Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 54 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye tolgaersoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tolga ERSÖZ
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Honda

Red face Kuzeyden Güneye İtalya turum hayaldi gerçek oldu :)

Arkadaşlar selamlar,

Hayalim olan rotada motosiklet kullanmanın verdiği hissi gerçekten kelimeler ile anlatmak mümkün değil.
    Kuzeyden,güneye doğru hazırlamış oldugum rota ;

italyroute-1 by tolgaersoz, on Flickr

italyroute-2 by tolgaersoz, on Flickr

Rotamı kısaca söyle özetleyebilirim.Toplamda 2.000 küsür km
    Bologna>Milano>Bergamo>Dolemites>Jaufenpass>Venedi k>Florence>Pisa>Rome>Naples>Pompei>AmalfiCoast

Öncelikle motosikleti kiralamış oldugum yer ile başlamak istiyorum.
    Tüm detayları burada bulabilirsiniz.
    http://www.cimt.it/

Konaklamış olduğumuz noktalar ise aşağıdaki gibidir.

IMG-20150925-WA0000 by tolgaersoz, on Flickr

IMG-20150925-WA0001 by tolgaersoz, on Flickr

IMG-20150925-WA0002 by tolgaersoz, on Flickr

IMG-20150925-WA0003 by tolgaersoz, on Flickr

Bu geziyi her ne kadar tek başıma çıkacakmışım gibi planlamış olsamda ofiste birlikte çalışmış oldugum hobisi fotoğraf çekmek olan bir arkadaşım ile birlikte yapmak kısmet oldu.Bu arada kendisinin hiç artçı deneyimi yok

Ailemin ve arkadaşlarımın beni izlemesi ve nerede oldugumdan haberdar olmaları için suradan yıllık 10 liraya realtime gps tracker satın aldım.Uzaktan sms gönderilebiliyor.Gittiğiniz yerler anlık olarak record ediyor ve telefona direkt olarak web üzerinden gps açıp kapama vb komutları gönderebiliyor.

Not :Arkadaşlar bir post içerisine 10 adet'ten fazla resim linki veremiyormuyum ? Hata veriyor ve 10 ar 10 ar yapar isem hem çok uğraşıcam hemde bölünecek bir yolu var ise yardımcı olursanız sevinirim.
    Konu tolgaersoz tarafından (27-09-2015 Saat 06:43 ) değiştirilmiştir.

2. tolgaersoz, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (26-09-2015)

Enduroist Kadim Üye Coşkun SARP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Coşkun SARP
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200 ZE
    Marka
    Yamaha

Tebrikler kardeşim, darısı başımıza. Motoru kiraladınız sanıyorum, şayet öyleyse detaylarını da yazar mısın lütfen.

Isim
    Tolga ERSÖZ
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Honda

Alıntı Coşkun SARP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tebrikler kardeşim, darısı başımıza. Motoru kiraladınız sanıyorum, şayet öyleyse detaylarını da yazar mısın lütfen.
    Detayları ekliyorum Coskun bey ,hardcopy olarak tutmuş idim yavaş yavaş videolar ile birlikte ekliyorum.

Isim
    Tolga ERSÖZ
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Honda

Artık başlayabiirim sanırım

Tüm hazırlıklarımız tamamlandı;
    IMAG2325 by tolgaersoz, on Flickr

Havaalanında bekleme

IMAG2336 by tolgaersoz, on Flickr

18.09.2015
    Gün 1

Amaç:Sabiha Gökçen Havalimanından >Bologna Airport ulasıp ,Bologna'dan tren ile Milanoya motosikleti almak
    Uçuş saatimiz geldi ama görüldüğü üzere Pegasus yine güldürmedi.

IMAG2338 by tolgaersoz, on Flickr

Sonunda uçabildik;
    DSC_0260 by tolgaersoz, on Flickr

Arkadaslar pegasustan saglam kazik yedim 1 saat delay gectim ucaga aldiktan sonra 40 dk da ucakta beklettiler.
    Evrak bekliyorlarmis kalkmasi icin herneyse bu tum plani bozdugu icin tren biletlerim yandi.
    Tekrar bilet almak zorunda kaldim ve bu da 20 dk gecikme gösteriyor.

IMAG2343 by tolgaersoz, on Flickr

Motosikleti kiraladigim firma ise 18:00 den sonra gelir isen 30euro fark alirim diyor,herneyse sonuc olarak napiyoruz bir daha pegasustan bilet almiyoruz Neyse bologna havaalanindan otobus ile gectim city center'a milano icin tren biletimi de aldim motora kavusacagiz inşallah,bu arada telefon hatti hala bulamadim koskoca merkezde bi iletisim noktasi goremedim.

