Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 31 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist AHMET GÖKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    TRANSALP XL65OV VE ZONGSHEN ZS200CROSS
    Marka
    Honda

Sizin tanımınızı en uygun zongshen , zealsun zs 200 ya da Asya 200 gya.Vur kır parçala.Ben zongshen zs 200 kullanıcısıyım.Benim ki gayet bakımlıydı diğer Çinlileri bilmem ama bende öğle korkulacak bir titreşim yok.Bendekinde sadece fabrikasyon çıkışlı aptal bir karbüratör arızası var.Kesinlikle rölanti ayarı tutmuyordu.Ben de 9 yıldır böyle.Ha iyi yanı herhalde 70 tl ye yeni bir karbüratör takarsın o da düzelir.Karbüratörün fiyatına bak 70 tl Haha
    Konu AHMET GÖKER tarafından (29-12-2015 Saat 21:38 ) değiştirilmiştir.
    Yol almak varsa kaderde,giderim benzinimin bitmediği sürece

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

2. AHMET GÖKER, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Nejdet Tezcan (01-01-2016)

Enduroist Kadim Üye Serdar Özmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

İş için arada Bursa'ya gidiyorum. dün yine oradaydım ve Kadırga'nın deposuna uğradım. ellerinde sıfır motorda var bir sürü yedek parça da. debriyaj balatası sordum, kutu kutu gösterdi, karenajlar raflarda renk renk vardı. beyazını ve mavisini görmedim ama. yedek parçaları da var yani. motoran ise web sayfasından enduro modellerini kaldırmış. devamı yok yani. dolayısıyla 250cc için kadırga önerimi yineliyorum. izmir'de bir arkadaş satıyordu çok iyi fiyatlı ve arazi lastikli. istanbul'da benimkini de görebilirsiniz.

boy konusundaki tesbitlere katılıyorum ama ne ağır ne de titreşimli.

4. Serdar Özmetin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Nejdet Tezcan (01-01-2016)

Enduroist Üye
    Isim
    Nejdet Tezcan
    Marka
    Diger

Alıntı AHMET GÖKER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin tanımınızı en uygun zongshen , zealsun zs 200 ya da Asya 200 gya.Vur kır parçala.Ben zongshen zs 200 kullanıcısıyım.Benim ki gayet bakımlıydı diğer Çinlileri bilmem ama bende öğle korkulacak bir titreşim yok.Bendekinde sadece fabrikasyon çıkışlı aptal bir karbüratör arızası var.Kesinlikle rölanti ayarı tutmuyordu.Ben de 9 yıldır böyle.Ha iyi yanı herhalde 70 tl ye yeni bir karbüratör takarsın o da düzelir.Karbüratörün fiyatına bak 70 tl Haha :)
    Cevabınızla bakacağım alternatifler arttı. Teşekkür ederim. Isparta'da bulabildiğim sizden gelen tavsiyelerdeki motosikletlerden en uygununu seçmeyi planlıyorum artık. Zaten çok bir enduro motosiklet çıkmıyor burada malesef. Benzer motosikletler içinde görünüşü en çok hoşuma giden de Asya 200 gy idi aslında. Bakalım artık. Şu anki listem şöyle oldu:

Mondial X-treme Max
    Kadırga KD250GY
    Asya 200 Gya
    Zongshen Zs 200
    Zealsun Zs 200
    Motoran XF 250

Alıntı Serdar Özmetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İş için arada Bursa'ya gidiyorum. dün yine oradaydım ve Kadırga'nın deposuna uğradım. ellerinde sıfır motorda var bir sürü yedek parça da. debriyaj balatası sordum, kutu kutu gösterdi, karenajlar raflarda renk renk vardı. beyazını ve mavisini görmedim ama. yedek parçaları da var yani. motoran ise web sayfasından enduro modellerini kaldırmış. devamı yok yani. dolayısıyla 250cc için kadırga önerimi yineliyorum. izmir'de bir arkadaş satıyordu çok iyi fiyatlı ve arazi lastikli. istanbul'da benimkini de görebilirsiniz.

boy konusundaki tesbitlere katılıyorum ama ne ağır ne de titreşimli.
    Yedek parça konusu kafamı gerçekten kurcalayan birşey. Çünkü bazen 2 ayı bulan bazen sınırsız beklemeler mevcutmuş bazı modellerde. Bu mesajınız rahatlatıcı oldu aslında. KD250GY'i de kovalayabilirim. Şehir dışından motosiklet bakmak ya da satın almak şu an için zor bir ihtimal gibi görünüyor benim için.

Boy konusuna gelince, Honda CRF250L'nin sele yüksekliği 85cm iken iki ayağım da tam yere basıyordu. 88cm'e çıkardığımızda topuklarım biraz havada kalıyordu. KD250GY'nin sele yüksekliği bilgisi 90cm görünüyor. Sanırım 90cm'de ancak parmak uçlarım dokunur. Bunun ne gibi bir sıkıntı çıkarabileceğine pek emin değilim aslında.
    Konuşsam tesiri yok, sussam gönül razı değil...

Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

parmak ucunda kullanmak sağlıklı değil. trafikte acil durumda zorda bırakabilir. arazide ise saplandığınızda yada eğimde kaldığınızda motorla baş edemeyebilirsiniz. boyum 186 ve botlarla rahat basıyorum ama daha yüksek olsun istemem. kadırga, crf den belirgin şekilde yüksek. bunda selenin yapısı da etkili. cross değil turing sele var. dolayısıyla daha rahat ama bacaklarınızı açmanıza ve yere daha zor uzanmanıza sebep oluyor.

sonuç olarak, en iyisi denemek.

Enduroist Katılımcı Üye Yavuz Yücel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yavuz Yücel
    Motosiklet
    R1200 GS
    Marka
    Bmw

Güzel paylaşım..

Enduroist Üye
    Isim
    Nejdet Tezcan
    Marka
    Diger

Teşekkür ederim Serdar Bey, anlaşılan işim biraz zor. 85cm civarlarında selesi olan endurolar çok yok sanırım. Isparta'da sınırlı alternatif var, sele yüksekliğini de hesaba katınca pek seçme lüksüm yok anlaşılan. Artık karşıma çıkanları deneyip duruma bakmam gerektiği sonucuna vardım yazılanlarla da.

Enduroist Üye Mustafa Tüter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mustafa Tüter
    Motosiklet
    VARADERO (2008)
    Marka
    Honda

Bence alacağınız motor alım satım da kolay gidecek bir motor olmalı ki Honda crf 250 en isabetli karar olacaktır.. Sayılan bütün Çin malı motorları devriniz çok zor olacaktır.. 1000 2000 TL masraf olur aman diyorsanız aldığınız Çin malı motoru devirdeki zararınızı siz düşünün.. Düşük hacimli motorda Çin mallarda devir veya satış sizi epey zorlayacaktır.. Tecrübesini yaşadım.. Saygılar..

10. Mustafa Tüter, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Nejdet Tezcan (03-01-2016)

Enduroist Üye
    Isim
    Nejdet Tezcan
    Marka
    Diger

Az önce Honda CRF 250L sahibi arkadaş da aynı şeyi söyledi. Ama ilk etapta benim için yüksek paralar vermek de istemiyorum açıkcası. Haklı olabilirsiniz, yanlış şekilde de düşünüyor olabiliriz. Bu araştırma düşünme süreci beni çok yordu. Motosiklet almak araba almaktan zormuş :)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Motosikleti almadan önce amacınızı kafanızda tam belirleyin. Sonra smacınıza yatkın motosikletlerin üzerine binip varsa imkan deneyin. İmkan yoksa da bir selesine oturup gözünüzle görün.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

Satışının zor olduğu doğru. ama ucuza alıp, ucuza tamir edip biniyorsunuz. o tarafı güzel. yine de param olsa CRF alırdım. ama kimilerinin savunduğu gibi "Çinli alacağına 10 yaşında japon al" diyerek perişan haldeki XL200 lere yönlendirmeye karşıyım. çinliler zor satılıyorlar ama işlerini yapıyorlar. en kısa yoldan sonuca ulaşmak istiyorsanız, mondial xtreme max alın. 150cc ama kullananlar memnun. ayrıca en yaygın olan da o.

Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu