Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 46 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye ERDIM ELITEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ERDIM ELITEZ
    Motosiklet
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Marka
    Honda

iyide 4000 TL son zamdan sonraki fark. Gecen sene yilbası ne kadar dı motor. Toplamda %25 fark var.

2. ERDIM ELITEZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Erdi Şenkaya (18-01-2016)

Enduroist Kadim Üye berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Alıntı ERDIM ELITEZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyide 4000 TL son zamdan sonraki fark. Gecen sene yilbası ne kadar dı motor. Toplamda %25 fark var.
    Geçen sene bir ara bu motor 27, 250 mi öle bir fiyatı vardı ufak bir güncelleme yaptılar. 27 650 ye çıktı. Şimdi 2016 zamı yaptılar 4.000 tl

Yamaha bayisi ile 2015 aralık ortasında öle bir geyiğimiz arasında abi 1 ocaktan sonra en az %10 zam gelicek dediler. Gelen zam 4.000 tl

Şaşırmıyorum abi artık gelen bu zamlara. Yamaha 1 -2 senedir çoğu motorunu uygun fiyatlara verdi. Mt - 7 ve 9 serisi özellikle.

Xmax 400 abs nin fiyata bakarmısın abi 26.600

Enduroist Üye OKAN AYDOĞAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    OKAN AYDOĞAN
    Motosiklet
    YZF-R6-VFR 800 X crossrunner
    Marka
    Honda

2013 yılında sıfır r6 almıştım 31.500 2015 yılında vfr 800 x crossrunner aldım 33.500 é bu fiyatlara motor falan alınmaz iki sinide satmayı düşünüyordum farklı bir model alırım diye valla vazgeçtim dursun garajda
    it's not a hobby, its way of life...

Banned
    Isim
    fatihçayır
    Motosiklet
    700x
    Marka
    Honda

ZE tenereye sağlam zam yapmışlar vallahi bravo

Enduroist Katılımcı Üye Erdi Şenkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erdi Senkaya
    Motosiklet
    Tracer 700 - Hm 125 2t
    Marka
    Yamaha

Euro şu kadardı bizim paramız değersizleşti vs
    Honda 300-500 zam alırken Yamaha da bu olay 4bin lira seyir ediyorsa Honda marsta Yamaha dünyada üretiliyor öleyse.
    Marka fanatikliği bir bitmedi gitti şu ülkede..

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Erdi Şenkaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Honda 300-500 zam alırken Yamaha da bu olay 4bin lira seyir ediyorsa Honda marsta Yamaha dünyada üretiliyor öleyse.
    Gecen iki senede honda zam yaparken yamaha fiyatlari uygun tutmustu.

Olay marka degil maalesef, paramizin degersizlesmesi...

Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Bi Yamaha Süper Tenere hayalimiz vardı, hayal olarak kaldı Artık NC'ye Tenereye biniyormuş gibi yapacaz..
    ----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

9. İbrahim DEĞERLİ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (20-01-2016)

Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Alıntı Erdi Şenkaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mars yada dünya ile alakası yok olayın. Yanlış hatırlamıyorsam 2014 yılında Honda 3 - 4 ayda bir ufak ufak zamlar yaptı. Yapılan zamlar 300 - 500 tl olunca çok göze batmadı. Bu zaman zarfında yamaha çoğu fiyatını sabit tuttu hatta çoğu motorunu çok uygun fiyatlara sattı özellikle mt07 serisini şaka gibi rakamlara verdi. Şimdi topluca güzel bir zam yaptı. Marka tutkusu olan bir insanda değilim açıkcası hangi motor hoşuma gidiyor ise yada hangisi bütçeme uygunsa onu alırım. Honda motorumda oldu ktm de yamahada

Ktm , bmw gibi markaları zaten saymıyorum çünkü bunlar euro bazlı ürün satıyor yani şansınıza o gün euro kaç tl ise... Tabikide bu markalarda yıllık zam yapıyorlar fakat tl bazında düşünmediğimiz için zaten euro - tl ilişkisine mecbur tamam diyoruz.

Enduroist Üye Gökhan Coral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökhan CORAL
    Motosiklet
    2018 Africa Twin manuel
    Marka
    Honda

Yamahanın bizi en çok ilgilendiren 2 modeli var. Biri WR250, diğeri XTZ660 Tenere. WR250 nin 22 bin küsür olan fiyatıyla nasıl satacaklar merak ediyorum. Hele de Honda CRF 250 L hala 13 bin küsür fiyata satılırken bu motoru kim alır? Gelelim 660 Tenereye. Allah aşkına 2008 yılından bu yana 7 -8 yıldır sadece rengini değiştirip sattıkları onun dışında hiçbir teknolojik yenilemeye gidilmeden sattığı bu motoru 30 küsür bine satması da anlaşılır gibi değil. 30 bin bandında başka markaların çift silindirli enduroları varken bu fiyata bu makineleri satamaz.

Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Alıntı Gökhan Coral Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yamahanın bizi en çok ilgilendiren 2 modeli var. Biri WR250, diğeri XTZ660 Tenere. WR250 nin 22 bin küsür olan fiyatıyla nasıl satacaklar merak ediyorum. Hele de Honda CRF 250 L hala 13 bin küsür fiyata satılırken bu motoru kim alır? Gelelim 660 Tenereye. Allah aşkına 2008 yılından bu yana 7 -8 yıldır sadece rengini değiştirip sattıkları onun dışında hiçbir teknolojik yenilemeye gidilmeden sattığı bu motoru 30 küsür bine satması da anlaşılır gibi değil. 30 bin bandında başka markaların çift silindirli enduroları varken bu fiyata bu makineleri satamaz.
    Wr için size katılıyorum gider 2 tane crf alırım hemde vurar kırar parçalarım. fakat tenere için malesef katılmayacağım. Bu arada bana kalırsa Türkiyede satılan her motor pahalı. Euro - tl vergi ıvır zıvırdan dolayı.

tenerenin özelliği zaten motorda teknoloji namına hiç bir şey yok. Abs yi bile ekleyeli bir kaç sene oldu. Tenere çok basit bir motor aslında motor - teker - yağ -su - benzin çalıştır devam et mantığında bir motor. Kendisini biz yollardada kullanıyoruz fakat yaratığın (tipinden dolayı ) doğal ortamı arazi. Arazi işin içine girdiği zaman tek silindir ve 600 küsür cc olarak bence rakibi olmayan bir motor. cross demiyorum yanlış anlaşılmasın.

Bu arada fiyat aralıklarına baktığınızda hala en uygun fiyatlı enduro bence tenere.
    Tiger 800 xcx - 45 bin tl civarlarında
    Africa twin - fiyatı açıklanmadı ama oda 45 lerde
    BMW - en düşük motoru 45 lerden başlıyor
    KTM - en düşük motoru 1050 adventure oda 50 küsürlerde
    NC750 dct - 30 bin tl

Şimdi bu motorların 2015 - 2016 fiyatları ortalama bu şekilde. Siz gerçek bir enduro motor arıyorsanız tenere size aradığınız % 85 beklentiyi sunan bir motor zaten. Aradaki %15 lik fark ise sizin cebinizden yaklaşık olarak en az 15 bin tl daha çıkması demektir. O yüzden şahsi düşüncem tenere çok abartı fiyatlarda değil. Keşke zamlar hiç olmasa bu ayrı bir konu tabi ama yapabilceğimiz bir şey yok malesef.

Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu