Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 57 Sayfa bulundu

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Standart ENDUROİST ADIYAMAN GRUBU

Düşündüm de bisiklet turlarımız için ayrı bir konu açmak istedim ancak pek uygun bir yer bulamadım. Eğer bulursam bir dahakine oraya konu açıp yazarım.

Yaklaşık 2 yıldır Adıyaman- Gölbaşında bisiklet ve motosiklet ile grup Sürüşü yapıyoruz ve çeşitli etkinliklerimiz oluyor. 2 senedir neden paylaşmadım bilmiyorum ama sanırım burası motosiklet forumu olduğu için uygun göremedim diyelim. Yine de burada bir kaç tane paylaşırım yeri gelirse.

Adıyaman- Gölbaşında yaklaşık 15 km mesafede olan Altınlı Köprüye Bisiklet Sürüş gerçekleştirdik. Göksu ırmağı kenarında muhteşem manzara ve piknik yerleri vardı.

Bir tane de arazi aracı bizim hem emniyetimizi aldı hem de piknik malzememizi aldı. Ayıca sıcaktan ayılan bayılan veya sıkışan olursa araba ile hastaneye çabuk götürelim diye yanımıza mutlaka birtane araba alıyoruz.

Her zamanki gibi çıkmadan bir foto alırım. Artık arkadaşlarım bisikletlerimizi dizip çıkışı fotosu vaziyeti alıyorlar ;) ne de olsa alıştılar.

Soğuk su takviyesi için şehrin en son çıkışındaki markette durmuştuk.

Bugünlerde bahçelerde üzüm henüz çıkmasa da erik var, kayısı var, salatalık ve domates var. Çoğu tarla sahipleri bizleri gelip geçerken görüyor ve artık tanıyor. Bize yemeyi serbest ettiler ;) yolda dalından kopartıp yemek çok güzel bir olay. Geçen aylarda da badem için yol kenarlarında durup yiyorduk çok güzel oluyordu.

Yolda rampa bitimlerinde genelde toparlanma molası veriyoruz maksat grup dağılmasın.

İlk başlarda yolda fotoğraf almak için durduğumda mızmızlanıyorlardı,hadi gidelim biran önce diye. Birgün hiç foto çekmedim ve paylaşım yapmadım herkes fotoğraflarımız nerde? Neden Facebook'ta paylaşmadın dediler. Ben de dedim siz fotoğraf çektirirseniz paylaşırım. Bu bisikletlerle bakkaldan ekmek almaya gitmiyoruz. Amacımız keyfekeder sürmek, canımız istediği yerde durmak, istemediği yerde geri dönüp gitmek, Yen'i yerler keşfetmek ve muhabbet etmek, bir sonraki faaliyet için rota planı yapmak vs..
    Şimdi alıştılar ve yolda giderken güzel manzara görünce hadi durup fotoğraf çekinelim manzara güzel diyorlar. Buna da alıştırdım ;)

Konu Ali KORKMAZ tarafından (12-07-2017 Saat 08:27 ) değiştirilmiştir.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

2. Ali KORKMAZ güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Çağın Sarılar (12-07-2017),Serdar ZIMBA (12-07-2017),Süleyman Kuyucu (13-07-2017)

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Altınlı köprüyü gördük sonunda, yol hep stabilize, araba geçtiğinde hem taş sıçratıyor hem de toz oluyor ve burnumuz tıkanıyor. O yüzden bol bol su aldık yanımıza.

Köprü üstünden de geçtik

Göksu'nun kenarına indik ve bisikletlerle suya girip serinledik, dişlerimizi dökecek kadar soğuktu.

Kışın buradan cross ile Sudan karşıya geçmiştim videosunu da paylaşmıştım sizlerle, burası orası

Arada davetsiz misafirler de yok değil, bir gölge bulup tam oturacakken kenardan kafasını çıkartıp "hayırdır hemşeriiiim" der gibi kıskaçlarını kaldırdı.

