Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 59 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist AHMET GÖKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    TRANSALP XL65OV VE ZONGSHEN ZS200CROSS
    Marka
    Honda

Alıntı MelihUlubilgen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende bu "KILLER" lafına takıkım nedir bu motor dahamı hızlı yoksa firenimi daha iyi neyin "KILLER"ı bu ..(ayrıca 1200 crosstourer 275-285 kg arkanda devamlı bir adam taşıyorsun gibi) acaba üstüne düşerse alttakini ezer diyemi "KILLER" deniyor ???????
    Melih abi kızma yahu .
    Crosstourer ın ilk çıktığı dönemdi galiba yabancı bir forum da görmüştüm daha düşük maliyetli bir alternatif
    olabilir diye.O da belki yeni çıktı diye.Orda bu tip bir kullanım vardı.Benim anladığım kadarıyla verilen paraya karşılık alınan hizmet açısından ikisini karşılaştırıyorlardı ve bu bakımdan BMW nin satışının biraz etkilebilecegı açısınından bu terim kullanılmış olabilir.Sadece o kadar
    Yoksa 1200 gs efsanesi nere, 1200 crosstourer nere.Crosstourer daha dünkü çocuk, 1200 gs deneyimli bir komando.
    Kendi açımdan aradaki fark bu.
    Konu AHMET GÖKER tarafından (29-09-2015 Saat 10:23 ) değiştirilmiştir.
    Yol almak varsa kaderde,giderim benzinimin bitmediği sürece

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı AHMET GÖKER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Melih abi kızma yahu .
    Crosstourer ın ilk çıktığı dönemdi galiba yabancı bir forum da görmüştüm daha düşük maliyetli bir alternatif
    olabilir diye.O da belki yeni çıktı diye.Orda bu tip bir kullanım vardı.Benim anladığım kadarıyla verilen paraya karşılık alınan hizmet açısından ikisini karşılaştırıyorlardı ve bu bakımdan BMW nin satışının biraz etkilebilecegı açısınından bu terim kullanılmış olabilir.Sadece o kadar
    Motoru değiştirmeye karar verdiğimde seçenekler arasında ilk elediğim crosstourer olmuştu

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Kerem kolay gelsin, zor bir yola çıkmışsın en sonunda Nasrettin hoca misali dragstar ı sırtlayıp boğaz köprüsünü geçebilirsin

Arkadaşlarımız da belirtmiş, sürekli iki kişi ve eşyalı ve şehirdışı turlarda kullanacaksan 1000 cc üzeri motosikletlere yönelmek mantıklı.

Bu kapsamda; BMW 1200 GS, Süper Tenere, ve KTM 1190 değenlendirilebilir. Sürüş tarzını tam bilmemekle birlikte touruing artçılı geziler için BMW mantıklı görünüyor ama mesela ben zaman zamanda delirmek isterim dersen KTM 1190 biçilmiş kaftandır. Ne yolda ne arazide ardından hiç bir ağır enduro hatta yolda SS lerin çoğu yetişemez. Ben uzun araştırma ve test sürüşlerinden sonra KTM 1190 aldım. Aşağıda benim örnek delirmemi görüyorsun mesela

Ben şehir içinde de biniyorum işe gidiyorum diyorsan 1000 cc altı ve pratik kullanımı olanlar motosikletler tercih etmelisin.

Suzuki DL 650, yeni hondacrosrunner 800, ve yamaha tracer değerlendirilebilir. içlerinde en makulü dl 650 bence...
    Konu omercem tarafından (29-09-2015 Saat 12:18 ) değiştirilmiştir.

4. omercem güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

ahmet gül (30-09-2015),Berkay İnal (29-09-2015),Bora Karayel (29-09-2015),Ediz Gürkan (29-09-2015)

Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    Marka
    Honda

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kerem kolay gelsin, zor bir yola çıkmışsın en sonunda Nasrettin hoca misali dragstar ı sırtlayıp boğaz köprüsünü geçebilirsin

Arkadaşlarımız da belirtmiş, sürekli iki kişi ve eşyalı ve şehirdışı turlarda kullanacaksan 1000 cc üzeri motosikletlere yönelmek mantıklı.

Bu kapsamda; BMW 1200 GS, Süper Tenere, ve KTM 1190 değenlendirilebilir. Sürüş tarzını tam bilmemekle birlikte touruing artçılı geziler için BMW mantıklı görünüyor ama mesela ben zaman zamanda delirmek isterim dersen KTM 1190 biçilmiş kaftandır. Ne yolda ne arazide ardından hiç bir ağır enduro hatta yolda SS lerin çoğu yetişemez. Ben uzun araştırma ve test sürüşlerinden sonra KTM 1190 aldım. Aşağıda benim örnek delirmemi görüyorsun mesela

Ben şehir içinde de biniyorum işe gidiyorum diyorsan 1000 cc altı ve pratik kullanımı olanlar motosikletler tercih etmelisin.

Suzuki DL 650, yeni hondacrosrunner 800, ve yamaha tracer değerlendirilebilir. içlerinde en makulü dl 650 bence...
    Hep merak etmişimdir, Neden 1000 cc üstü motor uzun yol için daha elverişlidir. Daha yüksek süratlerde daha az vibrasyon için mi?Daha az zorlandığı için daha az yakıt tüketimi mi? Büyük hacimli motor , şasesi büyük olduğu için daha konforlu bir seleye sahip olduğu için mi?
    Benim TA 650 cc ve herzaman tam yüklü ve artçılı uzun yola giderim.Bu güne kadar yokuş yukarı sollamalar da dahil hiçbir zaman keşke daha yüksek hacimli olsaydı demedim.Benim seyehat aralığım 90-120 km süratler arasıdır.Belki de ondandır.Benim de aklımda hep bir Varedero var.Ama bunu almak için haklı bir sebep bulamıyorum.Belki sorularımın cevabı bana yol gösterebilir.
    Saygılarımla.
    Konu AHMET GÖKER tarafından (29-09-2015 Saat 14:47 ) değiştirilmiştir.

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    Marka
    Honda

Bu da seyehat hali.

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

Enduroist Katılımcı Üye Bekir Koç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bekir Koç
    Motosiklet
    F800GS
    Marka
    Bmw

yedek parça ikinci el pazarı konfor güç karizma hepsi içinde kısaca BMW diyorum. Birde şehir içi olayına takıldım biraz. İstanbulda şehiriçi diye biyer yok bence. 50 60 km istanbul içi işegidip gelenlerde oluyor. 4 km benim dükkanla ev arası inanın bana 1200GS ile gittiğimde hiç kornaya dokunmuyorum motoru gören araç yol veriyor bilerek üstüme kıran oduna rastlamadım 1200gs kullanırken, bilmeden üstüme kıranlarda hemen kenara çekip özür diliyorlar. aynı yolu xt ile gidince kornadan elimi çekemiyorum. en büyük artılarından biri trafikte gördüğü saygınlık.

8. Bekir Koç, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ozgurcakici (29-09-2015)

Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    Marka
    Honda

Alıntı Bekir Koç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yedek parça ikinci el pazarı konfor güç karizma hepsi içinde kısaca BMW diyorum. Birde şehir içi olayına takıldım biraz. İstanbulda şehiriçi diye biyer yok bence. 50 60 km istanbul içi işegidip gelenlerde oluyor. 4 km benim dükkanla ev arası inanın bana 1200GS ile gittiğimde hiç kornaya dokunmuyorum motoru gören araç yol veriyor bilerek üstüme kıran oduna rastlamadım 1200gs kullanırken, bilmeden üstüme kıranlarda hemen kenara çekip özür diliyorlar. aynı yolu xt ile gidince kornadan elimi çekemiyorum. en büyük artılarından biri trafikte gördüğü saygınlık.
    İş trafikteki saygınlığa geliyorsa TA da fena sayılmaz en azından farkeden taksiler bile yol veriyor.

Dedigin çok doğru ben tam 60 km yol yapıyorum.Şimdi bu şehir içi kullanım mi oluyor.

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

Eğitim Koordinatörü Berkay İnal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berkay İnal
    Motosiklet
    F700 GS '16
    Marka
    Bmw

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ömer Bey, gittiğiniz yol bu belgeseldeki yola çok benziyor. Acaba aynı yer mi? (13. dakikadan sonra)

Enduroist Kadim Üye Ercan Çelen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ercan Çelen
    Motosiklet
    F 800 GS
    Marka
    Bmw

13.dakikadan sonrasini izlemek cok uzucuydu. O yoldan cikmak o kadar zormu yoksa surucuden kaynaklimiydi acaba?

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Alıntı Coşkun SARP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cem kardeşim merhaba, konu ile alakalı olduğundan benim de sana bi iki sorum olacak müsaadenle. Z ile ZE arasında süspansiyon dışında fark var mı?. Şu an her ikisini de satıyorlar, hangisi tercih edilmeli ve nedeni paylaşırsan çok sevinirim.
    Coşkun Abi selamlar,
    Bendeki makyajsız yani xt1200z modeli benden sonra çıkan z lerde orta sehpa yok arka çanta demiri yok. bildiğim bunlar. benim ki ile elektronik süspansiyon, gösterge farklı ama onun dışında ciğerleri aynı

KILIBIKRAYDIR

Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu