Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 44 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Burası " Beton Hala " diye geçiyor. Eski depolar daha doğrusu muhtemelen balıkçı depolarıydı bunlar , şimdinin gece kulupleri , restaurantları mevcut. Nehirin kıyısında süper bir alan. İster yürüyüş yapıp nehirin keyfini çıkartın, isterseniz için eğlenin.

Kıyamam ya soğuktan dondu dondu

Burası ise çok garip tam bizlik bir sokaktı. Bütün sokak grafiti !!! Sol tarafta dükkanlar var , kepenklerde grafitiler. Sağ taraf ise duvar ve boydan boya grafiti !!

Akşam yemeğini arkadaşımızın tavsiyesi üzerine Burger House'da yemeye karar veriyoruz.Hamburger yemek istiyorsan buraya gidiceksin dedi. Küçücük bir dükkan. Acaba doğru yeremi geldik falan diyoruz ilk başta ve evet doğruymuş... Bu kadar güzel hamburger mi yapılır ya !!! İlk girdiğimde dedim ben 2 tane hamburger falan yerim Elif beni durdurdu tabi iyikide durdurmuş çünkü ben yemeğin sonunda patlayacaktım İçicek bira var mı dediğimizde var ama bizdeki özel bir bira biraz pahalıdır dedi. Ne kadar diye sordum çünkü Belgrad'da pahalı demek cidden şaşırttı beni adamın verdiği cevap 250 dinar
    2 koca hamburger 1 koca patates kızartması tabağı 1 cheese sticks (8 tane var ) 4 bira = 2150 dinar = 55 tl

Hemen arka sokağında Muha Cafe/Bar mevcut. İnanılmaz güzel canlı müzikleri var. Kalabalık oluyor ve bazen sadece rezervasyon ile alıyorlar özellikle haftasonları. Biz gittiğimizde hafta içi olduğu için girdik. Bu arada planladığınız bir yere gidicekseniz kesinlikle gün içinde veya 1 gün önceden arayıp rezervasyon yaptırın. Bazı mekanlar almıyor rezervasyonsuz.
    Muha Barda 5 bira - 2 rakija içip kalkıyoruz hesap = 1050 dinar 26 tl yani.

Artık evimize doğru yürümeye başlıyoruz.

2. berkcigdem, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

alper ozbas (11-01-2016)

Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Belgrad'da sokakta müzisyenler dolu...

İşte Belgrad'da yediğim en güzel yiyecek !!!! Merak ediyoruz bu kadar insan ne bekliyor diye. Camdan bakıyoruz ve garip bir tatlı daha doğrusu unlu bir tatlı yapıyorlar ve sıcak sıcak yiyorsun. Deneyelim diyoruz. Ben 2 tane alalım diyorum Elif 1 tane alalım belki sevmeyiz diyor severiz sevmeyiz 2 tane 1 tane kavgasından sonra 1 tane alıyoruz :farao: tabikide benim tatlımın yarısını yiyen Elif ile yarın buraya gelip artık 1 er tane yemeye başlıyoruz Hatta dönüşümüzden 1 gece önce canım o kadar istiyor ki ama kar yağdığından dolayı kapalı alut: Kesinlikle deneyin !!!! Bunun için Belgrada gidilir beee !!! Videoda var ne olduğu 200 dinar tanesi. İngilizce adı Chimney cake.

Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Bu arada Belgrad'da mekanların içerisinde sigara içiliyor. Bu aslında hem güzel hem kötü bir durum. Biz ikimizde sigara kullanıyoruz evet oturduğumuz yerde sıcak sıcak sigara içmek güzel fakat, emin olun rahatsızda oluyorsunuz dumandan dolayı.

Şans eseri Belgrad'da bir cami olduğunu öğreniyorum. Adı Bayrakli camisi yani Sırplar Bayrakli diyor ben Bayraklı
    Osmanlıdan Belgrad'da kalan tek cami burası. O kadar klise vs gezdik bari camiyede gidelim dua ederiz diyoruz ve gidiyoruz. İçerideki 2 - 3 kişi beni görünce şaşırıyorlar Dua mı ediyorum ve çıkıyorum. Çıkışta oradakilerden birisi ile 2 dakika Türkçe konuşuyoruz

5. berkcigdem, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Sabahattin KOÇAK (10-01-2016)

Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Belgrad Tren garı

Yürüyüşlerimiz devam ediyor !!! İnanın gece eve geldiğimizde ayaklarım artık şişmiş oluyordu :queen: Hem rahat hemde sıcak tutan ayakkabılarımız olduğu için bence çok şanslıyız.

Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Sırbıstana gelmişiz... Nikola Tesla Müzesini gezmeden olmaz.... Normalde bilet satılıyor ama biz girdiğimizde kalabalıktı bilet falan almadık gezdik

Kimdir bu Nikola Tesla derseniz kendileri Sırp kökene sahip Amerikalı mucit, fizikçi ve elektrofizik uzmanı. Kısaca en büyüğünü söyleyeyim Alternatif Akımı bulmuş daha ne yapsın !!!

https://tr.wikipedia.org/wiki/Nikola_Tesla

Artık akşam oldu nerede ne yedik naptık inanın hatırlamıyorum. Çıktık yürüyoruz ama yine

Parlamento binasının önünde konser var Hadi gidelim dedik ve gittik. Orada birisine sorduk bugun " Miligram grubu " sahnedeymiş. Tanımıyoruz ama Sırbistanda ünlülermiş valla ve bizde sevdik şarkılarını.

Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Şimdi bugun işin rengi değişti. Belgrad'da 1 tane ada mevcut oraya yürüyeceğiz. Ev ile ada arasını yürüyerek 2 saat 30 dakikada tamamladık. Aslında ada ile kara arasını yapay bir şekilde birleştirerek yarım ada haline getirmişler.
    Hakkında biraz bilgi vermek lazım tabikide.

Ada Ciganlija
    Belgrad'ın Sava Nehri'ne bakan yakasında bulunuyor.
    Plajları ve birçok spor olanaklarıyla özellikle yaz dönemlerinde, Belgrad baya buraya yerleşirmiş öyle dediler valla. Popülaritesinede bağlı olarak Ada Ciganlija, "More Beograda" (Belgrad'ın Denizi") olarak adlandırılmaya başlanmış. Yalnız bu adaya kesinlikle Bahar'da gidilmesi gerekiyor çünkü tamamen doğal ve yeşil. Biz kış olduğu için kuru ağaçlar gördük hep Birde o plajı hayal edemiyorum yazın

Bu ada aslında tamamen bir güzellik. Belgrad'ın yaz mekanı burası. Adanın içinde yok yok.

Tenis kortları
    Bisiklet yolları
    voleybol sahaları
    plaj voleybolu sahaları
    futbol sahaları
    kaykay rampaları
    Rollerskating yolları
    basketbol sahası
    Bir paintball sahası
    beyzbol alanları
    Su futbol tesisleri
    rugby alanlar
    Kayak tesisleri
    yapay kaya tırmanışı duvarı
    satranç tesisleri
    su kaydırağı
    bungee jumping platformu
    balıkçılık tesisleri
    Kablo kayak tesisleri
    Kano tesisleri
    Bir golf sahası

Giderkende tabi fotoğraf çekmeyi unutmuyoruz. Bu arada araba ile çok basit dümdüz gidiyorsunuz ada sağınızda fakat yürüyerek biraz daha karmaşık çünkü otoban falan geçiyorsunuz. O yüzden nehir kıyısından yürüyorsunuz tabi ben nehir kıyısına ineceğimiz yolu falan biraz zor buldum çünkü nehrin kıyısı aynı zamanda tren yolu fakat giriş yok bu tarafa, olsaydı çok kolaydı

Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Bu suyun üzerindeki beyaz şeyler BUZ !

Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Buradaki gezimiz bittikten sonra artık şehir merkezine dönüyoruz , karnımız aç. Elif Lorenzo & Kakalamba diye bir yer bulmuş internetten ve mutlaka buraya gidelim diyor. Ben daha adını söyleyemiyorum o buluyor Neyse arıyoruz yeriniz varsa biz geliyoruz diye tamam diyorlar. Buluyoruz kendilerini.Bu arada burası Belgrad'ın en lüks restorantlarından bir tanesi. Yani fiyatlar dışarıya göre çok daha pahalı. Süper dekore edilmiş bir yer burası çok beğeniyoruz. Sadece dekorasyona için bile gidilir. Tuvaletlerdeki heykeller ve resimler muhteşem ayıp diye buraya koymuyorum çünkü baya açık saçık Garson arkadaş telefonumdaki Beşiktaş logosunu görünce ooo Beşiktaş falan yapıyor , hatta arka masamızdakilerde Türkmüş , kulağıma eğilerek " o Galatasarlı " falan dedi. Yemek söylüyoruz. Ben genç kuzu eti Elif ise kırmızı şarapla marine edilmiş kocaman bir steak söylüyor , ufak tefek bir kaç şey daha getiriyorlar , 30 yıllık bir Sırp kırmızı şarap açtırıyoruz ve yemeğin sonunda L&K adlı 3 lü karışık tatlıdan yiyoruz.
    Herşey inanılmaz lezzetli özellikle kuzu eti muhteşemdi. Demiştim ya burası lüks restorantlardan bir tanesi ve hesabı istiyoruz. Gelen hesap 6970 dinar ! Şakamısınız lan siz !!! 180 tl ! İstanbulda sadece o şaraba 250 tl yazarlardı ve ben en az 500 tl hesap öderdim ! Gidin ve kesinlikle o kuzu etini yiyin !!

Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Artık yılbaşı günü !!! Biz tabikide sokaklarda sürtüyoruz :queen: Bu arada her bar / cafe / pub / restaurant yılbaşı programı yapıyor ama biz sokakta olmak istedik. Parlemento binasının önünde olucak eğlence. Biz bir ara saat akşam 17:00 gibi eve dönüyoruz biraz uyuyup öyle çıkalım diyoruz 22:00 gibi evden çıkıp başlıyoruz yürümeye. Parlemento binasının önündeyiz ve konser var. Müziklerini ben baya sevdim çok eğlenceliler...

Tekrardan mutlu yıllar hayatım :joker: ( çaktırmayın kendisi okuyor bu raporları hep :queen: )

Geri sayım ve havai fişekler videoda mevcut.

01.01.2016

Heryer kapalı , biz başlıyoruz aylak aylak yürümeye yine bir ara çok acıkıyoruz ama heryer kapalı Neyse biraz daha şehir merkezine yaklaşınca en azından cafe / pekara falan açıklar. O kadar açım ki 1 tane pizza söylüyorum kendime. Ohaaa gelen pizza ile 3 kişi doyar zaten yiyemiyorum hepsini. Hatırlayın eskiden koca börek tepsileri vardı o boyutta bir pizza geldi

Bugunu biraz erken bitiriyoruz sıkıldık her yer kapalı olunca... Hemde ertesi gün Zemun bölgesine gideceğiz , güne erken başlamak istiyoruz çünkü orayı komple yürüyüp gezmek istiyoruz.

Fakat ufak bir rahatsızlığımız oluyor...

Galiba fazla yol yürüdük ve Elif'in beli rahatsızlandı... Ciddi bir bel ağrısı çekti 2 gün boyunca. Gece uyanıp Berk belim çok kötü diye uyandı. Ağrı kesici aldı ve onunla ayakta durabiliyor. Üşüttü falan zannediyoruz. Evden çıkmıyoruz gün boyunca. Zemun bölgesine bu yüzden gidemiyoruz. Fakat hiç sorun değil sonuçta sağlık bu. Akşam ağrı kesici ile birlikte Elif biraz daha iyi oluyor. Hadi çıkalım diyoruz ve popüler sokaklarından biri olan Skadarlija sokağa gidiyoruz.

12. berkcigdem, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Emir ÇELTEK (10-01-2016)

Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Kar yağmış !!!!! Biz İStanbuldaki karı kaçırdık diye üzülürken burdada yağmış mutlu olduk !!

Skadarlija eski bir mahalle. Şehrin Stari Grad bölgesinde ( Merkeze çook yakın ) kalan mahalle Paris'in Montmartre'sine benzer bir bohem köşesidir. Eskiden bütün sanatçılar , yazarlar , şairler vs vs bu sokakta takılırlarmış Bu arada sokak en fazla 400 - 500 metre uzunluğunda. Buradaki en iyi kafanalar ise; Sesir Moj, Tri Sesira, Dva Jelena, Zlatni bokal, Ima Dana ve Dva Bela Goluba. Yalnız bu sokak yazın çok daha güzel bir havaya sahip o belli...

Biz Tri Sesira ya oturduk. Hatta yolun başındaki yerde Türkçe menü vardı

Bohemia risotto( karışık domuz eti) , domate çorbası , skadarlija dinner( buda karışık et ve pilav gibi birşey ile geliyor) , sırp salatası ve yeşillik 2 bira 1 kola (Elif ilaç aldığı için kola içiyor )
    Toplam hesap 3250 dinar ödedik.

Belediye çalışıyor :queen:

14. berkcigdem, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Emir ÇELTEK (10-01-2016)

Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu