Alıntı Gökhan Coral Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Yamahanın bizi en çok ilgilendiren 2 modeli var. Biri WR250, diğeri XTZ660 Tenere. WR250 nin 22 bin küsür olan fiyatıyla nasıl satacaklar merak ediyorum. Hele de Honda CRF 250 L hala 13 bin küsür fiyata satılırken bu motoru kim alır? Gelelim 660 Tenereye. Allah aşkına 2008 yılından bu yana 7 -8 yıldır sadece rengini değiştirip sattıkları onun dışında hiçbir teknolojik yenilemeye gidilmeden sattığı bu motoru 30 küsür bine satması da anlaşılır gibi değil. 30 bin bandında başka markaların çift silindirli enduroları varken bu fiyata bu makineleri satamaz.
Wr için size katılıyorum gider 2 tane crf alırım hemde vurar kırar parçalarım. fakat tenere için malesef katılmayacağım. Bu arada bana kalırsa Türkiyede satılan her motor pahalı. Euro - tl vergi ıvır zıvırdan dolayı.

tenerenin özelliği zaten motorda teknoloji namına hiç bir şey yok. Abs yi bile ekleyeli bir kaç sene oldu. Tenere çok basit bir motor aslında motor - teker - yağ -su - benzin çalıştır devam et mantığında bir motor. Kendisini biz yollardada kullanıyoruz fakat yaratığın (tipinden dolayı ) doğal ortamı arazi. Arazi işin içine girdiği zaman tek silindir ve 600 küsür cc olarak bence rakibi olmayan bir motor. cross demiyorum yanlış anlaşılmasın.

Bu arada fiyat aralıklarına baktığınızda hala en uygun fiyatlı enduro bence tenere.
Tiger 800 xcx - 45 bin tl civarlarında
Africa twin - fiyatı açıklanmadı ama oda 45 lerde
BMW - en düşük motoru 45 lerden başlıyor
KTM - en düşük motoru 1050 adventure oda 50 küsürlerde
NC750 dct - 30 bin tl

Şimdi bu motorların 2015 - 2016 fiyatları ortalama bu şekilde. Siz gerçek bir enduro motor arıyorsanız tenere size aradığınız % 85 beklentiyi sunan bir motor zaten. Aradaki %15 lik fark ise sizin cebinizden yaklaşık olarak en az 15 bin tl daha çıkması demektir. O yüzden şahsi düşüncem tenere çok abartı fiyatlarda değil. Keşke zamlar hiç olmasa bu ayrı bir konu tabi ama yapabilceğimiz bir şey yok malesef.