Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 14 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye murat çalışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Murat ÇALIŞKAN
    Motosiklet
    Nc 750 X
    Marka
    Honda

Standart Ege- Akdeniz Turu Önerileri??? 18.09.2015 - 04.10.2015

Herkeze Merhabalar.

Bayram tatilinin hafta başını ve ertesi haftayı izinli geçireceğimiz için Eşimle 2 haftalık ufak bir Ege-Akdeniz turuna çıkmaya karar verdik fakat gezip görülecek ve kalınacak yerleri kendim araştırıken de ; gideceğimiz yerlerde yaşayan veya daha önceden gitmiş gezmiş kişilerden de öneriler almak istedim.

Gezide gideceğimiz garanti olan tek yer babamların yazlığı Akbükte. onun haricinde Kesin bir yer yok. Orada da 2 günden fazla kalmak istemiyoruz ki uzun bir tur olsun.

Pamukkaleye daha önce gitmiştim ufakken ama eşimlede bir defa gitmek istiyorum. şehir. otel, kamp yeri güzergah gibi tecrübe ettiğiniz bilgileri paylaşırsanız sizin yönlendirmenizle bir tura çıkacağız.

Şimdiden çok teşekkürler.

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Herkesin bildigi duydugu yerler ama marmaris selimiye, gocek, kas, olimpos,

Enduroist Kadim Üye Coşkun SARP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Coşkun SARP
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200 ZE
    Marka
    Yamaha

Şu an Selimiye'deyim ve süper kesinlikle tavsiye ederim. Sezon bitmiş gibi ama deniz süper. Oda fiyatları haala yüksek bence ( oda kahvaltı 250 gibi)

Ordinaryus Enduroist AHMET GÖKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    TRANSALP XL65OV VE ZONGSHEN ZS200CROSS
    Marka
    Honda

Haha. Ben İstanbul dan Pamukkale ye gittim.En büyük tecrübem yağmurluk muhakkak kolay erişebileceğin yerde olsun.Yoksa donuna kadar ıslanıyorsun.Tecrübeyle sabittir.
    Yol almak varsa kaderde,giderim benzinimin bitmediği sürece

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

5. AHMET GÖKER güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (17-09-2015),Ersan ÖZYURT (16-09-2015)

Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    Marka
    Honda

Alıntı Coşkun SARP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu an Selimiye'deyim ve süper kesinlikle tavsiye ederim. Sezon bitmiş gibi ama deniz süper. Oda fiyatları haala yüksek bence ( oda kahvaltı 250 gibi)
    Çoşkun abi hayırlı yolculuklar.Bunu yahu.250 tl.Bi de televizyon da bu sene turist yok oteller boş diyorlar. Otel esnafı kan ağlıyormuş.Acaba bu haberi yapanlar neye göre yapıyorlar. Otel sahipleri hiç burunlarinda kıl bile aldırmiyorlar pazarlık yapmaya kalktın mı.Otel müşteri ile çakılı çünkü.

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

Enduroist Kadim Üye Coşkun SARP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Coşkun SARP
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200 ZE
    Marka
    Yamaha

Oteller dolu değil (sezon sonu olduğundan dolayı yoksa kriz mriz hikaye) genede fiyatları çok düşürmüyorlar. Allahtan ben arkadaşımda kalıyorum😀

Isim
    Murat ÇALIŞKAN
    Motosiklet
    Nc 750 X
    Marka
    Honda

Merhabalar, dün bugün bi araştırma yapıyorum sitedeki arkadaşların kittiği kaldığı yerleri rotalarını. ufak tefek kafamda oluşturmaya başladım.

izmir,foça,çeşme, fethiye ölü deniz, kaş, antalya kelebek vadisi, pamukkale gibi bir tur olacak kabaca.

kamp alanlarında kalmayı planlıyoruz. 14 günlük bir gezi olacağı için mümkün olduğunca ekonomik olması gerekiyor

Ahmet senin yaptığın turdanda faydalanıyorum Bende eşimle çıkacağım tura. senin kullandığın sosisler kaç lt?

motorum nc750 x. orjinal honda yan ve arka çantalarım var. yan çantaların üzerine hein genicke sosis çantaları alacağım ayrıca ahmetin dediği gibi yağmurlukta alacağım bugün yarın.

Çadırımız,şişme yatağımız,şişme yastıklarımız pikemiz var. ayrıca decathlondan aldığımız katlanır mangalımızda var

Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    Marka
    Honda

Alıntı murat çalışkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, dün bugün bi araştırma yapıyorum sitedeki arkadaşların kittiği kaldığı yerleri rotalarını. ufak tefek kafamda oluşturmaya başladım.

izmir,foça,çeşme, fethiye ölü deniz, kaş, antalya kelebek vadisi, pamukkale gibi bir tur olacak kabaca.

kamp alanlarında kalmayı planlıyoruz. 14 günlük bir gezi olacağı için mümkün olduğunca ekonomik olması gerekiyor

Ahmet senin yaptığın turdanda faydalanıyorum Bende eşimle çıkacağım tura. senin kullandığın sosisler kaç lt?

motorum nc750 x. orjinal honda yan ve arka çantalarım var. yan çantaların üzerine hein genicke sosis çantaları alacağım ayrıca ahmetin dediği gibi yağmurlukta alacağım bugün yarın.

