Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 9 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 56789
81 den 88´e kadar. Toplam 88 Sayfa bulundu

Konu: BMW 1200 GS

Enduroist Kadim Üye ozgurcakici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Özgür ÇAKICI
    Motosiklet
    R1200GS / 2012
    Marka
    Bmw

Alıntı SONAY YÜKSEL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman gs 1200 lerde motor yatınca motor duruyor hatta bu durum için çoğu motorda olmayan daha gelişmiş güvenlik önlemleri mevcut diyebiliriz , zaten öyle olmalı. oh be kafamı çok kurcalamıştı.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sonay, aksi olsaydı zaten manşet manşet dergilerde, youtube'da videolarda, altın çizmeli adamda filan konusu olur du

Enduroist Kadim Üye UĞUR KOÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur koç
    Motosiklet
    0531 781 03 69
    Marka
    Bmw

Yanlış anlaşıldım sanırım özür dilerim öncelikle , fakat aslında amacım gerçekten ufak ayrındtıları boş verin demekti , 30 yıldır motosiklet üzerindeyim ,ve hiç kazam yok yani bir başka araca çarpmam yok,diğer yandan artislik hareketler sonucu tek teker den ,viraja sert girmekten,apaçilikten,gereksiz süratten,panik frenden dolayı okadar çok düştümki bir kaç seferinde düşüpte asfaltta sürüklenirken motor u solladığımda oldu,toprakta popomun üzerinde sektiğimde oldu,asfaltta pantalonun yarısını bıraktığımda oldu,hiç bir düşmemdede hepsi kendi hatamdan dolayı idi ,asfaltta sürüklenirken yada ayağa kalkabildikten sonra acaba motor devrilince stop ettimi, etsemiydi daha güvenli olurdu diye düşünmedim,yerde sekerken düşünebildiğim tek şey bariyere yada bir arabanın altına girmeden kenara kaçabilmek oldu her zaman.
    Gelelim asıl konuya sonayın sorusuna r 1200 gs düşme anında yatınca stop ediyormu ? 1150 ile bir kere düştüm motor benden 50 metre ileriye sürüklendi devrilmiş halde yanına gittiğimde stop etmışti,neden bilmiyorum nedenınıde sorgulamadım,fakat aklınıza gelmeyen birdiğer özellik varki 1200 gs yada boksör motorlu her hangi bir motosiklet ile düştüğünüzde silindir ler ayaklarınızın motor gövdesi altında kalmasından kesinlikle koruyacaktır ve 1200 gs hem ağırlık olarak çoğu kullanıcından daha ağır olduğu için hemde yüzeye temas eden alan bakımından kullanıcıya göre daha az sürtünme olacağından,sert zemınlerde düşüldüğünde skullanıcından daha hızlı sürüklenecektir kullanıcıya bir zararı olacağını düşünmüyorum,
    ya motordan önce düşerde kullanıcı önde olursa motor bu seferde üzerimizden geçmezmi diye sorulursa,virajda düşülürse merkez kaçın tersıne doğru düşebilmek gerçekten ayrı bir maharet lur diycem,bir yere araca barıyere vurup düşmek te ise motor buyuk ihtimal ile vurulan yerde kalacaktır, kullanıcı ne olur bilemiyorum her ıkı durumdada motorun stop etmesı yada etmemesinin farkını bilemiyorum.
    Hareketsiz yada çok yavaş ken düşmelerde arka teker yere deymez stop etmesede sıkıntı yok kıll svice dokunmak stop ettırır.
    Bir şekilde düşüldü depo kırıldı çatladı vs benzin akıttı , motor stop etti fakat hem sürrüklenmenın kıvılcımı o benzini ateşler,hem halen scak olan eksoz manifolt o benzini ateşler,stop etmesınınde faydası olmaz,
    Bunu en kısa zamanda deniycem dükkanın önündeki çimenlikte çalışan ve vitesteki 1200 gs i yatırıcam kayıt yapıp yayınlıycam bakalım ne olacak.
    Siz bence motorun stop edip etmemesinden önce ,motorla beraber yatıldığında dizlerden aşşağısının motor altında kalıp, kurtulamayıp asfaltta sürüklenirse kullanıcı ne olur u düşünün, 1200 gs in silindiri kapağı boyası vs bir haftada onarılıp binilir jale getirilir,PEKİ YA AYAK BİLEK DİZ ne zaman iyileşir ? iyileşebilecek durumdamıdır ?bunu düşünmelisiniz.saygısızlık ettiysem affola.
    Motosenkron İçerenköy
    Özel BMW Motosiklet Servisi
    0531 781 03 69 - 0216 469 28 04
    www.bmwmotosikletservisi.com

