Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 37 Sayfa bulundu

Hybrid View

Enduroist Kadim Üye halil işvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Halil İŞVARLAR
    Motosiklet
    Tracer 900
    Marka
    Yamaha

Alıntı ahmet özbek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son derece faydalı bilgileriniz için herkese çok çok teşekkür ederim öncelikle.

Dün gece ilgilenme şansım oldu motorla.

Eksik suyu tamamladım, yağı tekrar kontrol ettim ve sanıyorum contanın yanmadığından artık eminim. Zaten hareret ışığının yandığını gördüğümde en fazla 500m yol yapmışımdır(oda trafikten kurtulup, müsait bir yer bulabilmek için). Buda contayı yakacak bir mesafe değil diye düşünüyordum.

Daha sonra motoru çalıştırdım ve 3 - 4 dk kadar sonra kontrol ettiğimde fanın çalıştığını gördüm.

Sonrasında ise devir daim pompasının kapağını açtım ve tekrar motoru çalıştırdım. Plastik pervane dönmüyordu. Pervanenin dönmesi için belli bir sıcaklığa falan gelmesini gerektirecek bir mekanizma yoktur diye tahmin ediyorum. Direk motordan tahrik alan bir dişli sisteminden başka birşey değil sanırım(yukarıda yazmış olduğunuz cevaplardanda bunu anlamıştım). Bu konuda yanılmıyorumdur umarım.

Kapağı kapattım ve tekrar çalıştırdım motoru ve yine 3 4 dk çalışmadan sonra boruları kontrol ettim borularda hiç ısınma yoktu haliyle. Sadece motora yakın olan kısımlar ısınıyordu yavaş yavaş.

Yani sorun devir daim pompasının dişli kısmında diye tahmin ediyorum. Dün zaman problemi nedeniyle pompanın dişli sistemine ulaşamadım. Ancak bugün yada yarın gerekli müdehaleyi yapacağım.

Tekrar teşekkürler herkese.

Sevgi ve Saygılarımla.

Merhaba, sorun bahsettiğim dişliden çıkmış görünüyor. Ancak o dişlileri değişmek için debriyaj kapağını sökmeniz gerekiyor. Eğer tecrübeniz yoksa bu işe girişmenizi önermem. Ayrıca madem kapak açılacak, açmışken borusandan devirdaim tamir kiti(pervane,mil ve 2 adet yeni keçe) de temin edin. Devirdaim keçeleri 650gs de kronik denebilecek bir sorundur. 120-130 lira gibi bir fiyatı vardı borusanda. Plastik dişlilerle beraber 200 tl ye sorununuzu çözmüş olursunuz. Ayrıca daha önce dediğim gibi kapağı açarken kapak contasını yırtma ihtimalinizde var.Yenisini kesmeniz ya da satın almanız gerekecek.

2. halil işvarlar güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (18-11-2015),Emir ÇELTEK (19-11-2015)

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Alıntı halil işvarlar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, sorun bahsettiğim dişliden çıkmış görünüyor. Ancak o dişlileri değişmek için debriyaj kapağını sökmeniz gerekiyor. Eğer tecrübeniz yoksa bu işe girişmenizi önermem. Ayrıca madem kapak açılacak, açmışken borusandan devirdaim tamir kiti(pervane,mil ve 2 adet yeni keçe) de temin edin. Devirdaim keçeleri 650gs de kronik denebilecek bir sorundur. 120-130 lira gibi bir fiyatı vardı borusanda. Plastik dişlilerle beraber 200 tl ye sorununuzu çözmüş olursunuz. Ayrıca daha önce dediğim gibi kapağı açarken kapak contasını yırtma ihtimalinizde var.Yenisini kesmeniz ya da satın almanız gerekecek.
    Contalardan biri KARE kesitlidir onu koparırsan bir yerden kestiremezsin koparmamaya dikkat et..
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Standart F650 GS Hararet Sorunuyla Karşı Karşıyayım....