4. Ali KORKMAZ güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Çağın Sarılar (12-07-2017),cemkucuk (12-07-2017),Serdar ZIMBA (12-07-2017),Süleyman Kuyucu (13-07-2017)

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Sonunda Altınlı köprüye vardık.

Göksu'ya vurduk kendimizi ve bisikletlerle karşıya geçtik. Su debisi yüksek olsa da fazla derin olmadığı için geçebildik.
    https://youtu.be/O3eTItlvaAc

Bizim en genç üyemiz Memiş dayı ;) dönüşte bensiz Göksu'dan geçtiği için akıntı düşürdü çanak manak heryeri ıslandı

Vallaha Göksu ırmağı buz gibiydi, atladım içine ama iki benden küçüldüm neredeyse.

Ardından güzel bir kahvaltı yaptık. Vallaha Allah ne verdiyse onu yedik, özel bir menümüz yoktu. Tek eksik patlıcanı unuttuk. Közümüz de vardı, ne güzel patlıcan söğürme yapadık.

Menümüz buydu,

Heyecandan arkadaş çatalı da çekmiş..

Karpuuuuz kan

Yediklerimizi eritelim dedik tekrardan suya girdik ama bu sefer su biraz soğuk geldi anlamadım ama sanırım ilk girdiğimizde motor sıcaktı biraz dinlenince vücut soğudu galiba bu yüzden.
    yeterince serinledik...

6. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Süleyman Kuyucu (13-07-2017)

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Menümüz buydu,

Karpuuuuz kan
    Bu menüye can kurban hemşo

KILIBIKRAYDIR

8. cemkucuk, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (23-07-2017)

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Ve son bir serinlemeden sonra dönüşe geçtik..

Ve dönüşe geçtik..

Yolda molalar..

Evim garaj gibi, arkadaşlar bisikletlerini bırakıyorlar. Bakımlarını burada yapıyoruz çoğu zaman.

Bu gözlüklü arkadaşımız yolda aşırı yüklenmeden motora hararet yaptırdı ve bisikleti arabaya yükledik hastaneye gönderdim ama yolda biraz çıkartınca rahatlamış bir de baktım ki Köprüye varmadan bizi geri yakaladı. Hayırdır dedim, "çıkarınca rahatladım geri döneyim, bu tur kaçmaz dedim" diyor. Yahu adamı hastaneye kaldırdık adam tura geri katıldı, bu ne sevgi ah bu ne ızdırap

Ortamımız bu. Çevre illerden gelen arkadaşlarımız var, bu insanların bisikletleri yoktu bir çoğuna ben aldırdım, şimdi hemen hemen 15-20'ye yakın bisikletlimiz var. Hava durumu ve personelin boş zamanına göre bisiklet veya motosiklet turu planlıyorum. Mutlaka her pazar bir faaliyet yapmaya çalışıyorum.
    Konu Ali KORKMAZ tarafından (12-07-2017 Saat 12:32 ) değiştirilmiştir.

10. Ali KORKMAZ güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

ahmet f senel (12-07-2017),Serdar ZIMBA (12-07-2017),Süleyman Kuyucu (13-07-2017)

Enduroist Kadim Üye Oktay Oksak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oktay Oksak
    Motosiklet
    F700 GS
    Marka
    Bmw

Sen bisikletleriyle yaz Ali, kahvaltı ve karpuz süperdi, salataya bayıldım.

Sent from my Gigaset QV830 using Tapatalk

12. Oktay Oksak, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (13-07-2017)

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Abbas ile geçen sene Nemrut dağına Malatya tarafından çıkmıştık, yolda buz gibi Pınar'ın gözüne gittik. Burası Karapınar ve suyu aşırı soğuk. 10 saniye elini ayağını durdurmak zor.
    Biz Abbas'la iddiaya girdik ve berabere bitirdik. Her ikimiz de tam 2 dk. Ayaklarımızı suda beklettik ve çıkardığımızda ayaklarımızı hissetmedik ama o temmuz sıcağında ilaç gibi geldi.
    https://youtu.be/J5Csj_MuhVE

14. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ediz Gürkan (17-07-2017)

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Geçen hafta yayınlamaya fırsat bulamadım ama bu hafta yayınlayın bari. Adıyaman Gölbaşı ikiteker sürücüleri yerinde duramıyor, her hafta bir faaliyet ile yazı son sürat geçiriyoruz. Eğlencenin dibine dibine vuruyoruz. Enduroistin güneydoğuda reklamını yapıyoruz.

23 Temmuz'da Malatya ili Darende ilçesi tohma çayına rafting yapmaya gittik hem kudret havuzunda eğlendik hem de akarsu içinde güzel bir çekilme oldu, faaliyet resimlerinden size biraz atayım.

3 motosiklet 1 araç toplam 6 kişi çıktık. İlk defa 3 motosikletle (az sayıda) çıktık ama gerçekten de iyi etmişiz. Kalabalıkta hakikatten de arka koptu, ön taraf yavaş beyler vs.... milleti topla bir araya getir derken çok yoruluyormuşum. Şimdi anladım bensiz neden grupça çıkmadıklarını 😊

Güzergahımız bu sefer Gölbaşı çıkışlı- Erkenek - Sürgü - Malatya'ya 10 km kala Sola kayseri yoluna - Darende son durak.

Önce Her zamanki yerimiz olan Vadi Restouranda sabah kahvaltısı yaptık ne hikmetse resim çeken olmamış. Ben arşivden bir tane atayım temsili😂

Muhammet bizim rehberimiz, önceki hafta gittiğimizde anlaşmıştık haftaya geleceğiz, ben seni motosikletle bir tur attıracam sen de bana rafting turu yaptıracaksın diye.

Önce kudret havuzunda yüzdük, aksiyon kamerasında kaldı tüm görseller. Ama geçen haftadan da bir resim atayım.

Ardından da botları da minibüse yükledik sonra yolda kobrayı dinleyerek tohma çayının başlangıcına doğru Derince bir vadiden geçtik. En güzel keyifler burda yaşandı.

Bu resimden sonra film koptu😂
    Bir video paylaşacak size ama inşallah açılır. Canlı yayın yapmıştım Facebook'ta
    Linkhttps://www.facebook.com/ali.salih.k...5563007728866/
    Yol boyu minibüste eğlenerek gittik.

"DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER"
    Konu Ali KORKMAZ tarafından (24-07-2017 Saat 21:38 ) değiştirilmiştir.

16. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Serdar ZIMBA (26-07-2017)

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Sıra geldi botları indirmeye

Ardından kısa bir talimat ve botlar suya indiriliyor. Biz 3 er kişi binip 2 bot yaptık. Bizden sonra da vardı 2-3 bot daha.

Çıkmadan sordular herşey serbest olsun mu diye. Ben de dedim ne gibi, dediler ki su savaşı pusu vs.. ben de dedim herşey olsun ağız burun, yumruk kürek herşey serbest olsun, hatta botları keselim Alabora etmek dahil herşey olsun dedim. Adamlar hemen "aman abi gözünü seveyim kimseye vurma, bir yeri de kesme vallaha biz rehberiz bizden alırlar" dedi. Sonra bu sözün ardından küreklerle bizi ıslattılar. Ben de ekibe dedim ki "karşılık verin" ortalık su savaşıma döndü baktılar ki baş edemiyorlar bizim botu hemen bıraktılar yola çıktık.

Sonra rehberimiz Muhammet'i motosiklet ile gezdirdim. Ancak çok kısa oldu.

Sonra dönüşe geçtik ve herkes evine vardı. Ahir ömrümüzde raftingi de yapmış olduk. Sırada Yamaç paraşütü var. Eğer hava koşulları ve aletler müsait olursa uçaciiiik. Pilot bize arabanız varsa beni dağa çıkartın sizi ücretsiz uçurayım dedi. Biz de dedik ne istiyorsan var yeter ki bizi uçuuuuur.

"DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER"

18. Ali KORKMAZ güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (25-07-2017),Serdar ZIMBA (26-07-2017)

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

muhteşem valla içim gitti

KILIBIKRAYDIR

20. cemkucuk, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (18-08-2017)

Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu