Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
11 den 20´e kadar. Toplam 45 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Kadim Üye berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Standart istanbul - ege - akdeniz 3700 km biz ve tenere 660

Herkese merhabalar...

Bu yaz kız arkadaşım Elif ile yaptığımız Ege turumuzun videolarını yeni bitirebildim ve artık paylaşma noktasına geldiler... Bu yazımızı bu şekilde geçirdik.Şimdi pazartesi günü Sırbistan yolculuğumuz başlıyor. Fakat motor ile değiliz uçak ile gidiceğiz ve yılbaşı için orada olcaz. Oradada fotoğraf vs tabikide çekeceğim artık bu yaz gezisi gibi yapmazsam çabuk paylaşırım ama bunun gibi yaparsam 2016 aralığa ancak

İstanbuldan yola çıktık hedefimiz Egeyi dolaşarak Akdeniz bölgesine girip Antalya - Belekten yukarıya çıkıp Eskişehir - Bursa üzerinden İstanbula dönmekti. Şükürler olsun hiç bir sorun yaşamadan geri döndük...

Bu yolda bizi hiç ama hiç üzmeyen Yamaha Tenere 660 motorumuza ise sonsuz teşekkürler. Yolculuğumuz boyunda sırtında kendisi ile birlikte yaklaşık olarak 390 kg yük taşıdı...

Yolculuğumuz 23 gün sürdü. Motorun üzerinde Givi trekker outback yan çantalar ve Yamaha topcase mevcuttu. Yolculuk boyunca topcase içinde sadece motor için gerekli bakım eşyaları ve takım eşyaları mevcuttu. heee pardon birde benim 1 tane ayakkabım Yan çantaların bir tanesinde benim bir tanesinde ise Elif'in eşyaları mevcuttu. İkimizde sınırlı sayıda eşya alabildik yanımıza. Bu kıyafetlerimizide zaten bazı yerlerde yıkadık

3700 km yol yapmışız toplamda Genellikle köy yollarını tercih ettik ama ara yollarda gayet keyifliydi.

Sabah 6:00 da evden çıktım Elif'i almaya gidiyorum Kartal'a. Fakat ufak bir sorunumuz var motorda sigorta attı...
    Evin önünde durdum ve sigortanın neden attığını çözmeye çalışıyorum. Sinyaller ve sis farları yanmıyor sadece onun dışında bir sorun yok. Sigortaları kontrol ediyorum bir sorun yok... Çıkartıp takıyorum yine çalışmıyorlar... Tekrar deniyorum ve sigorta atmaya devam ediyor ve en sonunda sigorta teli kopuyor... En azından sorunumuzu bulduk sinyal yada sis lambalarında kısa devre var...Yedek sigortayı takıyorum ve bütün kabloları ve lambaları kurcalıyorum fakat bulamıyorum bir terslik var yedek sigortada patladı... Diğer yedek sigortayı takıyorum ve devam ediyorum. Kablolarda bir sorun yok çıldırcam artık bulamıyorum çünkü ve son yedek sigortada patlıyor.
    Artık ben uğraşamayacağım diyip sabahın 07:00 sinde Gökhan'ı arıyorum (Yamaha Ersoy Moto).
    Aramızda geçen konuşma :
    - Gökhan kalk sorun var bende.
    - Ne sorunu ?
    - Sigorta atıp duruyor 3 tane sigorta patlattım
    - Tamam geç dükkana geliyorum ben ama 1 saate ancak gelirim...

Bekliyoruz bizde doğal olarak , çaresizce bekleyişimiz

Gökhan geldi ve başlıyoruz işlemlere, sigortayı takıyoruz açıyoruz kontağı çattt attı Neyse diyoruz alıyoruz elimize voltmetreyi heryerini ölçmeye başlıyoruz. En sonunda sorun çıkartan yeri buluyoruz. Sağ alttaki sis farında sorun var. Sis farını söküyoruz ve ölçmeye başlıyoruz fakat herşey normal lamba yanıyor ve sigortada atmıyor. Çıldırmak üzereyiz artık, tam o sırada tekrar atıyor ve en sonunda sorunu buluyoruz meğersem içerisindeki 1 tane küçücük bir vida var ve temas ettiği anda ( ki titreşime bağlı olarak ediyor ) kısa devre yapıyor. Sorunu halledip yola çıkıyoruz saat 10:00 oldu ve bu bizi en az 3-4 saat geriye atan saçma bir arıza oldu...Yolda kahvaltı yaparız diye düşünüyorduk ama bunla uğraşmaktan kahvaltı bile edemedik neyse yola çıkıyoruz artık yolda doyuracağız karnımızı... Yanıma bolca yedek sigorta aldım

Yol iyi güzelde ciddi anlamda bir rüzgar ile karşı karşıyayız... Sağdan esiyor dengede tutuyorum soldan geliyor bu sefer... Neyse kahvaltımızı yapalım diyip duruyoruz artık...

2. berkcigdem güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

ahmet korkmaz (23-12-2015),Ali KORKMAZ (23-12-2015),Emir ÇELTEK (23-12-2015)