Alıntı MelihUlubilgen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Contalardan biri KARE kesitlidir onu koparırsan bir yerden kestiremezsin koparmamaya dikkat et..
    Kare derken neresi kare Melih Abi? Ben de o kapağı söktüm ve pervaneli mili ve keçesini değiştirdim hatta ne olur ne olmaz diye bir de conta aldım ama o kağıt contada ben bir kare göremedim. Acaba başka yerlerden mi bahsediyorum?
    Burayı sökmüşken baskı balataya bakmak lazım gerekliyse değiştirmeli, bir de Halil İşvarlar arkadaşımın bir önceki yazısında gösterdiği siyah plastik dişliyi kontrol edip olmazsa değiştirmekte fayda var. Bir de aradaki yeşil kağıt contanın da sökerken alüminyum kapağa yapışmış olma ihtimaline karşın bir de conta almakta fayda var, eğer isterseniz bir de pervaneye gelen küçük kapağın plastik contasını da değiştirmek olası sızıntıları da önleyecektir. Bir de video ekledim en azından bilgi verir. Ancak bilmiyorsanız bilen bir ustaya yaptırmanızı şiddetle tavsiye ederim.
    https://m.youtube.com/watch?v=GnAm9lPnAO8
    Konu Ali KORKMAZ tarafından (18-11-2015 Saat 21:40 ) değiştirilmiştir.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kare derken neresi kare Melih Abi? Ben de o kapağı söktüm ve pervaneli mili ve keçesini değiştirdim hatta ne olur ne olmaz diye bir de conta aldım ama o kağıt contada ben bir kare göremedim. Acaba başka yerlerden mi bahsediyorum?
    Burayı sökmüşken baskı balataya bakmak lazım gerekliyse değiştirmeli, bir de Halil İşvarlar arkadaşımın bir önceki yazısında gösterdiği siyah plastik dişliyi kontrol edip olmazsa değiştirmekte fayda var. Bir de aradaki yeşil kağıt contanın da sökerken alüminyum kapağa yapışmış olma ihtimaline karşın bir de conta almakta fayda var, eğer isterseniz bir de pervaneye gelen küçük kapağın plastik contasını da değiştirmek olası sızıntıları da önleyecektir. Bir de video ekledim en azından bilgi verir. Ancak bilmiyorsanız bilen bir ustaya yaptırmanızı şiddetle tavsiye ederim.
    https://m.youtube.com/watch?v=GnAm9lPnAO8
    Ali onlar keçe benim söylediğim devridaim kapağında sızdırmazlık sağlayan kare kesitli conta..Bir foto bulabilirsem koyarım buraya..
    B RH +
    0532 312 68 18

olcay avşar
    Guest

Aşamaları fotoğraflayıp bir anlatım düzenlersen sonradan başka kullanıcıların da işine yarar mutlaka.

Kolay gelsin.

7. olcay avşar güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Emir ÇELTEK (18-11-2015),Ercan Çelen (18-11-2015)

Enduroist Üye ahmet özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Özbek
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Alıntı olcay avşar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aşamaları fotoğraflayıp bir anlatım düzenlersen sonradan başka kullanıcıların da işine yarar mutlaka.

Kolay gelsin.
    Evet Olcay Bey, dünkü aşamaları fotoğrafladım. Tamamıyla sonuçlandırdığımda düzenleyip paylaşacağım mutlaka.

Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Ahmet kolay gelsin..Neticeyi bekliyorum..
    B RH +
    0532 312 68 18

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Süper bilgilerde iyi cesaret valla motorun soğutma aksamı sökülecek yenilenecek... Hakim değilseniz bulaşmayın bulaşıyorsanız da Aman dikkatli olun daha büyük masrafa yol açmasın... Şimdiden kolay gele
    Good Things Come To Those Who Wait

olcay avşar
    Guest

Conta sıkıntısı olursa kırmızı ısıya dayanıklı sıvı conta kullanılamaz mı?

Otomotivde o an ulaşamadığımız ya da zor bulunan kağıt contalar için,
    bir kartona eskisini koyup makasla kesip önlü arkala sıvı conta sürmüşlüğümüz ve uzun yıllar kullanmışlığımız çoktur.

çok fazla taşırmazsanız doğrudan kapağın contaya temaz eden yerlerine de sürebilirsiniz, fakat içeri doğru taşma olurda conta parçası koparsa sıkıntı olur.

Tabi en güzeli orjinal conta ama bulunamadığı durumlarda sıvı conta iyi bir çözüm.

Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    Marka
    Bmw

Ben değiştirdiğimde bemparda yoktu o yüzden yazdım..
    B RH +
    0532 312 68 18

13. MelihUlubilgen, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (20-11-2015)

Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu