefonları vardı. Piyasayı silme götürdü. Cep telefonunun standardı gibi birşeydi. Hondanın da bazı markaları böyle NC de bunlardan birisi. Parçası bol ve ucuz servis ağı çok ve gün geçtikçe de kalite ve hizmeti büyüyor. Alış ve satışı rahat. Yakıtı az. Teknolojisi de çok güzel. Motor kısmının ömrünün çok uzun gittiğini söylüyorlar. Renault gibi bugün ilana koy yarın satarsın. Ama bir alman kalitesinde değil, kimse de beklemiyor zaten. Fiyat olarak bizlere hitap eden en uygun motosiklet.

Tenere de off-road ve enduro için eskiden beridir kendisini kanıtlamış ve o da parça sıkıntısı çok çekmeyen, fiyat olarak en uygun motosikletlerden birisi. Servisi de bir BMW gibi yüksek meblağlarda tutmuyor. Tasarımları daha basit ve sade. Ben de bir ara tenere almayı düşündüm. Hatta kendimi şaşırtabilir bir tane alabilirim. Ama bir BMW herşeyden önce pahalı ve servisi çok ciddi külfetli bir sarf malzemesi olan balata bile dışarıda 50 tl iken servisinde 250 tl ise bir de üstüne ıvır zıvırdan geçirince insan almadan bir düşünüyor. Buna ek olarak fiyatı da tuzu biberi. Triumph da şeklen hoş güzel, yedek parça temini bir honda kadar olur mu bilemem. 3 silindirli olması beni biraz tedirgin ediyor. Çünkü araçlarda da daha önce denenmişti wv cordoba, hyundai getz vs. Bunlar tutmadı ve hep orta silindirden, hararet sebebi ile piston yediler, dolayısı ile motor yapıldı. Sonra geri dört silindire dönüldü. Yani bu arıza olacak diye bir şey yok. Sadece teknoloji istenen performansı veremedi. Benim tedirginliğim bu. Bmw nin boxer teknolojisi yıllar önce çıktı ve hala kullanılıyor. Bilinen bir teknoloji herzaman iyidir. BMW nin k serilerinde de yatık 4 silindir kullanılıyor. Bazı modellerinde viraja girildiğinde yağlama sorunundan bahsediliyordu bu sebepten o teknoloji de bazılarında sorun çıkartmış. Almandan şaşırtan bir teknoloji.
    Eğer truimph türkiyede yaygınlaşırsa piyasada fiyat olarak uygun olursa ve kullanıcılar artar geri bildirimlerde bulunursa truimph neden olmasın.

Enduroist Üye Kahraman İnal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kahraman İnal
    Motosiklet
    Multistrada V4 S Full
    Marka
    Ducati

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Triumph da şeklen hoş güzel, yedek parça temini bir honda kadar olur mu bilemem. 3 silindirli olması beni biraz tedirgin ediyor. Çünkü araçlarda da daha önce denenmişti wv cordoba, hyundai getz vs. Bunlar tutmadı ve hep orta silindirden, hararet sebebi ile piston yediler, dolayısı ile motor yapıldı. Sonra geri dört silindire dönüldü. Yani bu arıza olacak diye bir şey yok. Sadece teknoloji istenen performansı veremedi. Benim tedirginliğim bu. Bmw nin boxer teknolojisi yıllar önce çıktı ve hala kullanılıyor. Bilinen bir teknoloji herzaman iyidir.
    Triumph yanlış hatırlamıyorsam 80'lerin sonu - 90'ların başından beri 3 silindirli motor imal ediyor. Hatta bu motorların şirketi iflastan kurtardığı ve yepyeni bir vizyonla yollarına devam etmelerini sağladığını okumuştum. Aradan 25 yıl geçmiş ve adamlar hala 3 silindir ile devam ediyorlar. Sizce bu motor tipinden istedikleri verimi almasalar bu kadar yıl üretmeye devam ederler miydi ? Orta silindir soğumuyo falan olayı bana biraz şehir efsanesi gibi geldi V-twin motorlarda da arka silindir biraz sıcak çalışır ama ateşleme haritası falan ona göre düzenlenir zaten. Tabi ki işin içinde biraz da pazarlama stratejisi var. Adamlar 3 silindir motorları ile ünlenmişler, onunla devam ediyorlar. Motorlarının, o kendine has türbinli motordan çıkarmış hissi uyandıran muhteşem sesinden hiç bahsetmiyorum bile

BMW'nin boxerlara gelince. Onlar da önce airhead idi. Baktılar olmuyor, oilhead yaptılar. Yeni 1200GS ile beraber waterhead ile tanıştık. Almanlar da çok yavaş öğreniyor be hocam

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Kahraman İnal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Triumph yanlış hatırlamıyorsam 80'lerin sonu - 90'ların başından beri 3 silindirli motor imal ediyor. Hatta bu motorların şirketi iflastan kurtardığı ve yepyeni bir vizyonla yollarına devam etmelerini sağladığını okumuştum. Aradan 25 yıl geçmiş ve adamlar hala 3 silindir ile devam ediyorlar. Sizce bu motor tipinden istedikleri verimi almasalar bu kadar yıl üretmeye devam ederler miydi ? Orta silindir soğumuyo falan olayı bana biraz şehir efsanesi gibi geldi V-twin motorlarda da arka silindir biraz sıcak çalışır ama ateşleme haritası falan ona göre düzenlenir zaten. Tabi ki işin içinde biraz da pazarlama stratejisi var. Adamlar 3 silindir motorları ile ünlenmişler, onunla devam ediyorlar. Motorlarının, o kendine has türbinli motordan çıkarmış hissi uyandıran muhteşem sesinden hiç bahsetmiyorum bile

BMW'nin boxerlara gelince. Onlar da önce airhead idi. Baktılar olmuyor, oilhead yaptılar. Yeni 1200GS ile beraber waterhead ile tanıştık. Almanlar da çok yavaş öğreniyor be hocam
    Bilgiler güzel hocam, ben motosikletin motoru için değil, otomobildeki motorların randımansız olduğundan bahsettim. Motosiklette bu durum nasıl bilmiyorum ama söylediğinize göre de sıkıntı olmuyormuş. O zaman bu şartlarda truimph alınabilir çünkü ben de f800 gs e alternatif görüyorum. Benim de aklımdan çok önceleri geçmişti. Ama dediğim gibi 3 silindir teknolojisine çok takılmıştım sayenizde bunu da öğrenmiş olduk bilgiler için teşekkürler.

Enduroist Katılımcı Üye Nihat Tekdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Nihat Tekdemir
    Motosiklet
    1200 GS Adv.
    Marka
    Bmw

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgiler güzel hocam, ben motosikletin motoru için değil, otomobildeki motorların randımansız olduğundan bahsettim. Motosiklette bu durum nasıl bilmiyorum ama söylediğinize göre de sıkıntı olmuyormuş. O zaman bu şartlarda truimph alınabilir çünkü ben de f800 gs e alternatif görüyorum. Benim de aklımdan çok önceleri geçmişti. Ama dediğim gibi 3 silindir teknolojisine çok takılmıştım sayenizde bunu da öğrenmiş olduk bilgiler için teşekkürler.
    F800 ve Tiger 800 karşılaştırmasıyla ilgili bir yazı okumuştum ve son cümle beni çok etkilemişti. Belki siz de denk gelmiş olabilirsiniz ama yine de aynen aktarıyorum. "BMW 30 senedir “Afrika” motorları üreten bir marka. Çölün tarihinden ve coğrafyasından uzak kalan herhangi bir markanın onu bu alanda alt etmesi hayalcilik olur. Tiger XC’nin yaptığı gibi onun ancak yanına yaklaşabilirsiniz ki, bu da zaten büyük bir başarıdır"
    tabi karşılaştırma arazi şartlarında yapılmıştı ve cümlede Tiger'ın hakkını vererek, arazide F800'ün daha başarılı olduğu vurgulanıyor. Bence asfalt sürüşü de hesaba katılırsa F800'ün en büyük rakibidir Tiger 800 XC. Aradaki fiyat farkını yorumlarınıza bırakıyorum.

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı Nihat Tekdemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaş motoru kullanım maksadını gayet güzel açıklamış ancak marka ve model önerisinde bulunan arkadaşlar da neden NC ya da neden Tenere önerdiğini yazarlarsa daha anlaşılır olur bence. O zaman ben de Kahraman İnal' gibi neden Triump 800 değil de NC ya da Tenere diye sorarım. Bu bütçeye pekala 2. el Triump 800 alınabiliyor. Ayrıca adı geçen motorların çoğundan bir iki tık üstün, üstelik 3 silindir vs. NC ya da diğer motorları öneren arkadaşlar bagaj avantajı, yakıt tüketimi, yol tutuşu, abs, combine abs, vs. nedeniyle mi öneriyorlar yoksa marka fanatikliği mi? Tenere önerirken tek silindir ve vibrasyon konusunu, vstrom önerirken frenaj problemini de göz önünde bulundurmak gerekli bence.
    Benim önerim 2008 üstü BMW f650 GS. Hem yakıt tüketimi, hem 800 cc motor hacmi, hem çift silindir konforu hem de BMW nin en muhteşemi olan frenleme ve abs si nedeniyle gerek 130-140 larda güvenle yolculuk edip gerektiğinde ara yollara girebileceğin bir motor.
    E saydıklarının hepsine hitao eden motosiklet NC işte. Özellikle ilk defa bu segmente geçtiği için.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu