Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 7 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 64 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye serkan uğurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serkan uğurlu
    Motosiklet
    R1200 GS ADV
    Marka
    Bmw

Standart pantolon tavsiyesi

arkadaşlar herkese merhabalar...
    dün havanın güzel olmasını ve çok enteresan bir şekilde iş olmamasından mütevellit öğleye doğru aniden kıyıköy'e bir gezi yapalım dedik.
    maalesef kıyıköy gezisi edirneye ulaştı ve bu işin dönüşü karanlıkta yer yer -3 dereceleri gören soğuklarda durmadan yola sebep oldu.
    normalde kışın hiç motora binmem.bu sebepten bir pantolon almak hiç aklıma gelmedi.
    eve gelipte duşta bacaklarıma 1 saat sıcak su tutarak ancak ısındım.
    yolda aklımdaki tek şey döner dönmez pantolon almaktı.
    bu gün biraz araştırdım ama içinden çıkamadım.revit ignition mont kullanıyorum.ona uygun bişey olsun dedim ama fiyat 1200 tl civarı.
    tercihim deriden veya deri-tex karışımından yana ama önerilerinizi bekliyorum.
    teşekkürler...

Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Ben Tech90 kullanıyorum ama suğuk yine de işliyor. En güzel çözümüm, atalarımızdan bize emanet kalan hakiki yün içlik Onun kadar dayanıklıısnı görmedim. Kasım ayında başlarım giymeye, martın sonuna kadar çıkartmam
    ----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

3. İbrahim DEĞERLİ güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Ersan ÖZYURT (21-12-2015),MelihUlubilgen (21-12-2015),Murat TAŞ (21-12-2015)

Enduroist Kadim Üye Oktay Oksak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oktay Oksak
    Motosiklet
    F700 GS
    Marka
    Bmw

Serkan, ben marka olarak çok çeşit kullanmadığım için pek birşey demiyeceğim ama teknik olarak bu arayışına katkıda bulunabilirim.

Goretex katmanlılar kesinlikle su geçirmez. Goretex katman pantolonun iç kısmında olursa dışı ıslanır ve ağırlaşır üşütür ama ıslanmazsın. Dış kısmında olursa tamamen kuru kalır daha az üşürsün. Goretex ürünler ağır olur.

Birde su kaydırması sağlayan membran katmanlılar var. Bu katman 3-4 saat civarı hemde şiddetli yağmurda tamamen kuru kalmanı sağlar. Membran katmanı pantolonun dış kısmında olur ıslanmazsın. Membran ürünler gayet hafiftir.

Buraya kadarki kısım su ve çiğ için. Birde ilave olarak pantolonun iç kısmında windstoper de olmalıdır. Bu katman rüzgarı keserek teninize ulaşmasını engeller. Bu katmanında iç kısmında olduğu pantolonlar var. İçlik şeklinde ayrı olarakta alabilirsiniz.

Şimdi bunları aldınız hala üşüyorsunuz. O zaman bir tanede streç termal alt içlik giyerseniz iş tamamdır. Bu da sizi polar gibi sıcak tutar.

Ben, en düşük 15 derecelerde denim pantolonlarla duruma göre thermal alt içlik giyerek çıkabiliyorum. 1-14 civarları windstoper li membran katmanlı pantolonla çıkabiliyorum. Bunun altındaki derecelerde thermal içliğide giyiyorum ve üşümüyorum.

Tabii ki bu benim fiziksel özelliğim bazı insanlar daha azından veya çoğundan etkilenebilir.

Şu anda BMW GS Dry suitini kullanıyorum. Şu ana kadar beni gayet memnun etti ve çok hafif. Ama benim görüşüm pek yeterli olmaz diye düşünüyorum. Neticede başka bir ürün şu ana kadar kullanmadım.

5. Oktay Oksak, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

omercem (22-12-2015)

Enduroist Katılımcı Üye serkan uğurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serkan uğurlu
    Motosiklet
    R1200 GS ADV
    Marka
    Bmw

Alıntı İbrahim DEĞERLİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Tech90 kullanıyorum ama suğuk yine de işliyor. En güzel çözümüm, atalarımızdan bize emanet kalan hakiki yün içlik Onun kadar dayanıklıısnı görmedim. Kasım ayında başlarım giymeye, martın sonuna kadar çıkartmam
    aslında muhakkak bir adet denim pantolon edinmek lazım ş.içi kullanım için.tabiki ilerleyen zamanlarda.tek atımlık barutum var çünkü.yün içlik konusuna da %100 katılıyorum.

Alıntı Oktay Oksak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Serkan, ben marka olarak çok çeşit kullanmadığım için pek birşey demiyeceğim ama teknik olarak bu arayışına katkıda bulunabilirim.

Goretex katmanlılar kesinlikle su geçirmez. Goretex katman pantolonun iç kısmında olursa dışı ıslanır ve ağırlaşır üşütür ama ıslanmazsın. Dış kısmında olursa tamamen kuru kalır daha az üşürsün. Goretex ürünler ağır olur.

Birde su kaydırması sağlayan membran katmanlılar var. Bu katman 3-4 saat civarı hemde şiddetli yağmurda tamamen kuru kalmanı sağlar. Membran katmanı pantolonun dış kısmında olur ıslanmazsın. Membran ürünler gayet hafiftir.

Buraya kadarki kısım su ve çiğ için. Birde ilave olarak pantolonun iç kısmında windstoper de olmalıdır. Bu katman rüzgarı keserek teninize ulaşmasını engeller. Bu katmanında iç kısmında olduğu pantolonlar var. İçlik şeklinde ayrı olarakta alabilirsiniz.

