Arkadaşlar Herkese tekrar selamlar.

Enduro motora geçmeyi düşünüyorum ama kafamda binlerce soru var.Bir çok arkadaşımın BMW'si var fakat hem yedek parça-servis hem de suzuki-honda-kawasaki'ye oranla aralarında çok fiyat farkı olması beni düşündürüyor.Enduro sahibi arakdaşlarımla tarz değişikliği düşünmediğim için oturup kapsamlı bir konuşma yapma fırsatım da olmadı bugüne kadar..Kafamda ana 2 model var.Vstrom ve BMW r1200gs(veya daha düşük ccler) iki motor da ilgimi yönelttiğim ve hazırlandığım motorlar fakat burada sizin bilginize başvuracağım konular esas olarak şunlar

1-)Her iki motorun -ve +lıarı
2-)Vstrom dl 1100 almak varken neden BMW seçmeliyim
3-)BMW 1200gs için onca para vermek çok da fark yaratır mı?
4-) 650 cc motorumda 120lere çıktığımda chopper olamsından dolayı çok fazala vibrasyon oluyordu enduroda hız ve konfor aradığımdan yine 650 cc dolaylarında mı almalıyım yoksa 1000+'ya çıkmak mantıklı? artçım olacağını da tekrar belirteyim.Ayrıca sağ sol ve arka çantalarımız olacak(malum kadınların eşyası çok oluyor )
5-)Hem suzuki hem de bmw'nin servis ağı, yedek parça ve ustası için tercihleriniz önerilieriniz var mıdır? Borusan'a gidip abuk subuk paralar vermek pek istediğim bir durum değil. Marka takıntım yok sadece aracın tipi, kalitesi marka güvenilirliği tercih sebeplerim.
6-)Aaraç aksesuarları için alışverişinizi nereden yapıyorsunuz? Hasanpaşa'da bir çok yer var ama internetten getirttiğiniz yerlerde var mıdır?

(650 cc dragstar aksesuarsız 260 kg +çantalar ve heybeler olduğunu düşünürsek ilk defa uzun süreli enduroya geçişte problem yaşayacağımı düşünmüyorum)

Şimdiden teşekkürler selamlar.