Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 31 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye KemalTurgut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kemal TURGUT
    Motosiklet
    CRF250L & Versys 650
    Marka
    Kawasaki

Mantıklı gelen NC olsada ben kalbimi dinledim ve Versys için kaporayı gönderdim.

Yarın kalan ödemeyi yapıp evrakları alacağım. Sonra plaka vs. Cumartesi Teker Döner inşallah...

Enduroist Kadim Üye Ercan Çelen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ercan Çelen
    Motosiklet
    F 800 GS
    Marka
    Bmw

Hayirli olsun

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Ercan Çelen, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

KemalTurgut (29-06-2016)

Enduroist Üye Kaan Tütüncüoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kaan Tütüncüoğlu
    Motosiklet
    NC 750X dct
    Marka
    Honda

Bende 3senelik maxiscooter kullanıcısı olarak kullanıcısı olarak artık bir "değişim" arıyorum. Önce Integra sonrası NC750X kafamı çelen modellerdi. Geçen ay Yamahanınz Tracer 700modelini gördüm. Gördüğüm gibide kalp atışları hızlandı dayanamadım yamaha türkiye'ye mail attım "ne zaman kaç günaha getiriyosunu" bunu diye, henüz belli olmadığını belirttiler. Geçen haftaydı sanırım ağustosta geleceği haberleri çıktı-fiyat muamma henüz.
    Vitesli motorla "hiç" tecrübem olmaması dolayısıyla Versys ile benzer motora sahip tracer içinde 125-250cclik bir vitesli motor alıp kullanmak-vitese alışmak gerekir,sonrasıda tork değişim aralığı ile nasıl daha iyi kontrol sağlarım diye eğitim gerekiyordu. Kendi kafamda yaptığım hesapla daha tuzluya geleceği için NC 750X dct'de kararımı kıldım. Son 2 haftadır ekipman araştırmasındayım.İstanbul içi bayilerde ataşehir drd'de bir tane opsiyonlanmış beyaz kalmıştı. Hem gri isteğim hemde kendi motorumu satıp elimi rahatlatmak için temmuz ortasına kadar bekleyişteyim

Bu arada daha önce izlediniz mi bilmiyorum ama Versys düşüncenize biraz daha yakınlaşmanız için aşağıdaki videoyu ŞİDDETLE öneririm.
    https://www.youtube.com/watch?v=t-6UaZisUwU
    3Bilinmeyenli denklem

5. Kaan Tütüncüoğlu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

KemalTurgut (29-06-2016)

Isim
    Kemal TURGUT
    Motosiklet
    CRF250L & Versys 650
    Marka
    Kawasaki

Alıntı Kaan Tütüncüoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 3senelik maxiscooter kullanıcısı olarak kullanıcısı olarak artık bir "değişim" arıyorum. Önce Integra sonrası NC750X kafamı çelen modellerdi. Geçen ay Yamahanınz Tracer 700modelini gördüm. Gördüğüm gibide kalp atışları hızlandı dayanamadım yamaha türkiye'ye mail attım "ne zaman kaç günaha getiriyosunu" bunu diye, henüz belli olmadığını belirttiler. Geçen haftaydı sanırım ağustosta geleceği haberleri çıktı-fiyat muamma henüz.
    Vitesli motorla "hiç" tecrübem olmaması dolayısıyla Versys ile benzer motora sahip tracer içinde 125-250cclik bir vitesli motor alıp kullanmak-vitese alışmak gerekir,sonrasıda tork değişim aralığı ile nasıl daha iyi kontrol sağlarım diye eğitim gerekiyordu. Kendi kafamda yaptığım hesapla daha tuzluya geleceği için NC 750X dct'de kararımı kıldım. Son 2 haftadır ekipman araştırmasındayım.İstanbul içi bayilerde ataşehir drd'de bir tane opsiyonlanmış beyaz kalmıştı. Hem gri isteğim hemde kendi motorumu satıp elimi rahatlatmak için temmuz ortasına kadar bekleyişteyim

Bu arada daha önce izlediniz mi bilmiyorum ama Versys düşüncenize biraz daha yakınlaşmanız için aşağıdaki videoyu ŞİDDETLE öneririm.
    https://www.youtube.com/watch?v=t-6UaZisUwU
    Bu video önemli rol oynamıştır inan Versys seçmemde

Birde böyle birşey var
    https://www.youtube.com/watch?v=90m2AW9UznQ

Enduroist Üye Kaan Tütüncüoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kaan Tütüncüoğlu
    Motosiklet
    NC 750X dct
    Marka
    Honda

Biz aea'nın bazı videoları için adam yapmış diyoruz ama hintliler farklı bir kafada,yaptıkları kurgu fln inanılmaz iyiydi. Hayırlı olsun (:
    3Bilinmeyenli denklem

Isim
    Kemal TURGUT
    Motosiklet
    CRF250L & Versys 650
    Marka
    Kawasaki

30 Haziran tarihinde Kocaeli Sofuoğlu motor ile el sıkıştık. Ödememizi yaptık ve evrakları alıp Zonguldak'a Döndük.

1 Temmuz günü emniyet ruhsat ve şoförler odası plaka işlemlerini hallettik. İşlemleri 1 Temmuzda yaptırdığımız için 2016 2. döneme ait MTV ile işi hallettik.

2 Temmuz cumartesi günü plakamız elimizde Tekrar Kocaeli’ne gidip Versys'i teslim aldık.

Doğal olarak motosiklete alışma sürecinde biraz tedirginliklerimiz oldu. 220 km dönüş yolu yaptık Zonguldak'a. Şu ana kadar da 120 km civarı şehir içinde yol yaptım.

Şu ana kadar bir miktar motosikletin agresif enduro oturuşlu touring olduğunu düşünüyorum. Bir enduro performansı beklemek hayalcilik olabilir. Tabiki henüz çok yeni ama şu ana kadar bende yarattığı izlenim bu yönde.

Herkese sevgi ve saygılarımla...

Not: Şu an için CRF i satmadım. Şehir içinde müthiş pratik geliyor Versys'e göre. Belki zamanla Versys'de hakimiyetim arttıkça oda pratik gelebilir. Ancak şu an için versys şehir içinde yorucu...
    Konu KemalTurgut tarafından (13-07-2016 Saat 14:35 ) değiştirilmiştir.

Isim
    Kemal TURGUT
    Motosiklet
    CRF250L & Versys 650
    Marka
    Kawasaki

Hard ve Soft süspansiyon ayarı mevcut arkada. Hard mi soft mu olmalı. Kişiye gore degisir muhtemelen... Soft yaparsam koltuk mesafesi kazanabilir miyim yere sağlam basmak için? Softun asfalt da dezavantajı olur mu ?

Isim
    Kemal TURGUT
    Motosiklet
    CRF250L & Versys 650
    Marka
    Kawasaki

Şu tablo hakkında bir iki kelam edebilecek varsa çok makbule geçer...

Artçı olmadan en ideal yol sürüşü için süspansiyon ayarı nedir?

Enduroist Üye SERNAN TUFAKCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    SERNAN TUFAKCI
    Marka
    Kawasaki

viraj ve biraz spor kullanım için 14'üncü clickte kullanıyorum,artçılı oluncada bu ayarda kalıyorum.İstanbul'da rahat ettim.Ama en konforlusu 1click soft.

Motosiklet çok eğlenceli kawasaki'nin kıpraşan motor blogu ve gaz tepkisi her motosikletinde benzer.Yunan'da Versys'i tam depodan (21lt) benzin uyarısına kadar (5.6lt) tam gaz (artçı ve tam yüklü bagaj) yol aldık min 170km/h-190km/h benzinciye girdiğimizde bile sesi aynı senfoni gibi

Kawasaki motor bloklarını dayanıklılık uğruna oldukça limitleyen bir firma,ona rağmen çok canlı bir deneyim sunuyor

Konu SERNAN TUFAKCI tarafından (05-08-2016 Saat 03:39 ) değiştirilmiştir.

12. SERNAN TUFAKCI güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

KemalTurgut (10-08-2016),yılmaz yılmaz (05-08-2016)

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Yılmaz yılmaz
    Motosiklet
    Vespa
    Marka
    Vespa

Alıntı SERNAN TUFAKCI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    viraj ve biraz spor kullanım için 14'üncü clickte kullanıyorum,artçılı oluncada bu ayarda kalıyorum.İstanbul'da rahat ettim.Ama en konforlusu 1click soft.

Motosiklet çok eğlenceli kawasaki'nin kıpraşan motor blogu ve gaz tepkisi her motosikletinde benzer.Yunan'da Versys'i tam depodan (21lt) benzin uyarısına kadar (5.6lt) tam gaz (artçı ve tam yüklü bagaj) yol aldık min 170km/h-190km/h benzinciye girdiğimizde bile sesi aynı senfoni gibi

Kawasaki motor bloklarını dayanıklılık uğruna oldukça limitleyen bir firma,ona rağmen çok canlı bir deneyim sunuyor

Şu an güzel rengi, gaga da yakışmış

14. yılmaz yılmaz güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

KemalTurgut (10-08-2016),SERNAN TUFAKCI (09-08-2016)

Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu