Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 4 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu
31 den 40´e kadar. Toplam 59 Sayfa bulundu
    Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Arif Oral Unal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi Trans Toros gezi raporunda geciyordu hafizam beni yaniltmiyorsa,. Almanlar ne zaman geldiler bilmem ama 1. Dunya savasinsa Osmanli da hatirlarsan Enver Paşa'nin Alman sevdasindan dolayi biz Almanya ile müttefik olup savaşa girmiştik. Osmanli ordusunda da bir çok Alman komutan vardi. Belki o zaman olmuş olabilir.
    Buldum

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Dİnlerken anlatıyorlar İstanbul - Hicaz demiryolunun Almanlara verilmesi neticesinde Almanlar demiryolunu yapmak için bu yolu açmışlar.

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

bu arada motosiklet sürücüleri de acemi olduklarını kabul ediyorlar kendileri

Moderatör alper ozbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    alper özbaş
    Motosiklet
    1200 ADV Rally
    Marka
    Bmw

Yol fena ama nc cıkmaz😆😆

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı alper ozbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yol fena ama nc cıkmaz😆😆
    NC her yola gider ama biz götürmeyiz

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Arkadaşlar fotografımı gördüğünüz yer Taşdurmaz Geçidi. videodaki yer yani. Burası toros demiryolları tünellerini yapmak için Almanların sarp uçurumun yamacına oyarak yapmış oldukları efsanevi servis yoludur. Yol kenarında kilise ve lojmanları ve alman mezarlığı duruyor hala. 1. Dünya savaşında akdeniz ve dolasıyı ile hatay suriye tarafına asker ve ticaret sevkiyatı için inanılmaz önemli bir tren hattı idi buradaki toros tünelleri. Mondros mütarekesinin üzerinde anlaşılamayan maddelerinden biri de bu tünellerdir. İnanılmaz videolar çektim. Yol tamamen heyelan ve erozyona uğramış durumda şu an araçla geçmek mümkün değil.

Tam zirvede inanılmaz dik ve 300 metre kadar uzanan, sağında solunda bir kaçış olmayan 25-30 cm derinliğinde bir çakıl havuzu var...bu noktayı ağır bir enduro ile ve tek başına aşmak mümkün değil. 3 saat ugraştım motorun etrafını kazıyorum hafif bir gaz veriyorum ve iki metre sonra ayağa filan gerek kalmayacak şekilde kendisi durabilecek şekilde motor arkadan tekrar gömülüyor...dördüncü gömülmeden sonra pes ettim. dediğim gibi üç saatin sonunda 15 metre ya gittim ya gidemedim. fotolar ve videolar var rapor yapacağım. Ancak cross tip motosiklet ile ya da agır enduroyu önden çekecek arkadan itecek sağlam bir ekiple geçilir. Tanıyan arkadaşlarım bilirler inatçı bir tipimdir ve çıktığım yoldan da kolay kolay dönmem ... NC 700 X ile üzerinde fabrika lastiği ile torosları yaylalardan geçerek demirkazık ve karagöle ocak ayında çıkmışlığım vardır. Ama bu yolculukta bolkar ovasında iki gün süren yağmur sonunda balçığa dönen zemin sebebi ile ve taşdurmaz da da yukarıdaki sebeple rotadan dönmek zorunda kaldım. Kısmet 2016 yazına ve inşallah sizlerle beraber olur.

Yukarıda bir arkadaşımız sormuş 1000 cc üzeri avantaj nedir diye . 1000 cc üzeri avantajı adana-pozantıdan yalova feribot iskelesine 7,5 saatte otomobil konforu ile sarsılmadan tıklamadan titremeden gelmektir. her vites ve yol yokuş durumunda rahatça gazlayabilmektir. Ama işte taşdurmaz çakıl havuzunda da ya da Bolkar ovasında çamur deryasında 1000 cc ve 200 + kg motorunuz ile oturur ve bir sigara yakarsınız

7. omercem güzel mesajın için 7 üye sana teşekkür etti :

ahmet gül (30-09-2015),ahmet korkmaz (30-09-2015),Arif Oral Unal (30-09-2015),Berkay İnal (01-10-2015),Bora Karayel (30-09-2015),Ercan Çelen (01-10-2015),ilkersahin (02-10-2015)

Enduroist Kadim Üye Coşkun SARP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Coşkun SARP
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200 ZE
    Marka
    Yamaha

Cem kardeşim teşekkürler.

