Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 31 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye
    Isim
    Nejdet Tezcan
    Marka
    Diger

Alıntı Serdar Özmetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Satışının zor olduğu doğru. ama ucuza alıp, ucuza tamir edip biniyorsunuz. o tarafı güzel. yine de param olsa CRF alırdım. ama kimilerinin savunduğu gibi "Çinli alacağına 10 yaşında japon al" diyerek perişan haldeki XL200 lere yönlendirmeye karşıyım. çinliler zor satılıyorlar ama işlerini yapıyorlar. en kısa yoldan sonuca ulaşmak istiyorsanız, mondial xtreme max alın. 150cc ama kullananlar memnun. ayrıca en yaygın olan da o.
    Crf şu an için bana göre lüks (belki 2-3 sene sonra). Xtreme Max için 150cc yetersiz kalıyor diyebiliyorlar. Ama 200cc ye çıkarması da kolaymış sanırım. Sele yüksekliğini denemem lazım, o uygun olursa benim için en azından başlangıç olur. Alternatifler arasında.

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motosikleti almadan önce amacınızı kafanızda tam belirleyin. Sonra smacınıza yatkın motosikletlerin üzerine binip varsa imkan deneyin. İmkan yoksa da bir selesine oturup gözünüzle görün.
    Amacım, Crf 250l sahibi arkadaş ile dağ taş dolaşmak, gerekirse asfaltta da işe gidip gelmek.
    Amacıma en yatkın olanlar enduro tarzı yüksek olanlar.
    Deneme ve görme konusunda çok haklısınız, ben kağıt üstünden gitmeye çalıştım biraz.

Burada son kez şöyle bir soru soruya yardımcı olarak, alternatifleri arttırmama yardımcı olabilirsiniz. İlk mesajımda da belirttiğim gibi Mondial Vulture'a (sele yüksekliği 80cm, Crf'den 5cm az) ya da benzeri bir motosiklete, enduro/cross tarzı lastikler takarak bu amaca uygun hareket etmiş olunur mu sizce?
    Konuşsam tesiri yok, sussam gönül razı değil...

Enduroist Kadim Üye Serdar Özmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

Mesele sadece sele yuksekligi degil. Yerden yukseklik ve teker capi cok farkediyor. Ama ne kadar araziye gireceginiz onemli. Tenere kampina gittigimizde yoldan sikayet eden endurocular oldugu gibi, scooter ile gelenler de vardi. Yani yolun kiriciligi ve sizin yeteneginiz de etkili olacaktir motorun yeterliliginde. Tabi oturus pozisyonu cok onemli. Bahsettiginiz motorun detayini bilmiyorum.

3. Serdar Özmetin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Nejdet Tezcan (16-01-2016)

Enduroist Kadim Üye Bora Konuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    bora konuk
    Motosiklet
    XF 250 Motoran
    Marka
    Diger

XF 250'den şaşma, mennun kalırsın.
    Bora
    -------

Suzuki Dr 650 Se 11'
    Ktm 640 Adventure R 09'
    Yamaha Xt 660 R 08'
    Ramzey QY Cross 200 '07
    Kanuni Seyhan 150 C 05'
    Honda Titan '96
    Yamaha Mbk 100 94'
    Pejo 105 93'

5. Bora Konuk, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Enduroist Üye Halil Çelebi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Halil Çelebi
    Motosiklet
    Lifan Xplore 200m
    Marka
    Diger

Merhaba. Ben size Lifan xplore 200m tavsiye ederim. Sİzin gibi ince eleyip sık dokudum ve Mondial ile Lifan arasında kalmıştım. Lifan tercih etmemin sebebleri şöyle:

Mondialden 50cc daha büyük motor (mondial gibi modifiye yapmaya gerek yok)
    2,5 hp güç farkı ve 2,7 nm tork farkı
    Dijital hız göstergesi ve vites göstergesinin de mevcut olması.
    Arkaya topcase takmak isterseniz mondialde extra aparat almanız gerekiyor, Lifanda demir mevcut.
    Lifan kağıt üstünde 15 kg daha hafif (ne derece önemlidir bilemiyorum)
    3 farklı renk alternatifi (kırmızı-yeşil-siyah)

7. Halil Çelebi güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (15-01-2016),Ediz Gürkan (14-01-2016),Nejdet Tezcan (16-01-2016)

Enduroist Kadim Üye MEHMET ERCAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    mehmet ercan
    Motosiklet
    yamaha 1200 süper tenere
    Marka
    Yamaha

bora nın dediği gibi xf 250 derim,bizim bir abimiz türkiye turu yaptı şuan 50 bin km ye falan geldi,motor da sıkıntı yok.
    hem uzun yol hem enduro güzel motor.
    Zamanınız kısıtlı, bu yüzden başkalarının hayatını yaşayarak onu harcamayın. Başkalarının düşüncelerinin sonuçlarıyla yaşama dogmasına takılıp kalmayın. Başka insanların fikirlerinin gürültüsünün kendi kalbinizin sesini duymanızı engellemesine izin vermeyin. Ve en önemlisi kalbinizin ve sezgilerinizin yolundan gidecek cesarete sahip olun. Kalbiniz ve sezgileriniz ne yapmak istediğinizi bilirler. Bunun dışındaki herşey ikinci planda.

Steve Jobs

9. MEHMET ERCAN, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Enduroist Üye
    Isim
    Nejdet Tezcan
    Marka
    Diger

Alıntı Serdar Özmetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mesele sadece sele yuksekligi degil. Yerden yukseklik ve teker capi cok farkediyor. Ama ne kadar araziye gireceginiz onemli. Tenere kampina gittigimizde yoldan sikayet eden endurocular oldugu gibi, scooter ile gelenler de vardi. Yani yolun kiriciligi ve sizin yeteneginiz de etkili olacaktir motorun yeterliliginde. Tabi oturus pozisyonu cok onemli. Bahsettiginiz motorun detayini bilmiyorum.
    Haklısınız. Yüksek çaplı tekerleri olan ve nispeten alçak seleli (enduro/cross) ile başlamak daha mantıklı olacak. İlerde gerekirse değiştiririm.

Alıntı Bora Konuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    XF 250'den şaşma, mennun kalırsın.
    Alıntı MEHMET ERCAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bora nın dediği gibi xf 250 derim,bizim bir abimiz türkiye turu yaptı şuan 50 bin km ye falan geldi,motor da sıkıntı yok.
    hem uzun yol hem enduro güzel motor.
    Motoran XF 250 gerçekten çok beğendiğim bir modeldi. Hem görüntüsü, hem motoru hem de göstergesi ile. Hatta hala aklım o modelde. Fakat bugün hem Isparta'da hem de Antalya'da bayisinin kapandığını öğrendim. Bu da sıkıntıda olduklarını gösterir. Yedek parça bulmak da benim için sıkıntı olacaktı. O yüzden istemeyerek de olsa bu modelden vaz geçtim.

Alıntı Halil Çelebi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Ben size Lifan xplore 200m tavsiye ederim. Sİzin gibi ince eleyip sık dokudum ve Mondial ile Lifan arasında kalmıştım. Lifan tercih etmemin sebebleri şöyle:

Mondialden 50cc daha büyük motor (mondial gibi modifiye yapmaya gerek yok)
    2,5 hp güç farkı ve 2,7 nm tork farkı
    Dijital hız göstergesi ve vites göstergesinin de mevcut olması.
    Arkaya topcase takmak isterseniz mondialde extra aparat almanız gerekiyor, Lifanda demir mevcut.
    Lifan kağıt üstünde 15 kg daha hafif (ne derece önemlidir bilemiyorum)
    3 farklı renk alternatifi (kırmızı-yeşil-siyah)
    Çok teşekkür ederim Halil Bey. Sizin tavsiyeniz ile bugün X-plore'ları inceledim. Tabiri uygunsa Motoran XF 250'nin aşk, Lifan X-plore'un mantık evliliği olduğunu anladım :)

Diğer modellere göre bugün için en mantıklı seçenek olarak görünüyor. Diğerlerine göre nispeten daha hafif olması arazi şartlarında daha avantaj olarak görülüyor. Yani özellikle ikinci eliyle en azından başlayıp bu işin ne olup ne olmadığını görmek için çok iyi bir seçenek. Şu an itibariyle büyük ihtimalle ikinci el bir Lifan sahibi olacağım. Yarın iki tanesini görmeye gideceğim nasipse.

Enduroist Üye atila semerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    atila semerci
    Motosiklet
    exc
    Marka
    Ktm

Motoran ı arazide kullanmıştım önü çok ağır , bozuk yerlerdede kafasına göre gidiyor .

12. atila semerci, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Nejdet Tezcan (15-02-2016)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Başlık sahibi arkadaşın affına sığınaraktan, ikinci bir başlık açıp bilgileri bölmek istemedim o yüzden bu başlık altında devam ettim.
    http://www.lifan.com.tr/urunlerimiz/...&category_id=5
    Bu motosiklet için iki güzel yorum bu sitede yapılmış ama ben şunu da sormak istiyorum. Bunun sıfırları şuan 4500 TL kredi kartına 9 taksitle. Burdan bayi tanıdık arkadaşım var. Birtane sıfır alıp faturasını kestirmeyip binesim var. Plaka ruhsata ve sigortaya gerek yok. Şehirde binmeyeceğim.
    Bu konu Hakkında düşünceleriniz nedir. Öncelikle motosikleti başka kullanan ve tecrübe eden var mı? Cross ağırlıklı kullanacam, hopla zıpla yapacam.
    Duygu ve düşüncelerinizi alayım.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Ben hiç bilmiyorum motoru Ali ama fotoğrafta gördüğüm o incecik ön amortisörlerle pek zıplanmaz gibi geldi bana

Enduroist Üye
    Isim
    Nejdet Tezcan
    Marka
    Diger

Alıntı atila semerci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motoran ı arazide kullanmıştım önü çok ağır , bozuk yerlerdede kafasına göre gidiyor .
    Evet Atila bey, ağır olmasa diğer çinlilere göre daha kaliteli ama malesef ağır, daha çok yol endurosu tarzında bir motosiklet.

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başlık sahibi arkadaşın affına sığınaraktan, ikinci bir başlık açıp bilgileri bölmek istemedim o yüzden bu başlık altında devam ettim.
    http://www.lifan.com.tr/urunlerimiz/...&category_id=5
    Bu motosiklet için iki güzel yorum bu sitede yapılmış ama ben şunu da sormak istiyorum. Bunun sıfırları şuan 4500 TL kredi kartına 9 taksitle. Burdan bayi tanıdık arkadaşım var. Birtane sıfır alıp faturasını kestirmeyip binesim var. Plaka ruhsata ve sigortaya gerek yok. Şehirde binmeyeceğim.
    Bu konu Hakkında düşünceleriniz nedir. Öncelikle motosikleti başka kullanan ve tecrübe eden var mı? Cross ağırlıklı kullanacam, hopla zıpla yapacam.
    Duygu ve düşüncelerinizi alayım.
    Bugün itibariyle, ikinci el bir tanesini satın aldım. Yaza doğru tecrübe edebilirsem daha detaylı yazarım ama kağıt üstünde alınabilecek en mantıklı çinli gibi görünüyor.

Yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim tekrar.

16. Nejdet Tezcan güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (15-02-2016),Arif Oral Unal (15-02-2016)

Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu