Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 19 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye çağın bayrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    çağın bayrak
    Marka
    Honda

Standart Aklımdaki 2 model 2008 1200GS mi 2012 Süper Tenere mi?

Merhaba arkadaşlar,
    şu anda yamaha xmax 400 abs sürüyorum bu motoru satacağım yada takasa vereceğim ve enduroya geçeceğim (boy 186 kilo 95),
    650cc lik V-strom almayı düşünüyordum ancak sürdüğümde pek fazla içime sinmedi, Kawasaki versys 650 ise bana biraz asfalt motoru gibi geldi onuda pek beğenmedim, NC750X ise honda eğitimi sonrası kapalı alanda sürmüştüm ve süspansiyonlarından pek hoşlanmadım esasında kendinden bagajı olması büyük avantaj ama ısınamadım.

Sonrasında bir üst seviye neden olmasın diye düşündüm.
    Triumph x800xc yi fuarda görmüştüm çok hoş motordu ama ingiliz olmasından dolayı tedirginim, aynı şekilde italyan pagasoyada öyle, ktm de pek aklımda olmayan bir marka,

Geriye bunlar kalıyor herkesin övdüğü GS ve Süper Tenere

Bütçe 34-35 civarı olabilir
    Sorun çıkarma olasılığı düşük olması açısından 1100 veya 1150GS lere yönelmek istemiyorum, Süper tenere konusunda ise çok bilgili değilim, yeni kasası inanılmaz güzel, elektrik ayarlı süspansiyonlar ve hız sabitleme olayı bitirmiş ancak yola tutunma ve o ağırlığa göre gidişi nasıldır bir fikrim yok, benim bütçemde ancak 2011 veya 2012 olanına yetiyor,

işletme gideri(Kasko, bakım, parçalar) ve sorun çıkarma riskine göre de düşünürsek sizce nereye yönelmeliyim?

Teşekkürler..

Enduroist Kadim Üye berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Merhabalar.

Öncelikle hangisini alırsanız alın hayırlı olsun şimdiden kazasız belasız.

Ben tenere660 ı kullanıyorum tiger almayı çok istemiştim fakat o zamanki bütçemde en uygun motor bence tenere660 idi.

Kendi düşüncem ise ben 800 xcx i çok beğenirim. Test etme fırsatımda oldu ciddi anlamda beğendiğim motorlardan birisi kendisi. Fakat yalan yok servisleri ve parçaları çoğu markaya göre tuzlu...
    Triumph için eksi olarak şunları söyleyebilirim.

1 - gidon yükseltme şart çünkü öne eğilmeye başlıyorsunuz ve 20-25 dk sonra kollara yük binmeye başlıyor ve kolları ağrıtıyor.

2 - lastikleri scorpioon bir süre sonra bunları değiştirmek isteyebilirsiniz belki.

3 - ön cam yeterince rüzgar kesmiyor ve belirli bir hızdan sonra çok güzel rüzgar alıyorsunuz göğsünüze.

4 - motorun performansı falan çok yerinde. çok net bir biçimde gücü olan bir motor. gazı aç gitsin. fakat biraz daha hırçın olabilirmiş. hırçınlıktan kastım 95 beygirin verdiği " His " Triumph ın klasik miyavlamasını duymak bile çok zevkli oluyor.

Aslında benim çok beğendiğim motorlardan bir tanesi kendileri ve ciddi anlamda hala almayı düşünüyorum. Bu arada yaşadığınız yer eğer çorlu ise servis olayını düşünmeniz lazım. Çorlu da Triumph var mı bilmiyorum.

Burada çok sayıda Bmw kullanan kişi var. Muhtemelen onlar size çok daha detaylı bir yorumda bulunurlar fakat Bmw nin de pek ucuz olduğu söylenemez.

Yamaha ise aralarında en ucuzu. Super tenereyi 1 kere sürdüm. Benim boy 1.70 olunca tabi super tenere gibi bir aleti durduğumda dengede tutmak bazen zorladı Fakat süper tenere bence çok keyifliydi. Ben çok beğendim ama diyorum ya sadece 1 kere kullanabildim.

Ben çoğu zaman bütçem uygunsa yeni model almayı tercih ederim fakat bu saydığınız motorlar zaten kolay kolay arıza çıkartan motorlar değil.

Moderatör Çağın Sarılar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Çağın Sarılar
    Motosiklet
    Africa Twin
    Marka
    Honda

Benim tercihim GS olurdu. Ama yaş - km gibi kavramları düşünürsek ST tercih edilebilir.

KTM düşünmez misin?

4. Çağın Sarılar, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

yılmaz yılmaz (13-01-2016)

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Alıntı çağın bayrak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    şu anda yamaha xmax 400 abs sürüyorum bu motoru satacağım yada takasa vereceğim ve enduroya geçeceğim (boy 186 kilo 95),
    650cc lik V-strom almayı düşünüyordum ancak sürdüğümde pek fazla içime sinmedi, Kawasaki versys 650 ise bana biraz asfalt motoru gibi geldi onuda pek beğenmedim, NC750X ise honda eğitimi sonrası kapalı alanda sürmüştüm ve süspansiyonlarından pek hoşlanmadım esasında kendinden bagajı olması büyük avantaj ama ısınamadım.

Sonrasında bir üst seviye neden olmasın diye düşündüm.
    Triumph x800xc yi fuarda görmüştüm çok hoş motordu ama ingiliz olmasından dolayı tedirginim, aynı şekilde italyan pagasoyada öyle, ktm de pek aklımda olmayan bir marka,

Geriye bunlar kalıyor herkesin övdüğü GS ve Süper Tenere

Bütçe 34-35 civarı olabilir
    Sorun çıkarma olasılığı düşük olması açısından 1100 veya 1150GS lere yönelmek istemiyorum, Süper tenere konusunda ise çok bilgili değilim, yeni kasası inanılmaz güzel, elektrik ayarlı süspansiyonlar ve hız sabitleme olayı bitirmiş ancak yola tutunma ve o ağırlığa göre gidişi nasıldır bir fikrim yok, benim bütçemde ancak 2011 veya 2012 olanına yetiyor,

işletme gideri(Kasko, bakım, parçalar) ve sorun çıkarma riskine göre de düşünürsek sizce nereye yönelmeliyim?

Teşekkürler..
    ST hakkında size diyeceğim çok şey olabilir. ama tek cümle ile ben çok seviyorum. GS yerine bunu tercih ettiğime çok memnunum. benim ki Z modeli yani yazdığınız elektrikli oyuncaklar yok üzerinde. ben daha mekanik şeyleri daha çok severim.

tavsiye edermiyim tabiki.

KILIBIKRAYDIR

6. cemkucuk, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

yılmaz yılmaz (13-01-2016)

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

34/ 35 Temis Gs bulmak sizi biraz uğraştırabilir... Acele etmeyip tanıdıktan yada gerçekten güvendiğiniz birinden geçmişi bilinen bir motor olursa tercih sebebi

Super Tenere F/p olarak çok başarılı bir motor... Dediğiniz bütçeyede uygun kullanıpta memnun kalmayan görmedim

Bu bütçelerde boyunuz müsait f800 de olabilir

Şimdiden hayırlısı olsun
    Good Things Come To Those Who Wait

Moderatör Uğur Mertol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur Mertol
    Motosiklet
    BMW 1200 GSA / 2018
    Marka
    Bmw

Ben ce eğer temiz 1200 GS veya 1200 GSA bulursanız ilk tercih olabilir
    ST de daha yeni ve fiyat performans ve kullanış rahatlığı bakımından ve yıl olarak daha yakın olabilir

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

Sitede benim bildiğim 2 tane gs satılık
    necmi abinin 1150 adv si
    cem in 1100 ü
    bunları da düşünebilirsin hocam.
    hem bakımlı hem de fiyat uygun.
    1100, 1150 de çok iyi makinalardır.
    fiyat/performans açısından çok daha uygundur.

10. ahmet f senel, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Çağın Sarılar (13-01-2016)

Enduroist Katılımcı Üye serkan uğurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serkan uğurlu
    Motosiklet
    R1200 GS ADV
    Marka
    Bmw

belirttiğiniz rakama bora hocamında dediği gibi temiz GS almanız pek mümkün değil. maalesef 2008'i hiç değil.
    f800 alınabilir fakat boyunuza-posunuza pek uygun olmaz sanki.
    şartlara göre en uygun ST gibi duruyor.
    birde o rakamlara son kasa bir dl100 veya süper temizlikte ve dolulukta 2011-2012 varadero'da düşünülebilir.
    kolay gelsin diyeceğim ama işiniz zor.
    bu arada bir önceki motorum xmax 400 abs idi sizinki gibi. o motorun rahatlığına alışınca neye binseniz ş.içi zor gelecektir.

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Bence en doğru iki seçeneğe düşürmüşsünüz. Şimdi bu ikisinden ilanlara bakıp beğendiğiniz , içinize sinen hangisini ilk önce görürseniz onu alın derim Aralarında çok fark yok GS biraz daha hafif yakıtı belki birazcık daha iyidir. Bir de telelever farkı ile fren performansı daha iyidir. Onun dışında ST de sizi mutlu eder bence.

Enduroist Üye çağın bayrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    çağın bayrak
    Marka
    Honda

Bende Süper tenereye doğru yöneldim ve şair sigortayı arayarak kasko fiyatları aldım,

Süper tenere için 1900 ile 2800 arası kasko ve yıllık 600 civarı sigorta ödeyeceğim söylendi birde vergisi var tabi..
    Motoru 1 yıl garajda tutucam azıcık gezicem desek ible yıllık 3300 lira civarı maddi külfeti olucak.

Bu fiyatlar normal midir?
    Kasko yapılmadan bu motora binilir mi kasko yaptıran arkadaşlar sizin fiyatlarınız nedir

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu