Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123
21 den 27´e kadar. Toplam 27 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist AHMET GÖKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    TRANSALP XL65OV VE ZONGSHEN ZS200CROSS
    Marka
    Honda

Alıntı Nihat Tekdemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaş motoru kullanım maksadını gayet güzel açıklamış ancak marka ve model önerisinde bulunan arkadaşlar da neden NC ya da neden Tenere önerdiğini yazarlarsa daha anlaşılır olur bence. O zaman ben de Kahraman İnal' gibi neden Triump 800 değil de NC ya da Tenere diye sorarım. Bu bütçeye pekala 2. el Triump 800 alınabiliyor. Ayrıca adı geçen motorların çoğundan bir iki tık üstün, üstelik 3 silindir vs. NC ya da diğer motorları öneren arkadaşlar bagaj avantajı, yakıt tüketimi, yol tutuşu, abs, combine abs, vs. nedeniyle mi öneriyorlar yoksa marka fanatikliği mi? Tenere önerirken tek silindir ve vibrasyon konusunu, vstrom önerirken frenaj problemini de göz önünde bulundurmak gerekli bence.
    Benim önerim 2008 üstü BMW f650 GS. Hem yakıt tüketimi, hem 800 cc motor hacmi, hem çift silindir konforu hem de BMW nin en muhteşemi olan frenleme ve abs si nedeniyle gerek 130-140 larda güvenle yolculuk edip gerektiğinde ara yollara girebileceğin bir motor.
    Ben TA kullancısıyım
    Neden?
    Çünkü peroyodik bakımları kendim yapabilmek için,ihtiyaç duyulduğunda herhangi bir parçasını kolayca temin edip kendim değiştirebilmek için.Motorumdan memnun muyum.Kesinlikle.E tabi herkesin bildiği bir olumsuz yanı var.Bir de en illet yanı buji değişimi Bunun için servise gitmeye değer.
    Ali Korkmaz ın dediği gibi motoruma aşığım ve aşk kusuru örtüyor.
    Tenere nin periyodik bakımının TA dan daha kolay neredeyse hiçbir yer sökülmeden yapıldığını duymuştum.
    Bunu için +1 Tenere için,sarf malzemelerini de kolay bulabileceğiniz mi biliyorum +1 bunu için.Uzun vade kullanılabilecek bir motor +1 bunun için.Vibrasyon olayına gelince enduro mu bu Touring mi bu arkadaş e tabi biraz olacak..

Sanırım Triump 800 periyodik bakım zamanların da her halde bir servis ışığı yakıp gözüme gözüme sokar.E herhalde bunu söndürmek içinde bana bi servis yolu gözükür.Şimdi sarf malzemelerini bulmak kolay olabilir peki daha sonra.İşte ben sonrasını düşündüğüm ve servis bağımlısı olmadığı için Tenere dedim.
    Ana sebep kendi periyodik bakımlarımı kendim yapabilmeliyim.Bu benim açımdan bir değerlendirme
    Yoksa Triump çok yakışıklı motor,elime anahtar sürmezsem tabi ki Triump.Hele şu haki yeşilini tek geçerim.

Saygılarımla.
    Konu AHMET GÖKER tarafından (10-08-2015 Saat 22:27 ) değiştirilmiştir.
    Yol almak varsa kaderde,giderim benzinimin bitmediği sürece

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

Enduroist Katılımcı Üye Nihat Tekdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Nihat Tekdemir
    Motosiklet
    1200 GS Adv.
    Marka
    Bmw

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgiler güzel hocam, ben motosikletin motoru için değil, otomobildeki motorların randımansız olduğundan bahsettim. Motosiklette bu durum nasıl bilmiyorum ama söylediğinize göre de sıkıntı olmuyormuş. O zaman bu şartlarda truimph alınabilir çünkü ben de f800 gs e alternatif görüyorum. Benim de aklımdan çok önceleri geçmişti. Ama dediğim gibi 3 silindir teknolojisine çok takılmıştım sayenizde bunu da öğrenmiş olduk bilgiler için teşekkürler.
    F800 ve Tiger 800 karşılaştırmasıyla ilgili bir yazı okumuştum ve son cümle beni çok etkilemişti. Belki siz de denk gelmiş olabilirsiniz ama yine de aynen aktarıyorum. "BMW 30 senedir “Afrika” motorları üreten bir marka. Çölün tarihinden ve coğrafyasından uzak kalan herhangi bir markanın onu bu alanda alt etmesi hayalcilik olur. Tiger XC’nin yaptığı gibi onun ancak yanına yaklaşabilirsiniz ki, bu da zaten büyük bir başarıdır"
    tabi karşılaştırma arazi şartlarında yapılmıştı ve cümlede Tiger'ın hakkını vererek, arazide F800'ün daha başarılı olduğu vurgulanıyor. Bence asfalt sürüşü de hesaba katılırsa F800'ün en büyük rakibidir Tiger 800 XC. Aradaki fiyat farkını yorumlarınıza bırakıyorum.

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

beni motosiklet seçiminde en çok tedirgin eden ya da seçimime sebep olan olay, yollarımızın durumudur.
    çok beğenerek kullandığım ve çok güzel bir motor olan 1150 rt mi bu sebepten sattım.
    bu hafta sonu yaklaşık 700 km lik adana-elbistan-adana yolculuğum bir kez daha gösterdi.
    her yerde yol çalışması var. birazda keyif olsun diye dolanarak gidince her 50 km de bir macera yaşamamak mümkün değil.
    aslında esas mevzuu lastik.
    enduro harici motorlarda jant ölçüsünden dolayı uygun dişli lastik bulmak mümkün değil.
    böyle olunca geçemeyeceğim en az 2 engelle karşılaştım bu turumda.
    ilki yaklaşık 20 cm derinliğinde balçıktan arkamda artçıyla geçtim ki gerçekten ter döktüm.
    eğer tourance olmasaydı, yani next filan olsaydı geçemezdim. bu da yaklaşık 200 km lik rotadan sapmaya sebep olacaktı.
    fazla uzatmayayım.
    ülkemizde her yola gelecek motorlar bildiğimiz endurolardır.
    haricindeki nc, cbf, versys vs motorlar çok ama çok güzel olmalarına rağmen sizi kısıtlarlar.
    ya da en azından beni kısıtlıyorlar.

4. ahmet f senel güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (11-08-2015),harun solmaz (11-08-2015)

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Alıntı Nihat Tekdemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaş motoru kullanım maksadını gayet güzel açıklamış ancak marka ve model önerisinde bulunan arkadaşlar da neden NC ya da neden Tenere önerdiğini yazarlarsa daha anlaşılır olur bence. O zaman ben de Kahraman İnal' gibi neden Triump 800 değil de NC ya da Tenere diye sorarım. Bu bütçeye pekala 2. el Triump 800 alınabiliyor. Ayrıca adı geçen motorların çoğundan bir iki tık üstün, üstelik 3 silindir vs. NC ya da diğer motorları öneren arkadaşlar bagaj avantajı, yakıt tüketimi, yol tutuşu, abs, combine abs, vs. nedeniyle mi öneriyorlar yoksa marka fanatikliği mi? Tenere önerirken tek silindir ve vibrasyon konusunu, vstrom önerirken frenaj problemini de göz önünde bulundurmak gerekli bence.
    Benim önerim 2008 üstü BMW f650 GS. Hem yakıt tüketimi, hem 800 cc motor hacmi, hem çift silindir konforu hem de BMW nin en muhteşemi olan frenleme ve abs si nedeniyle gerek 130-140 larda güvenle yolculuk edip gerektiğinde ara yollara girebileceğin bir motor.
    Yalnız o muhteşem frenleme sadece şasesiz ve paralever telelevere sahip 1200 GS ler için geçerlidir. F 700 hele de f 800 de çok ciddi dalma problemi vardır Bu yüzden bilinçli f 800 kullanıcıları ilk olarak progresif yayla değişim yaparak bu dalmayı minumuma indirirler. Ayrıca 140 gibi hızlarda f 800 gs te hele de yan çantalarınız varsa gene ciddi bir kafa sallanması vardır. bu yüzden bir 300 euro da daha kıyıp gidon amartisörü alarak ip gibi giden bir motora sahip olabilirsiniz.

Tiger 800 görünüş / motor / performans açısından çok güzel bir motosiklet. Ancak Elimizde parça yok, ne zaman gelecek bilmiyoruz/ geldi depo çok karışık bulamıyoruz şeklinde servis ve distbirübütore sahip bir marka ne yazık ki ... bu yüzden hem ilk el hem de ikinci elde bir türlü hakettiği yere gelemedi.

Enduro touring bir motosiklet istiyorum % 20- 30 belki daha fazla toprak yola gireceğim. Yakıtı / parçası / bakımı makul olsun, kolay bulunsun ucuz yapılsın beni üzmesin diyorsanız iki alternatifiniz var . Tenere 660 ve F 800 GS

Tenerenin tek handikapı zayıf kalan motoru. Ama şunu unutmayın bugün dünya turu yapan Türk ve yabancı bir çok gezgin basit/sağlam yapısı makul fiyatı / kolay bakımı nedeni ile 660 tenere kullanıyor.

F 800 GS ; Kendini ispatlamış sorunsuz rotax motoru /güç -ağırlık dengesi / düşük bakım onarım gideri / sağlamlığı ile gerçekten bu sınıfın rakipsiz lideri. Tek kusuru bir enduro motosiklet için fazlaca elektronik içermesidir. Ancak yaptığım 15.000 km boyunca lastik patlaması dışında bir sorun yaşamadım.

Ahmet Şenel üstada da aynen katılıyorum. Gideceğiniz yolu biraz da altınızdaki motosiklet belirler. Ben % 10 arazi % 90 asfalt filan diye bir şey yok.

Saroz a kadar 300 km gidip longoz ormanlarının çamuru taşı içinde iki tur atamazsam, artvin e kadar gidip karagöle çıkamazsam, antalyaya gidipte bir 20 km daha çıkıp köprülü kanyonda kaybolamazsam işin pek tadı tuzu kalmıyor bence...
    Konu omercem tarafından (11-08-2015 Saat 16:31 ) değiştirilmiştir.

6. omercem güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

ahmet f senel (11-08-2015),dogan zilan ozcan (12-11-2015)

Ordinaryus Enduroist AHMET GÖKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    TRANSALP XL65OV VE ZONGSHEN ZS200CROSS
    Marka
    Honda

Benim de demek isteğim buydu.Az elektronik artık bu kadarı da günümüzde kaçınılmaz.Basit yapı.Uygun fiyatlı parça tabi bu anlatilanlara göre.
    Bu arada Honda nın da yedek parçaları pekte BMW yi aratmıyor ama Tenere için uygun fiyatlı diyorlar.
    E hepsi Tenere de var
    Yahu şu Tenere nin haki rengi yok mu?
    Haha
    Saygılarımla
    Yol almak varsa kaderde,giderim benzinimin bitmediği sürece

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Standart Yeni motor seçimi için sizinde görüşünüzü riva ederim

Uzun zamandir 400 450cc adv istiyordu piyasa bana kalirsa. Ucuz oldugu taktirde secimlerimiz hic bu kadar kisir olmayacakti ama henuz bu himalayan haric ureten yok.

390 adv den bahsediliyor ancak o da 690nin kardesi olacagi icin konforlu olmayacaktir. Ilerde bu bantta daha cok motor gorecegimize ancak turkiyeye gelmedigi icin satin alamayacagimizi dusunuyorum. iste o zaman bu tenere vs daha hafif olmak zorunda kalacak

Royal Enfield Himalayan 400cc tek silindir.

9. ahmet gül güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (11-08-2015),Bora Karayel (12-08-2015),cemkucuk (12-08-2015),Ersan ÖZYURT (12-08-2015),omercem (12-08-2015)

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Alıntı ahmet gül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Royal Enfield Himalayan 400cc tek silindir.
    buna bayıldım harika bişeymiş ya

KILIBIKRAYDIR

Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123