Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 6 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 23456
51 den 59´e kadar. Toplam 59 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne yaptın Şefim. 1200 CrossTourer zor ve tecrübe isteyen bir motosiklet. İçinden tam bir canavar çıkıyor.
    ne bileyim abi gaza geldim

KILIBIKRAYDIR

2. cemkucuk, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (02-10-2015)

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne yaptın Şefim. 1200 CrossTourer zor ve tecrübe isteyen bir motosiklet. İçinden tam bir canavar çıkıyor.
    275-(dct olanı)285 kg yani devamlı arkanda birini taşıyormuşsun gibi.
    Konu MelihUlubilgen tarafından (02-10-2015 Saat 14:08 ) değiştirilmiştir.
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Ömercem'in yazdıklarına katılıyorum, favori 1200GS plase Supertenere. Bu ikisi uzun yol maceraları ve ara sıra yoldan çıkmaya en uygun makineler. V strom da çok güzel ama bir sınıf aşağıda duruyor, aralarında fark var, yani VW Golf ile Polo gibi.

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Ediz Gürkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ömercem'in yazdıklarına katılıyorum, favori 1200GS plase Supertenere. Bu ikisi uzun yol maceraları ve ara sıra yoldan çıkmaya en uygun makineler. V strom da çok güzel ama bir sınıf aşağıda duruyor, aralarında fark var, yani VW Golf ile Polo gibi.
    +1

Cok farkli makineler bunlar

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Bu arada v-strom 1000 ve versys 1000 yurtdisinda bayagi ovgu aldi diye hatirliyorum ama bizde evet cok nadir goruluyor.

Moderatör alper ozbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    alper özbaş
    Motosiklet
    1200 ADV Rally
    Marka
    Bmw

Övgü almışsada yurtdısında da yollarda görmedim ikisini de.ovgu var alan yok bence.

Enduroist Kıdemli Üye EmreOzer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Özer
    Motosiklet
    Varadero 2011
    Marka
    Honda

Bu konular sıkıcı konular, Allah kolaylık versin şimdiden : ) Aslında konu maddiyat ile ilgili biraz. Benim maddi yönden endişem olmasa hepsini al sat yapa yapa denemek isterim. Her motorun kendine göre çok farklı bir keyfi olacağını düşünüyorum. Yani pişmanlık yaşatmaz hiç bir model, özellikle de cruiser bir motordan geçince.

Ben 250' lik Regal Raptor' den (cruiser) geçiş yapanlardanım. Benimde bu sürecim biraz sancılı oldu. Bende ki bilgi kısıtlı olunca, çoğu insanın yaptığı gibi favori makinelere yöneldim. İlk olarak Dragstar 650' likleri inceledim, çünkü Cruiser' dan başka bir makine istemiyormuşum gibi düşünüyordum. Sonrasında Fazer' lara bakınmaya başladım : ) Bir ara muhakkak DL 650 almalıyım diye düşünüyordum, sonra 1 - 2 makine ile görüştüm alma aşamasına gelince fiyat / performans olarak çok saçma buldum DL' yi. Çünkü 2006 Model DL 650 alana kadar 2003 Model 1150 GS alabiliyordum. Bende hep artçılı - çantalı vs.. gezdiğim için GS bana daha mantıklı gelmişti. Yaklaşık 2 sene kullandım, fena da gezmedim ve makinemi de çok seviyordum. Tabi bu sevgi olayını şöyle düşünmek lazım sadece Regal Raptor ve BMW kullanmıştım : ) Makine beni biraz arıza anlamında üzdü. Benim yaşadığım talihsizlikler, eski bir makine oluşu ve yine bilgisizliğim diyelim.

Sonrasında makineyi sattıktan sonra ne alacağımı yine kara kara düşünmeye başladım. Çünkü sorun çıkarmamasını düşündüğüm için 4 - 5 yıldan büyük bir makine almak istemiyordum. Yine yaz dönemininde etkisiyle sanırım 2011 model 1200 GS' ler 60.000 TL' leri buluyordu ve öyle bir bütçem yoktu. Daha ucuz olanları da model yılı ve km. olarak içime sinmiyordu. Şu an ne durumda fiyatlar çok bilmiyorum. Sıfır NC 750 X almaya niyetlendim, bayiyle pazarlık noktasında motora bir oturalım nasıl duruyo dedik, kilo problemlerinden dolayı artçımla sığamadım : )

Sonra yine forumlardan arkadaşların tavsiyesiyle, BMW almadan önce çok yaktığı için elediğim Varadero' yu incelemeye başladım ve 2011 model bir makine bulup 28.000 TL' ye aldım. Çok keyifli bir makine, kullanırken çok keyif alıyorum. 1150 GS' e göre daha seri bir makine. Bütçeme göre güzel bir tercih oldu. Tabi ki BMW' den iyi ya da kötü demiyorum ama benim 1150 GS' e göre daha fazla keyif aldığım bir makine diyebilirim.

Şimdiki aklım olsaydı Regal' den sonra BMW' ye geçmezdim. Çünkü Regal' den sonra hangi makineye geçersem geçeyim zaten çok memnun kalacaktık : ) Tenere 660' ı denemek isterdim mesala Regal' den sonra.

Özetlemek gerekirse cruiser uzun yolda çok yoran bir makine özellikle de bizim yollarda. Çevremde kullanan arkadaşlarda benzer dertlerden şikayetçi. Artçılı ve konforlu yolculuk yapılmak isteniyorsa tarz değiştirmek mantıklı gözüküyor. Benim naçizane tavsiyem model yılı olarak yaşlı olmayan, bütçeyi de çok zorlamayan, 2. eli hızlı bir makineye yönelmen. Tabi ki almadan önce kısa da olsa muhakkak test ederek seni tatmin edip etmeyeceğini görmen lazım. 650' lik bir makineden geçtiğin için bu nokta önemli bence. 1 ya da 2 sene sonra elindekini hızlıca satıp farklı bir motor alarak değişik marka ve modellerin zevkini yaşayabilirsin : )

9. EmreOzer, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (03-10-2015)

Enduroist Üye Bülent Çağın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent Çağın
    Marka
    Vespa

merhabalar vstrom tenere 660 ve 1200 gs kullanan biri olarak kendimce yorumlarımı paylaşmak isterim.
    transalp 700 un 6 vites olmamasından dert yanarak onu satıp sıfır yenikasa vstrom alıp istanbul datça istanbul yaptım döndüğümde motor 2300 km deydi acilen sattım hatta ben aldıktan sonra sagolsun suzuki bir indirim yapmıştı 28 e aldığım motoru 25 e düşürmüştü 4500 TL zarara rağmen sattım.motor denge ve fren sorunluydu motor durmak istemiyordu iki kere kazanın eşiğinden dönünce hemen ama hemen elden çıkardım.
    Sonrasında 14 bin km de 2008 esa sız 1200 gs buldum fiyatı çok uygundu motor sıfır gibiydi butcemi zorlasada bir hovardalık yapıp aldım.. 1200 gs ile köyceğiz motor festivaline gittim yani yine aynı yolları gittim istanbul köyceğiz istanbul yaptım.Benim için rüya gibi yolculuktu 1200 gs gerçekten övgüyü fazlasıyla hak eden bir motor öncelikle dengesi mükemmel ötesi hem giderken hemde düşük km lerdeki dengesi beni kendine hayran bırakmıştı.telelever ve paralever süspansiyonları farklılığını hem konfor hemde frenlemede hemen hissedirdunuz malesef sezon sonu satmak zorunda kaldım güç konfor güvenlik çok önemli olmasa da prestij bmw yi diğer motorlardan ayıran en önemli özelikler ilerde param olursa alacağım tek motor 1200 GS dir
    tenere 660 ıda kuzenimden ödünç alarak izmir çeşme karaburun izmir yaptım otobandada kullandım stabilizedede kısmen ve azda toprakta da ... söyleyeceğim tek şey fiyatına göre gerçekten çok iyi motor otobanda tek kişi 170 e kadar sorunsuz çıkıyor titreşim bence biraz fazla abartılıyor ben çok büyük bir rahatsızlık hisetmedim eksileri elbette var 10 cc için üdt dilim vergi bence ilk sırada daha sonra servisler biraz sorunlu gibi ama yinede fiyat performans değerlendirmesi çok iyi...

Enduroist Katılımcı Üye Recep Alışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Recep Alışkan
    Motosiklet
    xl 650 TransAlp
    Marka
    Honda

Virago 535 le serüveni başlatıp Dragstar Honda Shadow Harley Davidson Sportster 883 lerle birçok gezi yaptım ve Hepsinin ayrı bir tadı vardı...Ama içlerinde denge ve konfor olarak Dragstarı hiçbiri yakalayamadı Tabi Harleyin keyfi Başkaydı Yamaha Virago nun kıvraklığıysa müthişti....Yani Her motorun avantajı ve dezavantajı vardır
    Yukarıdaki yorumlar sana nekadar yol göstersede de nihayetinde senin kararın ben yalnızca şunu söylemek istiyorum Hangi seçeneği seçersen seç Hepsiyle Dünyayı tur atar dönersin o derece sağlam makinalar bakımlarını yap yeter..İmkanın varsa motorların üstüne bir çık turla bu motoru tanımana yardımcı olmasada motorun içine sinmesi için çok önemli ve umarım ki bir sonraki topiğinde rota tavsiyesi istersin Sağlıcakla...
    https://yoldabirivar.wordpress.com/

Özgürlüğün Yolu MESCİD İ AKSA'dan Geçer...

12. Recep Alışkan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (03-10-2015)

Sayfa 6 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 23456