Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
121 den 123´e kadar. Toplam 123 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Kadim Üye berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Standart Cafe racer projesi...

Herkese merhabalar.

Uzun bir süredir kafamda jawa classic 250 alıp komple sıfırlamak vardı fakat ondan vazgeçmiş bulunmaktayım. Aslında jawa bu sınıftaki hem en ucuza bulanabilecek motor hemde toplanması en kolay motorlardan birisi. Fakat kafamda başka motorlar daha ağır bastığı için jawadan vazgeçtim. Geçen sene arkadaşımın jawasını toplamıştık aslında şuanda saat gibi çalışıyor sadece komple bir boyaya ihtiyacı var. Tabi bunda ne ruhsat var ne plaka oda zaten ayda 2 -3 gün pır pır gezmek için bazen biniyor.

Konuya dönersek kafamda bir kaç model mevcut , bazıları biraz pahalı bazıları nispeten çok daha uygun. Aslında pahalı dediklerim eskiden çok ucuzdu ama artık pahalı oldular. Benim amacım ise motoru alıp üzerine 5 ile 7 arası bir para harcayıp kafamdaki motoru sokağa çıkarmak.

Farklı farklı bir kaç şehirde tanıdıklarım ile görüştüm ve böyle bir projem olduğunu ,eğer motor bulabilirler ise çok sevineceğimi ilettim.
    Eğer ki sizinde bir tanıdığınızda yada bir yerden haber alırsanız bana ulaşmanızı isterim.

Yurtdışından motor parçası olarak bir sipariş vermediğim için aslında bu konuda bilgisi olan yada örneğin kendi eski motoruna parçalar getirmiş birisi fikirlerini sunarsa çok sevinirim.

Motoru garajımızda şuan güncel Yamaha servisi olan bir usta arkadaşım ile toplayacağız. Malum kış geldiğinden artık işler o kadar yoğun değil ve biz bu zamanda kendisiyle uğraşabiliceğiz. Alıcağımız motor en son vidasına kadar sökülecek ve en son vidasına kadar geriye takılcak. Bundan dolayı parçasını getirtebileceğimiz yada yürütebileceğimiz ruhsatı , plakası olan herhangi bir motor bizim için uygundur.

Farklı marka modellere göre kafamdaki motorun şekli ile alakalı görselleride paylaşıcam.

Bu modellere gelirsek ;

1 - BMW R 80

Bunu bulmak çok zor değil fakat 12 - 15 arası fiyatları değişiyor. Üzerine tahminen 8-10 gibi bir rakam harcarsak biraz fazla maliyetli.Bmw nin efsane motorlarından birisidir.

2 - Honda CB 750 / CB 500
    Hondanın efsanelerinden birisi ve malesef bulamıyoruz bu motordan. Keşke bulabilsek... sebebini resimler anlatıyor zaten...

3 - Yamaha XJ900
    Yamahanın 4 silindirli 900 cc motoru... ne denebilir ki... Şuan ortalama 10 bin tl civarlarındalar. Bu rakamda benim bütçemi aşıyor. Yamaha olması bizim işimize geliyor aslında ama dediğim gibi bütçeyi aşıyor...

4 - Suzuki GS 500
    Aralarında en yeni olan motorlardan birisi Yamaha ile birlikte o yüzden günümüz teknolojisine çok daha yakınlar. Piyasası çok pahalı olan bir motor değil 3 bin tl civarlarından başlıyor ve parçası falan çok daha kolay bulunabilcek motorlardan birisi... Fakat bundan biraz uzak durmaya çalışıyoruz aslında Suzuki GS 500 en son düşündüğümüz motor desekde doğru olur.Ama fiyatı tam bizim istediğimiz gibi

Buyrun yakışıklının resimleri...

5 - BMW R60
    1974 model BMW R80 nin bir ufağı... 600 cc 40 beygir güç 49 N.m tork üreten bir motor.Fakat bu motorda BMW R80 gibi efsaneler arasında olan bir motor. Bundan şuan 1 tane bulabildim Kayseride... Fiyatıda tam olarak benim aradığım rakamlarda sahibinin dediğine göre gayet çalışır durumdaymış ve hiç bir sorunu yokmuş , tabi canlı canlı gidip görme fırsatım olmadı... Fakat ciddi anlamda düşündüğümüz en güçlü aday kendileri...

6 - Honda VF750 F
    Honda Vf750 magna ile karıştırılmasın... Hondanın 4 silindirlisi... Uygun fiyata İzmirden bulabildim 1 tane aslında tam uygun fiyat olmasada 2000 tl daha aşağı indirebilsek istediğimiz fiyat olucak... Kendisi ciddi anlamda performanslı bir motordur.
    Eğer ki bu motoru alıcak olursak resimdeki gibi bir güzellik ortaya çıkaracağız.

2. berkcigdem güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (10-12-2015),Ersan ÖZYURT (10-12-2015)