Isim
    Tolga ERSÖZ
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Honda

Milano'ya giden trenim 25 dk rotar yaptı.Milanoya vardık acik bir Vodafone gordum lamba gibi yapistim direkt bir hat aldim hersey yoluna girmeye basladi.Baktim karsisinda bide burger king acliktan kulaklar uzamis zaten bi steak yapistirayim dedim.Yemekten sonra motosikleti almaya gidecegim tabi kiralayan firma hala 30 euro karsiliginda dukkani acmaya gelir ise gelmez ise de yapacak bisi yok kalacagim yer 60km uzaklıkta gitmek için bir yolunu bulucam artik.Bulundugum noktadan 2 aktarma yapip metro ile makineyi almaya gidecegiz.

IMAG2348 by tolgaersoz, on Flickr

Motosikleti almaya gideceğimiz yerin yol tarifini iletişim merkezindeki gençlerden aldık
    IMAG2349 by tolgaersoz, on Flickr

Isim
    Tolga ERSÖZ
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Honda

Pegasus 2 saat rotari dayayinca mantara bagladim.Tren biletim yandi.
    Aldigim yeni trende 25 dk rotar yapinca careyi oturup muzik dinlemekte buldum.
    Etrafta sim kart satan yer malesef yok idi.
    Milanoda trenden inince vodafone yabistirdim (4g bayagi iyi bu arada
    Hat olayini cozunce bi rahatlama geldi.
    Karnim doydu ohh daha ne isteyeyim tabiki motosiklet

Richardo amcayi aradim amca ben geldim dedim.Dedi sen kimsin dedim ben Tolga demezmi ben hatirlamiyorum ulan 350euro'yu karttan cekince gayet taniyodun aahahahaha herneyse dedim amca bak canimi sikma gelmisim Turkiyeden (icimden diyorum tabi bunlari) neyse amca mesai bitirmis kafayida resetlemis.

Mail atmistim gun icinde diyince hatirladi bana bi gulme geldi adam telefonda soru soruyor cevap veremiyorum felan.Sonuc olarak bi gol de Richardo amcadan geldi.Dedi saat gec oldu ben dukkani kapadim.

Dedim motoru almam lazim dedi sabah gel.Olur olmaz derken kestaneye giren semsiye acilmaz misali saat zaten 9 olmus plan motosikleti alip bergamo ya gecmek idi o da yalan oldu.Halbuki evden abdest alip cikmistim yahu

Bergamoya taksi 60 km icin 100 kusur yuro diyince bende icimden yuruuu didim Orada yaptigim rezervasyonda yandi malum ucak ve tren rotari yuzunden haydee booking'den yer kovalamaca asil olay burda kopuyor zaten yorulmusum kicimdan ter atiyorum.

Neyse yer bulduk ettik vs der iken baktim yurume mesafesinde tabanlari yaglamasyon kapidayim zile basiyorum mantar ariyorum o da mantar kaldik mi disarda herneyse iceriye anahtari olan tayfalar girince kapiyi tutup iceri dalarsin ahahaha cesarete gel ulan sokecekler bobregi neyse ariyorum icerden tel sesi geliyor tv sesi geliyor acan yok vay anasini sayin seyirciler dedim artik burda kapida yatarim en kotu 2 ust kattaki komsusuymus ararim simdi yakindayda kosar gelir didi.

Bekliyorum ama o kapinin acilacagina bende inanmiyorum aklima Sinan Cetinle film gibi vardiya arkada gulpembe caliyordu hani kapi acilcak acilmicak gelicek gelmicek yeminle o hislere burundum derkennnn arkadan fon muzigi ve Jahohan cika geldi icimden nasil saydiriyorum ama herifi gordum bi yumusama geldi meger booking guncellemeyi unutmus ya birader iyi guzelde neyse bisi demicem.
    Al basina belayi sonra bayagi bir yardimci oldu ama sagolsun ettigim kufurleride geri aldim

Hic yoktan iyidir denilebilecek bir yer buldu yari kore yari italyan kirmasi bi yer calisanları cok acik sozlu cash varsa niye kredi kartiyla oduyorum diye firca yedim

Orasıda burası tavsiye etmiyorum.

IMAG2350 by tolgaersoz, on Flickr

Sonuc olarak motosikleti alamadık.Buraya 10 dk mesafede yarin kavusacagiz insallah.
    Konu tolgaersoz tarafından (27-09-2015 Saat 07:10 ) değiştirilmiştir.

8. tolgaersoz, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Sabahattin KOÇAK (10-12-2015)

Isim
    Tolga ERSÖZ
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Honda

19.09.2015
    Gün 2
    Varoş mahallede bulunan otelimizde çıkıp taksi ile direkt olarak motosikleti alacağımız mekana gidiyoruz.
    IMAG2354 by tolgaersoz, on Flickr

IMAG2359 by tolgaersoz, on Flickr

Veee mutlu son arkadaslar Alpler bizi bekler diyip direkt yola koyuluyoruz kiralama idi evrak işleri idi vakit kaybettik.
    IMAG2369 by tolgaersoz, on Flickr

Km vs motosikletin fotolarını çekiyorum ne olur nolmaz sonradan kontrol edip söyle olmuş böyle olmuş vs olmasın diye.
    IMAG2371 by tolgaersoz, on Flickr

Motosikleti aldığımız gibi direkt olarak ilk durağımız olan Alplere çıktık
    Bu yolda zirveye ulaşmak ve aşağıya inmek benim hayalimdi ve bunu gerçekleştirdim.Mutluluğumun tarifi mümkün değil kelimeler ile anlatılamaz o an bir video çektim iyi seyirler Size selam göndereceğim demiş idim

Kısa bir tanıtım videosu

Bu da benim 2093M zirveye çıkışım

BMWF700GS gözünden zirveden iniş videom

Buraya zirveden aşağıya iniyor iken F700GS gözünden video'yu yüklenmesi biter bitmez ekleyeceğim.
    Konu tolgaersoz tarafından (27-09-2015 Saat 21:22 ) değiştirilmiştir.

Isim
    Tolga ERSÖZ
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Honda

20.09.2015
    Özetle ;
    Sabah taksi ile motosikleti kiraladığımız firmaya gittik adam bildiğin rot balansı çıktı sonradan anladıkki Richardo amcanın anlaşmalı olduğu bir yer imiş görünürde motor olmayınca bi kıllanma geldi etti neyse 1500Euro deposit çekecek imiş Messimo kartımdan iyi güzelde önce bi malı görelim be aga dimi yani ?
    Neyse motoru sistemden göremediği için aradı etti Richardo amca ile konuştu felan filan bayağı bir zaman kaybettik evrak işleri vs der iken dedim şu motoru görek hele bi tabi tabi dedi.İndik baktık sıkıntı yok ilk dikkatimi çeken zincirde yağın olmaması idi.Neyse depositoyu vericez edicez der iken 1500Euro opsiyonun yanında birde böyle bi paket var dedi bu arada bunları yarı İtalyanca yarı İngilizce anlatmaya çalışıyor.Neymiş o paket dedik. 800Euro deposit günlük ise +15 Euro fark ne diyorum aynı diyor.

En sonunda anladık ki en eğer bizden kaynaklı bir hata olur ise bu 15Euro ile karşılıyormuş hepsini diğeri ana paradan düşüyor imiş ama bu sigorta mevzusu bayağı uzamıştı ve sıkıldım en son Richarrdo ile konuşup durumu çözdük.2 opsiyonu yaptırdık.

Neyse herşey tamam derken zincir yağı şu bu ıvır zıvır işleri halledip garajdan çıkarıp dükkanın önüne getirdim aleti lastik havalarını kontrol etsinler diye.O sırada müşterinin biri arabayı dükkanın önüne bırakmış Volvo v40 sanırım herneyse lastik havaları tamamlandı Messimo yer kaplamasın çıkaralım deyince ok diyip bindim alete hacı bi ses geldi çıkarken bi içim cızladı bi baktım müşterinin arabasının tamponuna bizim extra large çantaları sürttürü vermişim aha dedim zıçtık.

Arkadaş her sabah abdestimi alıp çıkıyorum nedir bu cünüplük çözemedim.Neyse Messimoya şimdi pasta cilayı nasıl anlatacam hacı ? Yani pasta cila yapsak çıkacak hafif bir sürtme neyse anlatmayı becerdim.Bunu İngilizce bilmeyen bir italyana anlatabilen çıkarsa bedava italya uçak bileti benden haha neyse temizledik ettik az bişi iz soyuklar kaldı Messimo benimde üzüldüğümü görünce işte bu yüzden insurance diyordum gibilerinden bişi dedi.Neyse motosikletin kavraması ile ilgili bir sorun gördüm aleti çok erken kavrıyordu derken Messimo o problemi de çözdü.Herneyse canım bayağı sıkıldı.

Dolemitiye doğru yolculuk;
    Benzin full olduğu için önce motosiklet ile bir flört edip nedir ne değildir bi baktım ettim.250 km sonunda tanışıp kaynaştık.Baktım benzin ısıgı yanıyor bi yere daldık bodozlama meğer sadece metan varmış insanda yok ki anacım her b.ku self service kredi kartı çalışmadı felan derken ya yürü dedim bizim Cemoya.(Fotoğrafçı arkadasım aynı zamanda king of artçı olur)

IMGP9054 by tolgaersoz, on Flickr

IMAG2386 by tolgaersoz, on Flickr

Benzin iyice göz kırpmaya başlayınca kalabalık gördüğüm bir benzinciye dalıp adamları izledim yahu adamlar İngilizce bilmiyor bırak bide hani bir yardımcı olayım felanda yok vay anasını dedim en kötü işeriz diye içimden geçiriyorum derken.Mevzu basit imiş önce parayı bayılıyorsun sonra pompa no seçiyorsun gidip pompadan ödediğin para kadar benzin geliyor.

Benzin molasından

IMAG2383 by tolgaersoz, on Flickr

Kredi kartı mantar olunca nakit ödeyip aldık en sonunda içime bir rahatlık geldi.
    Eşyalardan kurtulmamız lazım idi bastık Dolemiteye ben gördüğüm karşısında resmen büyülendim inanılmaz bir yayla evi yahu bu kadar şirin bu kadar mı güzel olur.Ama adreste kimsecikler yok neyse ki çok sürmeden Larris amca çıktı bahçeye ve tanıştık ettik .Eşyaları boşalttık,saat olmuş 14:30 hedefimiz jaufenpass passo giovo idi yapıştırdık yollar çok keyifliydi herşey yoluna girmeye başladı.

Zaten yayla evini görünce ben bayıldım allahım dedim bize bu hediye keyifler yerine gelince tam bir ohh çektim baktım navigasyon patladı ahaha battery low diyi hay senin kedi canını neyse SOS yerleri var öyle kafana göre çekip duramıyosun durduk ettik derken parmaklıyorum ediyorum.

Yayla evi ;

IMAG2392 by tolgaersoz, on Flickr

IMAG2394 by tolgaersoz, on Flickr

Meğersem çakmalık fişi takılı değil imiş allahım dedim sana geliyorum.
    Neyse taktım ettim derken hala aynı hata meğer soketi gevşemiş oraya hemen bir türk filmi bişiler sıkıştırdım ettim yola devam

IMGP8938 by tolgaersoz, on Flickr

IMGP9062 by tolgaersoz, on Flickr

Ve mutlu son jaufenpass passo giovo idi şu tabelayı görünce nasıl mutlu oldum anlatamam ya bu arada dışarısının sıcaklığı 7.5 gösteriyor ve kestaneler donmak üzere neyseki tam ekipman gittiğimziden sorun olmadı.

DSC_0271 by tolgaersoz, on Flickr
    Konu tolgaersoz tarafından (27-09-2015 Saat 21:24 ) değiştirilmiştir.

11. tolgaersoz güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (27-09-2015),Sabahattin KOÇAK (10-12-2015)

Isim
    Tolga ERSÖZ
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Honda

Ama millet yardırıyoorr arkadaşlar ne viraj ne virajj peh pehh pehh yalnız İtalyanlar özellikle bayan sürücüleri beni çok etkiledi eşim olacak insanın araba veya motor farketmez harbiden öyle sürmesini isterdim.

IMGP9152 by tolgaersoz, on Flickr

Zirvede cafe yapmış adamlar oturup tatlıydı kahveydi bi içimizi ısıttık ekipmanları ve kameraları ayarlayıp aşağı doğru yardırmasyon ama buradan kelimeler ile anlatamayacağım kadar zevk aldım.Videoları editleyip paylaşacağım.

DSC_0275 by tolgaersoz, on Flickr

Zirveden bir manzara

IMGP9155 by tolgaersoz, on Flickr

IMGP9153 by tolgaersoz, on Flickr

IMGP9184 by tolgaersoz, on Flickr

Sonuc olarak sağ salim yayla evimize döndük biraz kıç dondurucu cinsten oldu ama evin için hamam pardon ev mi dedim saray yavrusu olacak idi
    Motorcunun haccı böyle oluyormuş demekki artık videoları izleyip izleyip ağlarmıyım yoksa pul koleksiyonumamı koyarım bilemedim.

Artçıların kralı olan fotoğrafçı Cemalettin kardeşimize teşekkürü borç bilirim.Adam yemedi içmedi foto çekti yahu

IMAG2372 by tolgaersoz, on Flickr

Aaa ne güzel sorunsuz bitmiş dediğinizi duyar gibiyim dönerken zincir koruma yerinde çıkmış demek ki BMW 'de de vidalar gevseyebiliyormuş :P

DSC_0287 by tolgaersoz, on Flickr

Diğer olumsuz tarafı ise hala çorba içebileceğimiz bir yer bulamadık

Sonraki günkü rotamız Venedik oradan da Florence …
    Konu tolgaersoz tarafından (27-09-2015 Saat 07:58 ) değiştirilmiştir.

13. tolgaersoz güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (27-09-2015),Sabahattin KOÇAK (10-12-2015),yılmaz yılmaz (03-10-2015)

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Bekliyorum devamını.
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..