Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 31 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Üye
    Isim
    Nejdet Tezcan
    Marka
    Diger

Question Çift amaçlı (Enduro / On-OffRoad) kullanım için başlangıç motoru tavsiyesi

Merhaba arkadaşlar,

İnşallah bir motosiklet alarak aranıza katılmış olacağım. Profil çizmek gerekirse yaşım 30, boyum 176cm, kilom 62. Fiyatı 5000TL altında, 2. el, %70 asfalt, %30 arazide kullanabileceğim, az titreşimli ve artçı ile konforu kötü olmayan bir motosiklet arıyorum.

Sınırlı sayıda motosiklet deneyebildim bu yüzden denediklerim üzerinden gideceğim. İlk motorum olarak biraz araştırma ve test sürüşü ile Mondial MR 150 Vulture düşünüyordum (hala bu düşünceye devam etsem mi bilmiyorum). Çünkü hem titreşimi az, hem de sele konforu fena değildi ama biraz alçak geldi. Enduro lastikleri ile ihtiyacımı karşılar diye düşündüm. Aşağıda da fena görünmüyor hani :-)

Daha sonra Honda CRF250L ile test sürüşü yaptım. Yüksek olması ve hareket kabiliyeti ile güven veren bir motosiklet ve geniş seleli olduğu için konforu da diğer endurolara göre daha iyi olduğu söyleniyor ama fiyatı pahalı.

Kısacası Honda CRF250L benzerinde (boyutlarında), en az Mondial MR 150 Vulture konforunda, çinli/hintli farketmez, az titreşimli, bol yedek parçalı bir motosiklet arıyorum. Çinli/Hintli endurolar hakkında gerçekten tecrübe sahibi arkadaşların fikirleri de seçim yapmam da faydalı olabilir.
    Konu Nejdet Tezcan tarafından (25-12-2015 Saat 17:07 ) değiştirilmiştir. Sebep: Kriter değişimi
    Konuşsam tesiri yok, sussam gönül razı değil...