Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 64 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye Erdi Şenkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erdi Senkaya
    Motosiklet
    Tracer 700 - Hm 125 2t
    Marka
    Yamaha

ben bu ürünü kullanıyorum oldukça memnunum

iXS Kışlık Motosiklet Pantolonu - Checker II Gore-tex ®

mümkün olduğunca goro tex özellikli bir ürün bakmanızı tavsiye ederim

2. Erdi Şenkaya, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (23-12-2015)

Enduroist Üye volkan emekli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    volkan emekli
    Motosiklet
    XL650V Transalp
    Marka
    Honda

Alıntı Bora Karayel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakın zamanda aynı dertten muzdariptim... Bir çok pantolon denedim fakat soğukluk koruması düzgün olan motorcu pantolonlarının hepsi çok kötü görünüyor... Kötü görüntüsünü vazgeçtim bir yere gittiniz pantolonu çıkarmak dert çıkarmazsanız çok sıcak oluyor...

Aynı şey Kotun altına içlik giydiğinizdede başınıza geliyor. Kot içi içlik tam bir soğuk koruma sağlamıyor ve yine bir yere gittiğinizde aşırı sıcak ve terleme oluşuyor

Sadede geleyim Ben bu derdi Forumdaki İki Arkadaşım Emir ve Berkay Abim sayesinde çözdüm ikiside tüm gün motor üstünde oldukları için bu derdi daha önceden çözmüşlerdi

Normal pantolonumu üstüne LBC nin yandan fermuarlı pantolonumu giyiyorum... Korumalarını kot pantolondaki korumalarla değiştirince on numara beş yıldız bir çözüm oldu... HAtta ben ne olur ne olmaz diye içine motor kotumu giyip üstünede bunu giyiyorum... içinde çıkarılabilir termal içliğide var Artık Soğuk mu oda ne durumundayım... Yağmurda henüz denemedim ama ben yağmurda yağmurluk kullanma taraftarıyım çok daha performanslı Pantolonun Linki aşağıda

http://www.lbc.com.tr/Motorsiklet_Pa...klet_pantolonu

Bu pantolona benzer revitin pantolonlarıda var hercules,axis gibi fakat lbc F/p olarak en iyisi...

Arkadaşım da almıştı bu üründen, yağmurda su geçiriyordu.Umarım sizde aynı sıkıntı oluşmaz..

4. volkan emekli, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Bora Karayel (22-12-2015)

Enduroist Üye volkan emekli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    volkan emekli
    Motosiklet
    XL650V Transalp
    Marka
    Honda

Ben 3 yıldır Spidi Gradus kullanıyorum.Yandan fermuarlı, çıkarıp giymesi kolay.2 katmanlı, ancak ben kendi takıntılarım yüzünden içine mutlaka pantolon veya eşofman giyiyorum. Eksi derecelerde hiç kullanmadım ancak 3 kış boyunca ne rüzgar ne de bir damla yağmur geçirmedi. Aldığım ilk Spidi ürünü ve alırken acayip tereddüt etmiştim ancak hakkını verdi.Bendeki model şu an üretilmiyor ancak üst modellerini çıkarttılar.Geçenlerde bir arkadaşıma da aldık, o da çok memnun kaldı.Benimkinin korumaları dizkapaklarını kaplayan kısa korumalardan.Yeni modellerde kaval kemiklerine doğru uzatmışlar.Botların uzunluğu ile birleşince diz üstünden aşağı kadar tam koruma sağlıyor.

6. volkan emekli, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ozgurcakici (20-01-2016)

Eğitim Koordinatörü Berkay İnal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berkay İnal
    Motosiklet
    F700 GS '16
    Marka
    Bmw

Spidi Gradusa ben de niyetlenmiştim ama kalça koruması yoktu. Koruma takacak yer de yoktu.

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Yazdigim gibi benim derdim soguk havayi cözmekti su almasada iyi olurdu ama 250 tlye beklentiyi çok yüksek tutmaya gerek yok... Sonuç olarak Yağmurluğum var ve yağmurda kiyafetlerin leş gibi çamur olmasindansa yağmurluk giymeyi tercih ediyorum...
    Good Things Come To Those Who Wait

Enduroist Üye Kemal bayraktaroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kemal Bayraktaroğlu
    Motosiklet
    tdm900 (2003)
    Marka
    Yamaha

gore-tex astarlı motorsiklet pantolonları sizi yağmur ve soğuktan koruyacaktır. fakat pantolonu gün içinde devamlı giyecekseniz aynı şeyleri söyleyemem. dış katmanı ıslanırsa ve siz sürmeye devam ediyorsanız soğuk hava sorun yaratır. ben bu işi almanya'dan getirdiğim proof marka tulum yağmurlukla çözdüm. fiyat performans gerçekten çok iyi, bilenler vardır. geçen sene 25 euro civarıydı, bu sene 50 euro civarında. saygılar

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Yağmur olayını yagmurlukla çözmek benim için de daha mantıklı.... Goretex ya da içinde yağmurluk katmanı olan ürünler normal hareket etme (yürüyüş vs.) ya da kapalı ortamda durma konusunda ciddi sıkıntı yarartıyor aşırı terleme ve sıcaklık yapıyor.

Ben iki sezondur hein gericke touareg takım kullanıyorum. kendi içliği + termal içlik ile kullanınca bir sorun yaşamadım soğukta. Ancak yanınızda yağmurluk taşımanız lazım.

http://www.motoplus.com.tr/urun/9917...EY-STX-JKT-BEJ

11. omercem, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Bora Karayel (23-12-2015)

Enduroist Katılımcı Üye serkan uğurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serkan uğurlu
    Motosiklet
    R1200 GS ADV
    Marka
    Bmw

hepinize değerli yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için çok çok teşekkür ediyorum.ama şunu belirtmeliyim ki kafam daha da çok karıştı.
    sorun tamamen benden kaynaklı.
    ben size dedimki; bana öyle bir ayakkabı tavsiye edin ki hem spor yapayım hem tracking yapayım hem de takım elbiseyle giyebileyim.
    tabiki böyle birşey mümkün değil...
    anladığım kadarıyla her türlü durum için ayrı ayrı ekipman şart...(tabiki evde şartlar müsaitse.'' ööfff bıktım senin şu motor eşyalarından '' gibi...)
    motosiklete çok sık binmiyorum(binemiyorum ...) ama bu ilerde binmeyeceğim anlamına gelmiyor.
    yani uzun seyahatlere çıkacaksanız mutlaka en iyisinden bir pantolon şart...
    kıyafetiniz ne olursa olsun ve ne kadar iyi yağmur artı soğuk koruması olursa olsun, çamur ve extreme soğuklar için mutlaka yağmurluk ve thermal içlik şart...
    tavsiyeleriniz üzerine kendi durumumu değerlendirince benim şu anki ihtiyaçlarım öncelikle bora hocamın tavsiyesi olan ve uzun seyahat yapamadığım için korumalı, soğuğa dayanıklı ve Pratik olan pantolon üstüne giyilen pantolonlardan.
    ayrıca yaza doğru mutlaka bir denim almak.
    hepsinden once her ne kadar yağmurda motora binmesem de mutlaka çantada bulundurmak üzere bir yağmurluk edinmek.
    bütün bunlar aklı başında bir pantolon parası etmiyor.
    bunlardan sonra da uzun seyahatler planlamaya başlayınca en kullanışlı ve mümkün olan en iyisinden bir tam pantolon almaktır...
    doğrumu düşünüyorum acaba...

13. serkan uğurlu güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Bora Karayel (23-12-2015),necmi er (23-12-2015)

Enduroist Kadim Üye Oktay Oksak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oktay Oksak
    Motosiklet
    F700 GS
    Marka
    Bmw

Sekan , şu ana kadar, arkadaşların dediğinden çıkarttığım kadarı ile en güzeli yağmur yağıyor ise yağmurluk ve her halukarda thermar sıcaklık amaçlı bir içlik giyersen bu iş tamamdır. Yağmurluk aynı zamanda windstoper görevide görür. Gerisi korumalı standart bir motosiklet pantolonu. En ekonomik çözüm.

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Oktay Oksak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sekan , şu ana kadar, arkadaşların dediğinden çıkarttığım kadarı ile en güzeli yağmur yağıyor ise yağmurluk ve her halukarda thermar sıcaklık amaçlı bir içlik giyersen bu iş tamamdır. Yağmurluk aynı zamanda windstoper görevide görür. Gerisi korumalı standart bir motosiklet pantolonu. En ekonomik çözüm.
    Maalesef tam olarak öyle olmuyor. Yağmurluğu windstopper olarak kullanabiliyosun ama durursan yavaşlarsan ne bileyim kırmızı ışık filan hava almadığı için terletiyor o daha kötü oluyor.. En iyisi termal içliği olan pantolonlar gibi . Kotun üstüne giyilebilenler oldukça pratik güzel seçenekler.

Sayfa 3 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 SonuncuSonuncu