3. UĞUR KOÇ güzel mesajın için 9 üye sana teşekkür etti :

ahmet f senel (06-06-2016),ahmet korkmaz (06-06-2016),Ali KORKMAZ (05-06-2016),alper ozbas (05-06-2016),Cem oruç (05-06-2016),Ediz Gürkan (05-06-2016),Oktay Oksak (05-06-2016),ozgurcakici (05-06-2016),SONAY YÜKSEL (05-06-2016)

Trakya
    Bölge Sorumlusu

SONAY YÜKSEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    SONAY YÜKSEL
    Motosiklet
    R 1250 GS ADV + XMAX 300
    Marka
    Bmw

Motosikletin devrilmesi ile ilgili konuya biraz neşe katalım ..

https://www.youtube.com/watch?v=-IzEdK7ARg8

5. SONAY YÜKSEL, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Arif Oral Unal (06-06-2016)

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

Yani çok kafayı takmamak lazım vesselam.
    Genelde insan düşünce acaba motora ne oldu diye düşünmez zannımca.
    Hele ciddi kazalarda can daha ön planda olur.
    Yukarıda belirtildiği gibi silindirler ve koruma arka tekeri havada tutuyor herhalde.
    Dediğim gibi ben yatırdım.
    Motor hala çalışıyordu.
    Şimdi düşündüm de arka teker boşa çıktığı için rolantide dönüyordu.
    Fakat bir engel olsa gaz verilmediği için otomatik stop ederdi.
    Nasıl kalkışta gaz- debriyaj ayarlanamz stop eder öyle olurdu.

7. ahmet f senel, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (05-06-2016)

Moderatör alper ozbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    alper özbaş
    Motosiklet
    1200 ADV Rally
    Marka
    Bmw

Geçen sene 2015 gs ile 1. viteste devrildim motor stop etmedi ben kapattım.

9. alper ozbas, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (05-06-2016)

Moderatör Emir ÇELTEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emir Çeltek
    Motosiklet
    R 1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı SONAY YÜKSEL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motosikletin devrilmesi ile ilgili konuya biraz neşe katalım ..

https://www.youtube.com/watch?v=-IzEdK7ARg8
    Süpermiş bu Eleman iyice sinirleniyor.

Super Tenere'yi ilk aldığım zamanlarda kalkarken yatırdım, kendi 2-3 sn sonra stop etti. Kaldırdığımda yağ ışığı yanıyordu(yağ yattığı tarafa yığıldığındandır muhtemelen). Kaldırdım, çalıştırdım. Yağ ışığı da bir süre sonra söndü. Devrildiğini farklı açılardan anlayan sistem zor gelmiyor bana.

11. Emir ÇELTEK, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

SONAY YÜKSEL (06-06-2016)

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

GS bildiğimiz gibi virajda kendi yatan motor olduğu için yattığı gibi kalksın diye stop etmeyecek şekilde yapmışlardır. Boş konuşuyoruz bence

13. Arif Oral Unal güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Cem oruç (06-06-2016),Ersan ÖZYURT (06-06-2016),ozgurcakici (06-06-2016)

Enduroist Kadim Üye berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Alıntı Emir ÇELTEK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Süpermiş bu Eleman iyice sinirleniyor.

Super Tenere'yi ilk aldığım zamanlarda kalkarken yatırdım, kendi 2-3 sn sonra stop etti. Kaldırdığımda yağ ışığı yanıyordu(yağ yattığı tarafa yığıldığındandır muhtemelen). Kaldırdım, çalıştırdım. Yağ ışığı da bir süre sonra söndü. Devrildiğini farklı açılardan anlayan sistem zor gelmiyor bana.
    Valla ne güzel okuyorum yazılanları bu arada ben test falan etmedim o yüzden sadece mantıken stop etmesi doğrudur diyebilirim.

Tenereyi bende devirdiğimde stop etti. Ayrıca benim bir düşüşüm efsaneydi 7-8 saniye sürdü herhalde olduğum yerde yatışım. Motoru tutmaya çalışıyodum inatla herhalde en fazla 1 karış kalmıştı yere değmesine ve halada çalışıyordu ne zaman yere temas etti 2 -3 sn sonra kapattı kendini. Kaldırdım denemek amaçlı marşa bastım almadı. 20-30 saniye sonra tekrar bastığımda aldı. Şimdi benim tencere bunu yapıyorsa bence GS gibi bir motor hayli hayli yapar gibime geliyor.

Bu arada bugun yine devirdim ayağım toprağa batınca tutamadım hafif hafif güzelce yattı 😁 yatmadan önce şalteri kapatmıştım ama neyse korumalar görevini yerine getirdi tabikide

Sent from my iPhone using Tapatalk

15. berkcigdem güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (10-06-2016),Arif Oral Unal (07-06-2016),SONAY YÜKSEL (06-06-2016)

Sayfa 9 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 56789