Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 59 Sayfa bulundu

Hybrid View

Ordinaryus Enduroist AHMET GÖKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    TRANSALP XL65OV VE ZONGSHEN ZS200CROSS
    Marka
    Honda

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kerem kolay gelsin, zor bir yola çıkmışsın en sonunda Nasrettin hoca misali dragstar ı sırtlayıp boğaz köprüsünü geçebilirsin

Arkadaşlarımız da belirtmiş, sürekli iki kişi ve eşyalı ve şehirdışı turlarda kullanacaksan 1000 cc üzeri motosikletlere yönelmek mantıklı.

Bu kapsamda; BMW 1200 GS, Süper Tenere, ve KTM 1190 değenlendirilebilir. Sürüş tarzını tam bilmemekle birlikte touruing artçılı geziler için BMW mantıklı görünüyor ama mesela ben zaman zamanda delirmek isterim dersen KTM 1190 biçilmiş kaftandır. Ne yolda ne arazide ardından hiç bir ağır enduro hatta yolda SS lerin çoğu yetişemez. Ben uzun araştırma ve test sürüşlerinden sonra KTM 1190 aldım. Aşağıda benim örnek delirmemi görüyorsun mesela

Ben şehir içinde de biniyorum işe gidiyorum diyorsan 1000 cc altı ve pratik kullanımı olanlar motosikletler tercih etmelisin.

Suzuki DL 650, yeni hondacrosrunner 800, ve yamaha tracer değerlendirilebilir. içlerinde en makulü dl 650 bence...
    Hep merak etmişimdir, Neden 1000 cc üstü motor uzun yol için daha elverişlidir. Daha yüksek süratlerde daha az vibrasyon için mi?Daha az zorlandığı için daha az yakıt tüketimi mi? Büyük hacimli motor , şasesi büyük olduğu için daha konforlu bir seleye sahip olduğu için mi?
    Benim TA 650 cc ve herzaman tam yüklü ve artçılı uzun yola giderim.Bu güne kadar yokuş yukarı sollamalar da dahil hiçbir zaman keşke daha yüksek hacimli olsaydı demedim.Benim seyehat aralığım 90-120 km süratler arasıdır.Belki de ondandır.Benim de aklımda hep bir Varedero var.Ama bunu almak için haklı bir sebep bulamıyorum.Belki sorularımın cevabı bana yol gösterebilir.
    Saygılarımla.
    Konu AHMET GÖKER tarafından (29-09-2015 Saat 14:47 ) değiştirilmiştir.
    Yol almak varsa kaderde,giderim benzinimin bitmediği sürece

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha