Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 9´e kadar. Toplam 9 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye EnginATASOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    engin atasoy
    Motosiklet
    dl 650
    Marka
    Suzuki

Standart Bilecik Harmankaya Kanyonu

Arkadaşlar, uzun zamandır gitmeyi planladığım bir yer vardı. Bilecik te ki Harmankaya Kanyonu. 2 hafta önce gittim ve hayran kaldım. Motor gezisi için mutlaka rota dahilinde olmalı. Bilecik e giderken Bayırköy çıkışından sonra tabelası var. Takip ederek Gölpazarı na ulaşıyorsunuz. İçinden Yenipazar tabelasını takip ederseniz bir müddet sonra gökçeler köyü sapağına geliyorsunuz. Bu sapak sizi harmanköy e doğru götürüyor. Sapakta Harmanköy yazmıyor. Sapağı atlarsanız kanyonun diğer bir ucu olan Karahasanlı köyüne de çıkabilirsiniz. Oradan oldukça taşlı dağ yolunu izleyerek ancak manzara eşliğinde kanyona ulaşabilirsiniz. Yoll soracağınız son yer Karahasanlı köyü. Sonra tabela falan yok. Ben akşam saat 5 gibi vardığında ilk başta bu Karahasan tarafında ki girişe geldim. İşin aslı pek beklediğim gibi değildi. Ancak geç saatte Harmanköyü bulamadığım için geri dönüp akşam Bilecik te kaldım. Ertesi gün bu sefer aynı yolu izleyerek Harmanköy tarafında ki uca gittim. İşte burası harika. Kanyonu mutlaka internetten araştırın. Kanyoning yapanlar için muhteşem bir yer. İçeride yer yer 50 cm ye kadar daralan alanlar varmış Geçişin 9-10 saat sürdüğünü söylediler. 25 metre yükseklikte şelaleler olduğunu da. Tabi bunları görmek için ekipman ve uzman desteğe ihtiyaç var.Civarda Frig mezarları ve eski kilise yıkıntıları da varmış. Ancak kanyonun etrafı da son derece etkileyici. Oldukça tenha. Hatta ben kimseleri görmedim. Ancak Harmanköy de insanlara rastladım. Oradan Yenipazar a giden dağ yollarından oldukça yalnız ve huzurlu bir yol yaptım. Bu arada Yenipazar tarafında da Suuçtu isimli küçük bir şelale var. Yaklaşık 15 metreden küçük bir doğal havuzcuğa dökülüyor. Kesinlikle mola verip tozu toprağı atmak gerek. Yine kimseler yoktu. Hatta şortu giyerken havluya falan ihtiyaç duymadım. Yollar ıssız, toprak, terkedilmiş eski Üzümlü diye bir köyden bile geçtim. Gps olmasında fayda var. Ya da vakit bolsa deneme yanılma yöntemini kullanmak lazım.
    Uzun zamandır geziyorum. İş amaçlı seyahatleri renklendirmek için çoğunlukla motoru tercih ediyorum. Motor 2012 model ve 60.000 e gelmek üzere. Dl 650 beni hiç üzmedi. Uzun yol, asfalt, hafif arazi oldukça tatminkar. Bir çok yer gezdim. Harmankaya kanyonu ve çevresini vakit ayırarak ve bu yol nereye gider diye kendi kendinize sormadan, direkt dalarak dolaşmanızı tavsiye ederim. Bu arada gölpazarı nda veya yenipazar da mutlaka depoyu doldurun.
    Konu EnginATASOY tarafından (21-09-2015 Saat 21:46 ) değiştirilmiştir.

2. EnginATASOY, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Çağın Sarılar (21-09-2015)

Moderatör alper ozbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    alper özbaş
    Motosiklet
    1200 ADV Rally
    Marka
    Bmw

Engin Bey ah bide şu anlattıklarını fotografla videoyla sunsaydin tadindan yenmezdi😉😉

4. alper ozbas güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (21-09-2015),Çağın Sarılar (21-09-2015),Ersan ÖZYURT (21-09-2015)

Isim
    engin atasoy
    Motosiklet
    dl 650
    Marka
    Suzuki

Fotoları ekliyorum. İnşallah becericem.

Enduroist Kadim Üye Coşkun SARP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Coşkun SARP
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200 ZE
    Marka
    Yamaha

Bekliyoruz...

Isim
    engin atasoy
    Motosiklet
    dl 650
    Marka
    Suzuki

insert image den yüklediğimde geçersiz dosya çıkıyor halbuki image dosyası, sorun ne olabilir

Isim
    engin atasoy
    Motosiklet
    dl 650
    Marka
    Suzuki

Arkadaşlar, bilgisayar konusunda iyi sayılmam. Resim ekleme ile ilgili olarak yardım masası linkinde hep resimleri bir çeşit sunucuya kaydedip, bunun üzerinden enduroiste kaydetmekle ilgili bilgiler var. Laptopta bir dosya içinde bulunan resimleri doğrudan enduroist e aktarmanın bir yolu yok mu???? hani şeç yükle gibi bişey.

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı EnginATASOY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, bilgisayar konusunda iyi sayılmam. Resim ekleme ile ilgili olarak yardım masası linkinde hep resimleri bir çeşit sunucuya kaydedip, bunun üzerinden enduroiste kaydetmekle ilgili bilgiler var. Laptopta bir dosya içinde bulunan resimleri doğrudan enduroist e aktarmanın bir yolu yok mu???? hani şeç yükle gibi bişey.
    Bilgisayardan yüklemek için netteki fotoğraf yükleme sitelerinden birini kullanmalısınız. Akıllı telefon uygulaması Tapatalk ile çok kolay şekilde yükleyebilirsiniz.

Isim
    engin atasoy
    Motosiklet
    dl 650
    Marka
    Suzuki

Teşekkürler, yakın zamanda olabilir. Lafın özü şu: Bence mutlaka ama mutlaka görün. Öyle yarı turistik, herkesin gittiği, tanınan bir yer değil. Ben Antalya ya giderken Bilecik'ten ve bölgeden çok geçtim. Bilecik in bu kadar güzel olduğunu, böyle dağları ve ormanları olduğunu beklemiyordum. Burası bence bir doğa harikası. Yükseklik 1125 metre imiş. salt kaya. fay atması sonucu olduğu söyleniyor.

Moderatör alper ozbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    alper özbaş
    Motosiklet
    1200 ADV Rally
    Marka
    Bmw

Ailem memur olarak 93 den sonra 10 yil orda yaşadi yanlarina gittim geldim bende harmankayayi kesfedememisim.