Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 120 Sayfa bulundu

Threaded View

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı ahmet gül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi caprax wild ve tkc 70 vardi o gezide. Karsilastirmadi kimse bi el atsaniz ya.

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bir tane de MT90 vardı o da önemli.

Fabrika verilerine göre:

Caprax : %60 arazi %40 asfalt
    Anakee Wild : %50 -%50
    MT90 : %30 arazi %70 asfalt
    TKC70: %40 arazi %60 asfalt

Esasen bakınca MT90 daha dişli gibi TKC70 göre ama lastiğin hamuru da deseni kadar ne lastiğini olduğunu belirlemek açısından önemli.

Şimdi yukarıdaki tabloya bakınca biz zaten en zorlu yerlerde en öne Caprax ı attık. Caprax'ın gidemediği yerde gidebilmek gibi bir beklentimiz de yoktu. Caprax'ın gittiği yerlerde bütün hepimiz gittik.

Asfalt da performans ve konfor tabi ki MT90 ve TKC70 de daha iyi beklenir ama zaten asfalt da gazlamak da viraj yapmak da bence marifet değil, keyif almak en önemlisi. Günün sonunda herkes keyif aldı ama asfalt ağırlıklı kullanıyor ve hafta sonları şile yolu yerine alternatifler üretmek isteniyorsa, Türkiye'nin köy yollarının asfalt kalitesi de düşünülerek biraz daha cesaretle %100 asfalt olmayan, enduro, adventure makinelerin ruhuna yakışan lastikler tercih edilebilir.

Benim de söylediğim özet olarak; ben TKC70 ile asfalt dışına çıkmak konusunda daha cesaretlendim ve monotonluktan asfalt konforundan vazgeçmeden kurtuldum.

Yoksa lastik karşılaştırması yapabilmek benim uzmanlığım değil

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. Arif Oral Unal güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

ahmet gül (18-04-2017),Berkay İnal (18-04-2017),ilhami Başpınar (12-05-2017)