Şimdi bunları aldınız hala üşüyorsunuz. O zaman bir tanede streç termal alt içlik giyerseniz iş tamamdır. Bu da sizi polar gibi sıcak tutar.

Ben, en düşük 15 derecelerde denim pantolonlarla duruma göre thermal alt içlik giyerek çıkabiliyorum. 1-14 civarları windstoper li membran katmanlı pantolonla çıkabiliyorum. Bunun altındaki derecelerde thermal içliğide giyiyorum ve üşümüyorum.

Tabii ki bu benim fiziksel özelliğim bazı insanlar daha azından veya çoğundan etkilenebilir.

Şu anda BMW GS Dry suitini kullanıyorum. Şu ana kadar beni gayet memnun etti ve çok hafif. Ama benim görüşüm pek yeterli olmaz diye düşünüyorum. Neticede başka bir ürün şu ana kadar kullanmadım.
    abi bir gün adv'ye geçersem olmazsa olmaz mutlaka suit takım edineceğim.
    şimdi kullandığım montum revit ignition.bu montla birlikte takım olarak sunulan gear 2 diye bir pantolon var.deri ve tex karışımı bir pantolon.içinde çıkartılabilen windstoperi mevcut. ayrıca tex kısımları tamamen file olunca yazında aşırı sıcak olmazsa kullanılabilir cinsten. gönlüm işlevselliği ve görüntüsü yüzünden bundan yana ama daha uygun bir goretex bulursam (windstoperli ve mont gibi içlikli) alabilirim.
    dünkü yediğim soğuktan sonra çok tırstım doğrusu. elimde revitin tam deri kışlık eldiveni ve elcik ısıtmalar tam açık olmasına rağmen bir sure sonra debriyajı sıkamadım abi düşün.
    bakalım hayırlısı ama tavsiyelerim kulağıma küpedir abi teşekkürler...

Enduroist Katılımcı Üye necmi er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Necmi Er
    Motosiklet
    R 1200 GS ADV
    Marka
    Aprillia

Decatlonda içi polarlı su geçirmez güzel pantolonlar var 100 tl den 250 tl ye kadar kullanıyorum ve çok memnunum illede motor pantolonu takıntınız yoksa bakmanızı tavsiye ederim

8. necmi er, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (22-12-2015)

Moderatör Çağın Sarılar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Çağın Sarılar
    Motosiklet
    Africa Twin
    Marka
    Honda

Alıntı serkan uğurlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese merhabalar...
    dün havanın güzel olmasını ve çok enteresan bir şekilde iş olmamasından mütevellit öğleye doğru aniden kıyıköy'e bir gezi yapalım dedik.
    maalesef kıyıköy gezisi edirneye ulaştı ve bu işin dönüşü karanlıkta yer yer -3 dereceleri gören soğuklarda durmadan yola sebep oldu.
    normalde kışın hiç motora binmem.bu sebepten bir pantolon almak hiç aklıma gelmedi.
    eve gelipte duşta bacaklarıma 1 saat sıcak su tutarak ancak ısındım.
    yolda aklımdaki tek şey döner dönmez pantolon almaktı.
    bu gün biraz araştırdım ama içinden çıkamadım.revit ignition mont kullanıyorum.ona uygun bişey olsun dedim ama fiyat 1200 tl civarı.
    tercihim deriden veya deri-tex karışımından yana ama önerilerinizi bekliyorum.
    teşekkürler...
    Deri üşütür yahu. Tercih bence tekstil olmalı. su geçirmeyen ve windstopper' lı bir ürün + termal içlik sorunu çözer diye düşünüyorum.

10. Çağın Sarılar, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

yılmaz yılmaz (22-12-2015)

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Markalarin kendi su gecirmez urunleri de iyidir. Hein gericke sheltex kullaniyorum 3 senedir. Karda da kullandim uzmedi beni

Esimde alpinestars in dry bilmemnesi var yagmurda kullanmadik henuz ama su gecirecegini dusunmuyorum.

Yani paraniz varsa goretex yoksa digerleri de kisin ziyadesiyle is goruyor.

12. ahmet gül, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

yılmaz yılmaz (22-12-2015)

olcay avşar
    Guest

Yıllar önce nic marka bir pantolon aldım ve uzun yıllardır her kış kullandım. İçime tayt gibi olan siyah içliklerden giyip üstüne pantolu çekiyorum daha üşüdüğümü görmedim (istanbul havası)

Pantolonun kendi içliği de var, havalar ısınmaya başlayınca pantolonun içliğini çıkarıyorum ama kendi içliğimi giyiyorum.

En son geçen hafta sağnak yağmurda şileye gittim geldim, gram su almadı da üşümedim de.

yalnız botlar fena su almaya başladı, ayaklarım sırılsıklam oldu. eskiden almazdı, dikişlerine bir modifikasyon yapabilirim botu atmadan önce

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı necmi er Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Decatlonda içi polarlı su geçirmez güzel pantolonlar var 100 tl den 250 tl ye kadar kullanıyorum ve çok memnunum illede motor pantolonu takıntınız yoksa bakmanızı tavsiye ederim
    Peki koruma nasıl olacak?

15. Arif Oral Unal güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (22-12-2015),Kerem Yildizak (08-04-2016)

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Ben richa tekstil pantolon kullanıyorum, (2 katman) içine termal de giydim 2 derece ye düşen sıcaklıklar da Ankara Dan geldim üşümedim

Sayfa 1 Toplam 7 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu