Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 9´e kadar. Toplam 9 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye serkan uğurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serkan uğurlu
    Motosiklet
    R1200 GS ADV
    Marka
    Bmw

Standart BMW system 6 kask kullanan var mı?

arkadaşalar system 6 kask kullanan veya kullanmış birilerinin yorumlarına ihtiyacım var.
    bu kask işine artık son vermek istiyorum. c3 pro bile hayal kırıklığı ve yanı sıra 3.000 tl ye mal oldu.

system 6 nın kalitesi konusunda şüphem yok lakin rahatlığı , sessizliği , özellikle uzun yol konforu konularında beni bilgilendirecek yorumlara çok ihtiyacım var. her ne kadar denesemde uzun süre kullanmadan anlaşılmıyor. ben bir deneyip getireyim de diyemiyorum.

ayrıca kendi orijinal intercom sistemini kullanan var mı? zannedersem system 5 ten bu yana aynı intercomu kullanıyor BMW. sadece telefon bağlantısı mı var yoksa diğer cihazlarla eşleşebiliyor mu? radyo var mı gibi...

borusan amca borulamış vaziyette. sadece kask indirimli 2.000tl.
    almanyadan 1.600 gibi bir rakama getirtmeyi düşünüyorum.

üşenmeyip yorumlayanlara şimdiden teşekkürler...

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

C3 Pro nun sorunu neydi acaba, almayı düşündüğüm kasklardan biriydi kendisi

Isim
    serkan uğurlu
    Motosiklet
    R1200 GS ADV
    Marka
    Bmw

Alıntı Ediz Gürkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    C3 Pro nun sorunu neydi acaba, almayı düşündüğüm kasklardan biriydi kendisi
    abi daha önce bununla ilgili konu açmıştım ama kısaca buradan tekrar anlatmak gerekirse;
    schubert c3 pro kaskları 2 kabuk olarak üretiyor.
    küçük kabukta XS,S,M ve L bedenler büyük kabukta XL ve XXL bedenler var.
    bu beden ayarlama işini iç ped kalınlığıyla sağlıyor. yani L beden bir kask küçük kabuk ve en ince ped birleşiminden oluşuyor.
    benim kaskım L beden. aldığımda bayağı sıkıyordu. XL denedim çok büyük oldu. satıcının zamanla açılır ısrarı üzerine aldım.
    yukarda açıkladığım gibi ped zaten olacağı en ince halde olduğu için açılma söz konusu olmadı. toplamda 20 kere kullandım. bir kere edirne İstanbul yaptım ve resmen çin işkencesi gibi.
    önü açıkken sorun yok lakin çene kapatınca çene kemiklerine aşırı baskı yapıyor.
    küçük ve sivri yüzlü insanlar için aslında son derece güzel olur ama bana göre değilmiş ve bunu anlamam 3.000 tl ye mal oldu.
    forumdan Alper hocam talip oldu ama onda da aynı sorun oldu.

bu arada almayı düşünen olursa yakın zamanda satmayı düşünüyorum....

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı serkan uğurlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi daha önce bununla ilgili konu açmıştım ama kısaca buradan tekrar anlatmak gerekirse;
    schubert c3 pro kaskları 2 kabuk olarak üretiyor.
    küçük kabukta XS,S,M ve L bedenler büyük kabukta XL ve XXL bedenler var.
    bu beden ayarlama işini iç ped kalınlığıyla sağlıyor. yani L beden bir kask küçük kabuk ve en ince ped birleşiminden oluşuyor.
    benim kaskım L beden. aldığımda bayağı sıkıyordu. XL denedim çok büyük oldu. satıcının zamanla açılır ısrarı üzerine aldım.
    yukarda açıkladığım gibi ped zaten olacağı en ince halde olduğu için açılma söz konusu olmadı. toplamda 20 kere kullandım. bir kere edirne İstanbul yaptım ve resmen çin işkencesi gibi.
    önü açıkken sorun yok lakin çene kapatınca çene kemiklerine aşırı baskı yapıyor.
    küçük ve sivri yüzlü insanlar için aslında son derece güzel olur ama bana göre değilmiş ve bunu anlamam 3.000 tl ye mal oldu.
    forumdan Alper hocam talip oldu ama onda da aynı sorun oldu.

bu arada almayı düşünen olursa yakın zamanda satmayı düşünüyorum....
    Şimdi hatırladım konuyu. Ben kafama uyarsa talip olabilirim. Perşembe toplantıya geliyomusunuz?

Isim
    serkan uğurlu
    Motosiklet
    R1200 GS ADV
    Marka
    Bmw

Alıntı Ediz Gürkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi hatırladım konuyu. Ben kafama uyarsa talip olabilirim. Perşembe toplantıya geliyomusunuz?
    abi eğerki iş çıkmazsa mutlaka gelirim.

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Oktay abi bir bmw kask kullaniyor sanirim system 6... persembe toplantisinada geliyora kanli canli sorabilirsiniz...
    Good Things Come To Those Who Wait

Enduroist Katılımcı Üye KamilCerit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kamil Cerit
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Doğru biliyorsam Bmw kasklarını da Schubert üretiyor.

Enduroist Kadim Üye Oktay Oksak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oktay Oksak
    Motosiklet
    F700 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Bora Karayel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oktay abi bir bmw kask kullaniyor sanirim system 6... persembe toplantisinada geliyora kanli canli sorabilirsiniz...
    Ben başka bir kask kullanmadığım için kıyaslamalı bir yorum yapamayacağım. Sadece kullanım yorumlarımı söyleyebilirim. (System Evo 6)

Ses olarak beni rahatsız eden bir durum yaşamadım. Tabii ki kulaklık kullanmakta her zaman için fayda var.

Pinloc da var ve gayet başarılı, buğu olarak kesinlikle bir sıkıntı yok. Bir arkadaşta benimle aynı dönemde almıştı, onda buğu yapıyordu, bildiğim kadarı ile BMW ye götürdü, hemen değiştirdiler. Sanırsam hava almış.

Hava kanalları olarak çok iyi püfür püfür gidiyorsun. Üst kanalı kademeli olarakta açabilme imkanı var. Soğuk durumlarına göre bunu çok kullanıyorum. Birde çene kısmında hava kanalı var, bu da bayağı işe yarıyor. Kanalları kapattığımda içerisi baya sıcak oluyor, bunaltabiliyor. Çok isterseniz ön vizör kademeli olarakta açılabiliyor. Bu sayede bir tik aralık bırakabilme imkanı var ama ben bu güne kadar ihtiyaç duymadım.

Güneş vizörü olması harika, çok işime yaradı.

Benim ölçüme göre kask yanaklarıma iyi oturdu, hafiften sıkıştırıyor, hiç kımıldamıyor. Üst kısımlarda da bir rahatsızlık yok. Kısaca iç ergonimisi bakımından hiç bir problemim yok.

Bir aksilik olmazsa yarın toplantıdayım. Kafanıza uyarsa giyip bir turlayarak denersiniz.

Isim
    serkan uğurlu
    Motosiklet
    R1200 GS ADV
    Marka
    Bmw

Alıntı KamilCerit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğru biliyorsam Bmw kasklarını da Schubert üretiyor.
    abi system 5'e kadar sanırım bir ortaklık söz konusu lakin system 6 ve 6 evo kendi üretimleriymiş.

Alıntı Oktay Oksak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben başka bir kask kullanmadığım için kıyaslamalı bir yorum yapamayacağım. Sadece kullanım yorumlarımı söyleyebilirim. (System Evo 6)

Ses olarak beni rahatsız eden bir durum yaşamadım. Tabii ki kulaklık kullanmakta her zaman için fayda var.

Pinloc da var ve gayet başarılı, buğu olarak kesinlikle bir sıkıntı yok. Bir arkadaşta benimle aynı dönemde almıştı, onda buğu yapıyordu, bildiğim kadarı ile BMW ye götürdü, hemen değiştirdiler. Sanırsam hava almış.

Hava kanalları olarak çok iyi püfür püfür gidiyorsun. Üst kanalı kademeli olarakta açabilme imkanı var. Soğuk durumlarına göre bunu çok kullanıyorum. Birde çene kısmında hava kanalı var, bu da bayağı işe yarıyor. Kanalları kapattığımda içerisi baya sıcak oluyor, bunaltabiliyor. Çok isterseniz ön vizör kademeli olarakta açılabiliyor. Bu sayede bir tik aralık bırakabilme imkanı var ama ben bu güne kadar ihtiyaç duymadım.

Güneş vizörü olması harika, çok işime yaradı.

Benim ölçüme göre kask yanaklarıma iyi oturdu, hafiften sıkıştırıyor, hiç kımıldamıyor. Üst kısımlarda da bir rahatsızlık yok. Kısaca iç ergonimisi bakımından hiç bir problemim yok.

Bir aksilik olmazsa yarın toplantıdayım. Kafanıza uyarsa giyip bir turlayarak denersiniz.
    oktay abi çok teşekkür ederim.