Alıntı Serdar Özmetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Mesele sadece sele yuksekligi degil. Yerden yukseklik ve teker capi cok farkediyor. Ama ne kadar araziye gireceginiz onemli. Tenere kampina gittigimizde yoldan sikayet eden endurocular oldugu gibi, scooter ile gelenler de vardi. Yani yolun kiriciligi ve sizin yeteneginiz de etkili olacaktir motorun yeterliliginde. Tabi oturus pozisyonu cok onemli. Bahsettiginiz motorun detayini bilmiyorum.
Haklısınız. Yüksek çaplı tekerleri olan ve nispeten alçak seleli (enduro/cross) ile başlamak daha mantıklı olacak. İlerde gerekirse değiştiririm.

Alıntı Bora Konuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
XF 250'den şaşma, mennun kalırsın.
Alıntı MEHMET ERCAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bora nın dediği gibi xf 250 derim,bizim bir abimiz türkiye turu yaptı şuan 50 bin km ye falan geldi,motor da sıkıntı yok.
hem uzun yol hem enduro güzel motor.
Motoran XF 250 gerçekten çok beğendiğim bir modeldi. Hem görüntüsü, hem motoru hem de göstergesi ile. Hatta hala aklım o modelde. Fakat bugün hem Isparta'da hem de Antalya'da bayisinin kapandığını öğrendim. Bu da sıkıntıda olduklarını gösterir. Yedek parça bulmak da benim için sıkıntı olacaktı. O yüzden istemeyerek de olsa bu modelden vaz geçtim.

Alıntı Halil Çelebi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba. Ben size Lifan xplore 200m tavsiye ederim. Sİzin gibi ince eleyip sık dokudum ve Mondial ile Lifan arasında kalmıştım. Lifan tercih etmemin sebebleri şöyle:

Mondialden 50cc daha büyük motor (mondial gibi modifiye yapmaya gerek yok)
2,5 hp güç farkı ve 2,7 nm tork farkı
Dijital hız göstergesi ve vites göstergesinin de mevcut olması.
Arkaya topcase takmak isterseniz mondialde extra aparat almanız gerekiyor, Lifanda demir mevcut.
Lifan kağıt üstünde 15 kg daha hafif (ne derece önemlidir bilemiyorum)
3 farklı renk alternatifi (kırmızı-yeşil-siyah)
Çok teşekkür ederim Halil Bey. Sizin tavsiyeniz ile bugün X-plore'ları inceledim. Tabiri uygunsa Motoran XF 250'nin aşk, Lifan X-plore'un mantık evliliği olduğunu anladım :)

Diğer modellere göre bugün için en mantıklı seçenek olarak görünüyor. Diğerlerine göre nispeten daha hafif olması arazi şartlarında daha avantaj olarak görülüyor. Yani özellikle ikinci eliyle en azından başlayıp bu işin ne olup ne olmadığını görmek için çok iyi bir seçenek. Şu an itibariyle büyük ihtimalle ikinci el bir Lifan sahibi olacağım. Yarın iki tanesini görmeye gideceğim nasipse.