Çadırımız,şişme yatağımız,şişme yastıklarımız pikemiz var. ayrıca decathlondan aldığımız katlanır mangalımızda var
    Sosisler 60 lt ve gerçekten şu geçirmez.2 saat sağnak yağmurda kaldık ve herhangi bir şekilde su almadı.Aman siz de yağmurluğu benim gibi sosisin en altına koymayın.Birde şunu muhakkak belirteyim çok sağlam bağlanmalı.Aksi halde eğer plastik çantalar oval bi yapıda ise kappa k 40 gibi Sosisler öne arkaya ve dışa doğru kaçma yapabilir.Bu huylarını bildiğim için kendime göre bir bağlama sistemi geliştirdim.Sen de kendi motoruna göre bir stil bulmasın.Ben yıllardır bu şekilde kullandım.Bir kere çok düşük bir hızda sosis yana kaçma yaptı.Yüksek bir hızda tabi ki bu tehlikeli bir durum ama bu olay kendi bağlama tekniğimi bularak bir daha tekrarlanmadı.Çantanın hanımın bacaklarına değmemesine dikkat et.Kısa yolda değil ama bu uzun yoldaki temas rahatsız edebilir.Unutma eğer çantayı eline oynatabiliyorsan bil ki o sosisleri iyi bağlayamadın.Ben bağladıktan sonra elle oynatmak istediğim zaman,çanta değil motor sallanıyordu.İşte o zaman sağlam bağladım diyebilirsin.Bu işlemde aksi istikamet lerden birbirlerine destek alarak sağlıklı bir şekilde olur.Motoruna göre kendi bağlantı noktalarını bulabilirsin.Aksi halde çok tehlikeli bir durum.
    Konu AHMET GÖKER tarafından (16-09-2015 Saat 12:40 ) değiştirilmiştir.

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

Isim
    Murat ÇALIŞKAN
    Motosiklet
    Nc 750 X
    Marka
    Honda

Çok teşekkür ediyorum ahmet. bende düşünmüştüm aklımda bi kaç sitil var. bugün yada yarın alıp denerim cuma günü. söylediklerine kesinlikle dikkat edicem.

Yapacağımız turun kabaca planı oluşuyor. en azında ilk 1 haftası.

-cumartesi sabah erken kalkıp güneş doğmadan ver elini ayvalık. ayvalıkta 3 tane camping alanından 1ini gözümüze kestirip giricez.

-pazar sabah kalkıp izmire gidicez. eşimle ikimizde izmiri çok seviyoruz muhtemelen nerdeyse hava kararana kadar gezeriz orada.

izmirden çeşmeye pir pansiyona geçicez. ordada ptesi-salı-çarşamba kalırız. gezilecek yerlerini gezeriz denize gireriz.

çarşamba hava kararmaya yakın yola çıkıp akbükteki yazlığa gideceğiz oradada 2-3 gün kalıp yola devam edeceğiz ama şehirler dışında kalacak yerler bugün belli değil fethiye-kaş-antalya-pamukkalede önerebileceğiniz gezecek kalacak yerler varsa çok süper olur. öncelik kamp çadır sonrasında pansiyon

muhtemelen yarın oralarda hazır olur

Isim
    Murat ÇALIŞKAN
    Motosiklet
    Nc 750 X
    Marka
    Honda

Merhabalar,

Dün şirinevlere gittim yağmurluk ve sosis çanta bakmak için. fakat hüsranla sonuçlandı.istediğin çanta yoktu farklı ebatları vardı. istediğim ebatta olan farklı markalar çok pahalıydı. Aynısı yağmurluktada yoktu beden marka fiyat uymadı. illaki birinden biri olmadı.

Moral sıfır eve gittim. fakat unuttuğum bir şey vardı ki oda annem. daha önce paraşüt kumaşından kendine çanta dikmiş, böyle olurmu diye sordu dedim hemde şahane olur yağmurluktada anlaştık hemde astarlısından

Bugün kumaş bakmaya gitti imç ye. paraşüt kumaşı size uymaz motorculara verdiğimiz bi kumaş var bu daha iyi demiş. ondan aldı. muhtemelen akşama hazır olur bizim yağmurluklar ve çantalar.

Akbükteki yazlıktan sonra fethiyede kalacağız 1 kaç gün. Sonrasında hoşumuza giderse kaşta kalmayı planlıyoruz. Ardından Muhtemelen Kadirs tree house gideceğiz sanırım. Buralarda kaçar gün kalacağımız belli değil.

Sonrasında pamukkalede bir gün kalıp Eskişehire ordada 1 gün kalıp istanbula döneceğiz kısmetse.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu