Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 13 Sayfadan 1234511 ... SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 123 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Standart Cafe racer projesi...

Herkese merhabalar.

Uzun bir süredir kafamda jawa classic 250 alıp komple sıfırlamak vardı fakat ondan vazgeçmiş bulunmaktayım. Aslında jawa bu sınıftaki hem en ucuza bulanabilecek motor hemde toplanması en kolay motorlardan birisi. Fakat kafamda başka motorlar daha ağır bastığı için jawadan vazgeçtim. Geçen sene arkadaşımın jawasını toplamıştık aslında şuanda saat gibi çalışıyor sadece komple bir boyaya ihtiyacı var. Tabi bunda ne ruhsat var ne plaka oda zaten ayda 2 -3 gün pır pır gezmek için bazen biniyor.

Konuya dönersek kafamda bir kaç model mevcut , bazıları biraz pahalı bazıları nispeten çok daha uygun. Aslında pahalı dediklerim eskiden çok ucuzdu ama artık pahalı oldular. Benim amacım ise motoru alıp üzerine 5 ile 7 arası bir para harcayıp kafamdaki motoru sokağa çıkarmak.

Farklı farklı bir kaç şehirde tanıdıklarım ile görüştüm ve böyle bir projem olduğunu ,eğer motor bulabilirler ise çok sevineceğimi ilettim.
    Eğer ki sizinde bir tanıdığınızda yada bir yerden haber alırsanız bana ulaşmanızı isterim.

Yurtdışından motor parçası olarak bir sipariş vermediğim için aslında bu konuda bilgisi olan yada örneğin kendi eski motoruna parçalar getirmiş birisi fikirlerini sunarsa çok sevinirim.

Motoru garajımızda şuan güncel Yamaha servisi olan bir usta arkadaşım ile toplayacağız. Malum kış geldiğinden artık işler o kadar yoğun değil ve biz bu zamanda kendisiyle uğraşabiliceğiz. Alıcağımız motor en son vidasına kadar sökülecek ve en son vidasına kadar geriye takılcak. Bundan dolayı parçasını getirtebileceğimiz yada yürütebileceğimiz ruhsatı , plakası olan herhangi bir motor bizim için uygundur.

Farklı marka modellere göre kafamdaki motorun şekli ile alakalı görselleride paylaşıcam.

Bu modellere gelirsek ;

1 - BMW R 80

Bunu bulmak çok zor değil fakat 12 - 15 arası fiyatları değişiyor. Üzerine tahminen 8-10 gibi bir rakam harcarsak biraz fazla maliyetli.Bmw nin efsane motorlarından birisidir.

2 - Honda CB 750 / CB 500
    Hondanın efsanelerinden birisi ve malesef bulamıyoruz bu motordan. Keşke bulabilsek... sebebini resimler anlatıyor zaten...

3 - Yamaha XJ900
    Yamahanın 4 silindirli 900 cc motoru... ne denebilir ki... Şuan ortalama 10 bin tl civarlarındalar. Bu rakamda benim bütçemi aşıyor. Yamaha olması bizim işimize geliyor aslında ama dediğim gibi bütçeyi aşıyor...

4 - Suzuki GS 500
    Aralarında en yeni olan motorlardan birisi Yamaha ile birlikte o yüzden günümüz teknolojisine çok daha yakınlar. Piyasası çok pahalı olan bir motor değil 3 bin tl civarlarından başlıyor ve parçası falan çok daha kolay bulunabilcek motorlardan birisi... Fakat bundan biraz uzak durmaya çalışıyoruz aslında Suzuki GS 500 en son düşündüğümüz motor desekde doğru olur.Ama fiyatı tam bizim istediğimiz gibi

Buyrun yakışıklının resimleri...

5 - BMW R60
    1974 model BMW R80 nin bir ufağı... 600 cc 40 beygir güç 49 N.m tork üreten bir motor.Fakat bu motorda BMW R80 gibi efsaneler arasında olan bir motor. Bundan şuan 1 tane bulabildim Kayseride... Fiyatıda tam olarak benim aradığım rakamlarda sahibinin dediğine göre gayet çalışır durumdaymış ve hiç bir sorunu yokmuş , tabi canlı canlı gidip görme fırsatım olmadı... Fakat ciddi anlamda düşündüğümüz en güçlü aday kendileri...

6 - Honda VF750 F
    Honda Vf750 magna ile karıştırılmasın... Hondanın 4 silindirlisi... Uygun fiyata İzmirden bulabildim 1 tane aslında tam uygun fiyat olmasada 2000 tl daha aşağı indirebilsek istediğimiz fiyat olucak... Kendisi ciddi anlamda performanslı bir motordur.
    Eğer ki bu motoru alıcak olursak resimdeki gibi bir güzellik ortaya çıkaracağız.

2. berkcigdem güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (10-12-2015),Ersan ÖZYURT (10-12-2015)

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Harika gerçekten hepsi

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

En guzel cafeler japonlardan olur. Eger sifirdan gibi bir projeniz var ise hurda ile bile baslayabilirsiniz.

Nolur su bmw gs leri yapmayin ama

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Cafe candır ya... İmkanım olsa bir tane yapar garaja koyarım keyif için binerim...

Ahmet kızacak ama En güzelide Bmwden oluyor yahu... Şöyle simsiyah bi tane tracker yapıcan offf tadından yenmez

Bu arada Can Dostum bu konu üstünde çalışıyor

https://www.facebook.com/retroartcustom/?fref=ts

https://www.facebook.com/serkan.unverdi.1?fref=ts

El emeği göz nuru... Şimdiden kolay gelsin
    Good Things Come To Those Who Wait

6. Bora Karayel, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ahmet gül (11-12-2015)

Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Alıntı Bora Karayel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cafe candır ya... İmkanım olsa bir tane yapar garaja koyarım keyif için binerim...

Ahmet kızacak ama En güzelide Bmwden oluyor yahu... Şöyle simsiyah bi tane tracker yapıcan offf tadından yenmez

Bu arada Can Dostum bu konu üstünde çalışıyor

https://www.facebook.com/retroartcustom/?fref=ts

https://www.facebook.com/serkan.unverdi.1?fref=ts

El emeği göz nuru... Şimdiden kolay gelsin

Benimde favorim BMW ler.

Paylaştığınız link için çok teşekkürler. Birazdan sayfayı inceleceğim.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

BMW yi Bu konuda tek geçerim çünkü hem imalat yılı olarak en eskiler BMW nin modellerinde. Diğer taraftan BMW çok eski teknoloji olduğu için caferacer konseptini daha güzel yansıtıyor. Yani nostaljik bir tadı da var aynı zamanda. Bir tane kalahari güzel gider bence. Çok da modifiye yapmadan.
    Bir tane de R1100GS yapmışlar bayıldım.

Ben merakla bekliyorum.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

9. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ercan Çelen (11-12-2015)

Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BMW yi Bu konuda tek geçerim çünkü hem imalat yılı olarak en eskiler BMW nin modellerinde. Diğer taraftan BMW çok eski teknoloji olduğu için caferacer konseptini daha güzel yansıtıyor. Yani nostaljik bir tadı da var aynı zamanda. Bir tane kalahari güzel gider bence. Çok da modifiye yapmadan.
    Bir tane de R1100GS yapmışlar bayıldım.

Ben merakla bekliyorum.
    R1100 ü beğenmedim sadece yani burdaki resmi beğenmedim. Ama r1100 çok güzel bir motor.

Bmw benimde en büyük favorim. R60 ı ciddi ciddi düşünüyoruz şuan. Hem uygun bir fiyata buldum hemde yapılabilecek en güzel modellerden birisi. R80 de var fakat onun fiyatı benim bütçemi maalesef aşıyor.

Önce bir motoru aldığım anda işlem başlamış olucak. Yalnız motoru bulmak cidden çok zormuş.

3- 4 sene önce çöp niyetine satıyorlardı bu güzelim motorları.

Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Standart Cafe racer projesi...

Hayir hayir hayir ) en guzel cafeler cx500 lerden olur ama o da bizde yok

Bu arada eskiden bize ingiliz motorlari gelirmis ama yedek parca kesilince hepsi yok olmus. Piyasada da yok zaten; ama bmw ler iste hic bozulmamasi icin yapildiklarindan elde bi onlar kaldi

Yanlis anlasilmasin, orijinal olmayan motorlar kesinlikle cafe yapilsin ama bazilari var 70 yilinda fabrika cikisli aksesuarlari bile uzerinde duruyor. Bunlar saklanmali iste zaten cafeler elden cikarilirken pek para etmiyor, orijinaller ise surekli degerleniyor.
    Konu ahmet gül tarafından (19-12-2015 Saat 20:37 ) değiştirilmiştir.

12. ahmet gül, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ERDAL ORAL (22-05-2016)

Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Bu arada eski motorlarin sayisi azalinca yeni motorlara da yapmaya basladilar, depo haricinde oyle cok buyuk sikinti cekmeden cevirebiliyorsunuz.

Bunun bir versys oldugunu aciklamasini okuyana kadar anlamamistim.

14. ahmet gül, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Arif Oral Unal (11-12-2015)

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

1100 ün cafe raceei güzel olmamış bence. gerçi foto açısı da kötü

Sayfa 1 Toplam 13 Sayfadan 1234511 ... SonuncuSonuncu