Ordinaryus Enduroist AHMET GÖKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    TRANSALP XL65OV VE ZONGSHEN ZS200CROSS
    Marka
    Honda

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar fotografımı gördüğünüz yer Taşdurmaz Geçidi. videodaki yer yani. Burası toros demiryolları tünellerini yapmak için Almanların sarp uçurumun yamacına oyarak yapmış oldukları efsanevi servis yoludur. Yol kenarında kilise ve lojmanları ve alman mezarlığı duruyor hala. 1. Dünya savaşında akdeniz ve dolasıyı ile hatay suriye tarafına asker ve ticaret sevkiyatı için inanılmaz önemli bir tren hattı idi buradaki toros tünelleri. Mondros mütarekesinin üzerinde anlaşılamayan maddelerinden biri de bu tünellerdir. İnanılmaz videolar çektim. Yol tamamen heyelan ve erozyona uğramış durumda şu an araçla geçmek mümkün değil.

Tam zirvede inanılmaz dik ve 300 metre kadar uzanan, sağında solunda bir kaçış olmayan 25-30 cm derinliğinde bir çakıl havuzu var...bu noktayı ağır bir enduro ile ve tek başına aşmak mümkün değil. 3 saat ugraştım motorun etrafını kazıyorum hafif bir gaz veriyorum ve iki metre sonra ayağa filan gerek kalmayacak şekilde kendisi durabilecek şekilde motor arkadan tekrar gömülüyor...dördüncü gömülmeden sonra pes ettim. dediğim gibi üç saatin sonunda 15 metre ya gittim ya gidemedim. fotolar ve videolar var rapor yapacağım. Ancak cross tip motosiklet ile ya da agır enduroyu önden çekecek arkadan itecek sağlam bir ekiple geçilir. Tanıyan arkadaşlarım bilirler inatçı bir tipimdir ve çıktığım yoldan da kolay kolay dönmem ... NC 700 X ile üzerinde fabrika lastiği ile torosları yaylalardan geçerek demirkazık ve karagöle ocak ayında çıkmışlığım vardır. Ama bu yolculukta bolkar ovasında iki gün süren yağmur sonunda balçığa dönen zemin sebebi ile ve taşdurmaz da da yukarıdaki sebeple rotadan dönmek zorunda kaldım. Kısmet 2016 yazına ve inşallah sizlerle beraber olur.

Yukarıda bir arkadaşımız sormuş 1000 cc üzeri avantaj nedir diye . 1000 cc üzeri avantajı adana-pozantıdan yalova feribot iskelesine 7,5 saatte otomobil konforu ile sarsılmadan tıklamadan titremeden gelmektir. her vites ve yol yokuş durumunda rahatça gazlayabilmektir. Ama işte taşdurmaz çakıl havuzunda da ya da Bolkar ovasında çamur deryasında 1000 cc ve 200 + kg motorunuz ile oturur ve bir sigara yakarsınız

Özetle anladığım kadarıyla benim kulanınımdan daha yüksek süratlerde soluksuz kondisyon için gerekli diyorsunuz.Ama gönderdiğim resimdeki bagajlarla yüksek süratlere çıkmanın pek sağlıklı olmayacağını düşünüyorum.Gördüğüm kadarıyla benim kullanım tarzıma göre en fazla 750-800 cc olmalı.
    ilginiz için teşekkürler.
    Konu AHMET GÖKER tarafından (30-09-2015 Saat 09:22 ) değiştirilmiştir.
    Yol almak varsa kaderde,giderim benzinimin bitmediği sürece

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

zaten motosiklet insanların istek ve arzularına göre seçilir. bana uygun gelen başkasına gelmeyebilir. ortak paydamız motosiklet kullanmak. gerisi hikaye

KILIBIKRAYDIR

11. cemkucuk, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

AHMET GÖKER (06-10-2015)

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Standart Enduro Tavsiye

Istanbulda artcili/cantali seyahat etmek icin 800cc ustu gerekiyor. Sehir disina cikmak icin illaki kilometrelerce otoban surusu yapmak zorunda kaliyorsunuz. Ama sehir icinde 650 ustude eziyet

13. ahmet gül güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (30-09-2015),yılmaz yılmaz (30-09-2015)

Sayfa 4 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu